Ruošiatės įrengti savo pirmąjį būstą? O gal artėja trokštamas persikraustymas arba ilgai lauktas remontas? Visais minėtais atvejais ypač svarbu išsirinkti tinkamą virtuvės interjerą. Būtent jis labiausiai lemia kasdienės veiklos patogumą, pradedant pusryčiais ir baigiant vakariene.


Didelėse baldų parduotuvėse ir statybos prekių centruose gausu virtuvės baldų ekspozicijų. Jos būna patraukliai išdėstytos, madingai atrodo, neretai sudomina kokia nors įspūdinga detale arba vilioja itin maža kaina. Bet ar tikrai standartiniai baldai puikiai tiks jūsų namuose? Ar iš tikrųjų juos bus patogu naudoti kiekvieną dieną? Ar artimiausius mėnesius, metus ar netgi dešimtmečius jie atrodys taip pat gerai kaip pirkimo dieną?

Standartiniai ar staliaus pagaminti baldai?

Virtuvės baldai, kuriuos galima gauti iš karto arba per kelias dienas pakuotėse, yra itin viliojantis pasiūlymas. Savo pirmąjį butą įrengiantiems jauniems žmonėms ypač patraukliai gali atrodyti savarankiško montavimo galimybė, leidžianti sutaupyti tam tikrą pinigų sumą. Tačiau dažniausiai pasirodo, kad kažkur trūksta kelių centimetrų ir vietoj didesnės spintelės reikia pasirinkti mažesnę arba... išvis atsisakyti konkretaus tipo baldo. Dėl to nukenčia funkcionalumas ir ergonomika. Galiausiai, įvertinus baldų ir stalviršių kainas, gali paaiškėti, kad standartinių ir staliaus pagamintų baldų kainų skirtumas nėra toks didelis. Ir jau tikrai jis nebus vertas funkcionalumo ir išvaizdos kompromiso.

Lakuoti fasadai, o gal...

Šiandien labai populiaru rinktis lakuotus fasadus. Bet ar lakas tiks ten, kur baldai yra veikiami įkaitinto oro, vandens garų ir riebalų? Ir kur dažnai atsiranda įbrėžimų ir dūžių? Verta paklausyti specialistų patarimų ir daugiau sužinoti apie šiuolaikinius variantus: akrilo laminatą ir polimerinį stiklą. Ką reiškia šios sąvokos?

Akrilo laminatas REHAU – nepaprastai patvarus, įbrėžimams ir mechaniniams pažeidimams atsparus akrilo sluoksnis. Jis neturi porų ir yra tobulai glotnus, o jo kraštus galima sujungti be siūlių pritaikius lazerines technologijas. Dėl šių savybių akrilo laminatas puikiai apsaugo virtuvės baldų fasadus nuo vandens ar vandens garų. Juo padengti baldai nesibraižys, neapsidaužys ir neturės paviršiaus išvaizdą gadinančių pūslių. Be to, nuo akrilo paviršių labai lengva pašalinti visų rūšių nešvarumus, riebias nuosėdas ir pirštų atspaudus, todėl taupomas laikas ir jėgos.

Polimerinis stiklas REHAU – tai visais tradicinio stiklo privalumais pasižyminti, tačiau jo trūkumų neturinti naujoviška medžiaga. Jis net 10 kartų atsparesnis įtrūkimams nei paprastas stiklo lakštas, todėl puikiai tiks ten, kur, pavyzdžiui, yra vaikų. Maža to, sudužęs jis nesuskils į aštrius gabalus. Kiti jo vertingi privalumai yra lengvumas ir atsparumas riebioms dėmėms bei UV spinduliams. Todėl laikui bėgant polimerinis paviršius nesideformuoja ir nepraranda spalvų sodrumo. Polimerinis stiklas puikiai tinka sienos apdailai tarp stalviršio ir viršutinių spintelių. Jį taip pat galima naudoti virtuvės baldų fasadams arba salai įrengti. Kadangi paviršius lygus ir glotnus, ant jo neatsiranda varginančių (skysčio) nubėgimo žymių ir neestetiškai atrodančių pirštų atspaudų. Nešvarumams pašalinti pakaks mikropluošto šluostės.

Kas daugiau be standartinių fasadų?

Virtuvės spintelės asocijuojasi su tradicinėmis durelėmis, tačiau šiuolaikiniuose gaminiuose vis dažniau įrengiami stalčiai. Jie labai patogūs, bet taip pat verta atkreipti dėmesį į baldams skirtas žaliuzes – šiuolaikinį daiktų laikymo būdą. Jos puikiai derės ten, kur netinka paprasti fasadai (durys arba stalčiai), nes, pavyzdžiui, trūksta vietos judėti arba galima atsitrenkti į patalpos duris. Įmonės REHAU siūlomos baldams skirtos žaliuzės yra išdailintos kaip ir „REHAU Noble Matt“ linijos matiniai fasadai, kad jas būtų galima tobulai sujungti: uždarius nėra jokių matomų medžiagos ir spalvos skirtumų. Taip funkcionalumas ir vėl susilieja su ypatinga estetika.

Kaip surasti tobulą spalvą?

Žinoma, nederėtų nuvertinti virtuvės baldų spalvų svarbos. Spalvos turi būti ne tik įspūdingos, bet ir praktiškos. Taip pat nesenstančios, jei kalbama apie ilgalaikę investiciją. Apie šiuos rimtus iššūkius žinojo 2021-aisiais išleistos minėtos „REHAU Brilliant Noble Matt“ kolekcijos projektuotojai. Verta pabrėžti, kad jos tikslas yra visiškas baldų fasadų, apvadų ir žaliuzių atspalvių suderinamumas, leidžiantis gauti šiandien taip vertinamą minimalistinį monolito efektą. Ši linija apima 8 atspalvius. Čia yra sodri juoda ir antracito spalvos, visa pilkų tonų gama ir trys baltos spalvos variantai. „REHAU Rauvisio Briliant“ kolekcija be pirmiau nurodytų atspalvių išsiskiria labai madinga, bet ir nepaprastai elegantiška tamsia spalva, tamsiai mėlyna spalva, kreminiu ir smėlio atspalviais.

Tarp dekoratyvumo ir minimalizmo

Didelis ir retas akrilo laminatų REHAU privalumas yra galimybė suderinti visų elementų spalvas ir sukurti šiandien taip trokštamą monolitinių luitų įspūdį, naudojant lazerinę besiūlio sujungimo technologiją. Kruopščiai suprojektuoti REHAU paviršių atspalviai palengvina tokias kūrybines paieškas. Visos prieinamos spalvos sudaro suderintą paletę, koreliuoja tarpusavyje ir leidžia kurti harmoningus derinius. Čia tiesiog neįmanoma padaryti klaidos!

Kai laukia kūrybinės užduotys

Įdomu tai, jog glotnus akrilo baldų paviršius gali būti naudojamas kaip lenta. Akriliniai paviršiai labai pravers namuose, kuriuose yra vaikų, nes suteiks postūmį daugiau laiko drauge praleisti virtuvėje. Be to, tai puiki namų komunikacijos centro idėja. Čia lengva kartu kurti pirkinių sąrašus, užrašyti atlikti būtinus reikalus arba palikti žinutę namiškiams. Kuo rašyti ant tokio paviršiaus? Kreida – ant fasadų iš polimerinio stiklo ir matinio akrilo laminato paviršiaus, o sauso valymo lentoms skirtu flomasteriu – ant itin blizgių fasadų „RAUVISIO Crystal“. Čia slypi kvietimas žaisti kūrybinį žaidimą visai šeimai ir garantija, kad virtuvė tikrai bus namų širdis.

Daugiau informacijos: rehau.com