Kiekvieną vasarį Frankfurte prie Maino (Vokietija) jau nuo 1949 metų organizuojama paroda Ambiente. Šiemet renginį aplankė 137 000 žmonių iš 143 šalių. Trys parodos dalys: Giving, skirta dovanoms, Living – namų apyvokos reikmenims, Dining – virtuvės aksesuarams ir indams, diktuoja šių sričių madas ir nurodo tendencijas.

Didžiuliuose „Frankfurt Messe“ plotuose (27-ose ekspozicijų salėse) eksponuojami produktai yra aktualūs visiems, nes yra kasdieniai: indai, stalo įrankiai, juvelyrika, papuošalai, namų apyvokos reikmenys, interjero detalės, įvairūs dekoro elementai. Daugelis iš jų pasižymi inovatyviu dizaino bei estetikos lygiu. Norėtume pristatyti keletą išskirtinių produktų.

„Iittala“ gamintojo kolekcijos „Teema“ ir „Kartio“, dizaineris Kaj Franck (1958).

Kolekcija „Kartio” – tai viena iš gryniausių stiklo realizacijų, kuria buvo stengtasi perteikti balansą tarp medžiagos bei geometrinės formos. Paprastas, tačiau ilgaamžis stiklo gaminių dizainas visuomet išlieka vyraujanti tendencija, o plati spalvų paletė leidžia sukurti darnią stalo dekoro visumą. Kolekcija „Teema“ – tai keraminių indų serija, turinti neišsenkantį formų, dydžių bei spalvų spektrą. Įamžintas skandinaviškas dizainas, išreikštas per tris paprastas formas: apskritimą, stačiakampį ir kvadratą, o pagrindinis efektas išgaunamas pasitelkus spalvas. Šios kolekcijos indai yra ne tik estetiški, bet ir praktiški – gali būti naudojami orkaitėje, šaldiklyje, indaplovėje ar mikrobangų krosnelėje.

Gamintojo „Alessi“ vyno butelių laikiklis „The Ribbon“, dizainas „UNStudio“ (2016).

Vyno butelių laikiklį įkvėpė 1858 m. matematiko Augusto Ferdinando Moebius išrasta juostelė – geometrinė figūra, susukta 180 laipsnių kampu. Vientisumas perteikia intriguojančią begalybės koncepciją. „The Ribbon“ – tai tobula kasdienio namų aplinkos produkto interpretacija, derinanti kultūrą, produkcijos procesą, medžiagiškumą bei funkcionalumą. Lyg susukti kaspinu, buteliai atrodo tarsi kybotų kontrastinguose nerūdijančio plieno struktūros išlinkimuose. Sklandumo ir lengvumo kompozicija į interjerą atneša prabangos, blizgesio bei plastikos įspūdį. Galimos dvi spalvos: nerūdijančio plieno ir juoda.

Gamintojo „Eva Solo“ vaisvandenio talpykla „MyFlavour“ (2016).

Geriamasis vanduo yra be galo reikšmingas sveikatai, o vanduo, praturtintas pačių pasirinktais spalvingais vaisiais, daržovėmis ar žolelėmis atrodo kur kas patraukliau bei suteikia vertingų medžiagų, stiprinančių organizmą. Buteliuke prie dangtelio pritvirtintas virbas, ant kurio galima pamauti įvairiausius produktus, leidžia ne tik praturtinti gėrimą, bet ir jį papuošia, suteikia gyvybės bei spalvų. Buteliuko talpa yra 1 litras, jo korpusas pagamintas iš borosilikatinio stiklo, o dangtelis – iš nerūdijančio plieno, o jungtis sandarinta silikonu.

Gamintojo „Amorim“ indų kolekcija „Alma Gémea” (liet. „Sielos draugas“).

Indų „Alma Gémea” kolekcijos esmė – tai keramikos ir kamščio medžiagos sąjunga bei dermė. Dizainerių tikslas buvo perteikti portugališkas tradicijas, kuriose vyravo būtent šios dvi medžiagos, galinčios pateisinti ir šiuolaikiško naudojimo įpročius. Toks istorijos puoselėjimas sudarė sąlygas ir originaliam dizaino sprendimui, kuriuo nutarta indams panaudoti ne kaip įprastą vieną, o dvi medžiagas. Visi indai turi kamštinius dangtelius, leidžiančius neatvėsti, pašildyti ar gaminti maistą orkaitėje, o užmaunami kamštiniai dugnai neįkaista, apsaugo stalviršio paviršius bei rankas nuo per aukštos temperatūros. Siūlomos trys spalvos – balta (angl. „Pearl“), žydra (angl. „Blue teal“) ir pilka (angl. „Grey“).


Gamintojo „Bohemian Crystal” kolekcija „La Bella”.

Grafinų kolekcija „La Bella” tinka bet kokiems gėrimams – nuo vandens iki vyno ar prabangaus gėrimo. Estetiškas, stilingas dizainas, kurio subtilumą pabrėžia krištolo sienelių plonumas, taip pat elegancija. Dangtelis iš kamščio medžiagos suteikia grafinams modernumo bei apsaugo gėrimą nuo išorės veiksnių, todėl indus galima naudoti ir lauko sąlygomis. Siūlomos trys grafinų talpos – 850 ml, 1000 ml ir 1200 ml.

Gamintojo „Kahla” indų kolekcija „O”, dizainerė Barbara Schmidt (2016).


Mėgstantiems išskirtinę virtuvę bei indų dizainą, skirta kolekcija „O”. Tai – žaidimas formomis, lenkiamomis plokštumomis bei šviesa-tamsa. Vizualinis rezultatas apėmė japoniškos kilmės popieriaus lankstymo meną bei vokišką „Bauhaus“ koncepciją. Tai leido sukurti visiškai kitokią indų estetiką. Paprastos geometrinės figūros, tokios kaip apskritimas ir ovalas, buvo praturtintos lenktais kraštais, sukuriančiais netikėtas formų, šviesos ir šešėlių kompozicijas. Tai suteikia įkvėpimo ir netikėtoms maisto kompozicijoms.

Gamintojo „Korbo” vieliniai krepšiai

Rankų darbo krepšiai, pinti iš vienos vielos, kurių istorija siekia dar 1922 m., o švediška technika nuo to laiko nepakito, taigi tai – gilias tradicijas turintys kasdieniai buities elementai. Vientisumas suteikia krepšiams patvarumo, o ypatinga vielos lankstymo bei pinimo technika yra estetiška ir tinkama bet kuriems namams. Tai – krepšys, kuriame galima laikyti ir drabužius skalbimui, malkas, žurnalus, vaikų ar augintinių žaislus, siuvimo reikmenis, vaisius ar daržoves, indus ar net juose auginti gėles. Yra siūlomi keli krepšių dydžiai – nuo 18 iki 35 litrų, su viena didele rankena (lanku) ar dvejomis mažesnėmis, esančiomis iš krepšio kraštų. Taip pat galima rinktis ir vielos spalvą – tamsiai arba šviesiai pilka.


Gamintojo „Leonardo Newness” indų kolekcija „Gusto BBQ” (2015).

„Gusto BBQ” – tai kolekcija, kuria norėta sukurti tai, kas turi pridėtinę vertę. Taip pat ja siekiama parodyti žmonėms naujus stiklo panaudojimo būdus bei pakeisti požiūrį į šią medžiagą. Ši kolekcija šiemet pasipildė lauko indais, skirtais šiltam barbecue sezonui: padėklais, kepsnių lėkštėmis, užkandžių lėkštėmis, barbecue krepšiais įrankiams, vyno aušintuvams. Visi indai tarpusavyje dera ir yra stiklo, keramikos bei bambuko medienos kombinacijos. Indai bei jų dangteliai gali būti naudojami ir gaminant orkaitėse, šildant mikrobangų krosnelėje ar plaunant indaplovėje.

Gamintojo „Villeroy &Boch” indų kolekcija „BBQ Passion”

„BBQ Passion” – tai indų kolekcija, kurios pavadinimas jau užsimena apie aukštos klasės maisto gaminimą lauke su įkvėpimu. Atsižvelgiant į maisto, gaminamo ant grilio įvairovę, „Villeroy &Boch” sukūrė plačią indų seriją, kurioje yra lėkščių, skirtų ne tik mėsai, bet ir žuviai, daržovėms, dubenėlių bulvėms, grybams ar pan. Vienas iš sėkmingiausių produktų – tai šildymo-vėsinimo padėklas, pagamintas iš aukštos klasės akacijos medienos. Porcelianiniai indai gali būti šaldomi ar šildomi, todėl ideali maisto temperatūra palaikoma ilgesnį laiką. Be abejo, dalis kolekcijos – tai lėkštės, skirtos kepsniams. Jų yra įvairių dydžių, o, be to, lėkštėse numatytos įdubos, skirtos įvairiems padažams, užtepėlėms. Kad lėkštes būtų patogiau nešti, jos turi griovelius šoninėse briaunose.



Gamintojo „Rosenthal” vaza „Squall” (liet.
„Viesulas“).


Prancūzų dizaineris Cédric Ragot, sužavėtas įvairių medžiagų plastikos bei deformacijų, sukūrė vazą, pavadinimu „Squall” ir taip užfiksavo bei sustabdė dinamišką medžiagos judesį. Vaza primena vėjo sūkurį, kurio stichinė jėga tarsi įamžinta porceliane. Estetiškai mirgantis šviesos-tamsos piešinys suteikia klosčių švelnumo, elegancijos ir tinka ne tik skandinaviškam interjerui, vertinančiam gamtos motyvus, bet ir šaltesniam moderniam būstui. Susukta vaza gali būti trijų dydžių: 23 cm, 32 cm bei 40 cm aukščio.

Parengė: Vytautas Gurevičius.

Interjeras.lt


Gamintojo „Amorim“ indų kolekcija „Alma Gémea” (liet. „Sielos draugas“).

#Įvykiai #Parodos

2016-05-02