Ambiente – vieta kur gimsta mada namams

Tekstas ir renginio fotografijos: Vytautas Gurevičius

 

Kasmetinė paroda „Ambiente“, kurią rengia Frankfurto mugių organizatorius Frankfurt Messe, šiemet sulaukė rekordinio lankytojų skaičiaus. Parodą aplankė 134 000 lankytojų iš 168 skirtingų šalių, kuriuos lyg magnetas traukia naujausios namų tendencijos apyvokos daiktų tendencijos. Svečiai susipažino su virtuvės reikmenų, smulkiosios buitinės technikos, stalo serviravimo ir indų, namų dekoro naujovėmis.


Kiekvienų metų vasarį vykstantis taptautinis renginys šiemet sutapo ir su Užgavėnių švente Frankfurte prie Maino. Karnavalas ir mieste vykusios eitynės puikiai atspindėjo spalvotas nuotaikas, vyravusias parodų salėse. 308 000 m2, 4 441 dalyvis – sunkiai įsivaizduojami skaičiai, verčiantys kikevieną lankytoją apskaičiuoti savo jėgas ir tiksliai susiplanuoti lankomų stendų laiką. Jūsų dėmesiu akimirkos iš parodos:

 

 

NAUJIENOS

 

Smeg ir Dolce&Gabbana kolekcija Sicily is my Love

Buitinės technikos gamintojas Smeg ir vienas žinomiausių pasaulyje mados ženklų Dolce&Gabbana stojo petys petin ir sukūrė bendrą smulkiųjų prietaisų kolekciją, įkvėptą dar pernai vykusio projekto, kurio metu Sicilijos menininkai tapė rankomis ant Smeg šaldytuvų. Taip gimė itin spalvinga, ryški, Italijos tradicijomis ir kultūra spinduliuojanti kolekcija, kurioje galima rasti nuostabiais raštais padabintų ir floristiniais motyvais margintų skrudintuvių, sulčių spaudyklių, kavos aparatų, virdulių, smulkintuvų, maišytuvų bei kokteilių gaminimo aparatų. 

 

 

Eva Solo daugkartinis vandens butelis MyFlavour

Žmogui reikalingas vanduo ne tik tuomet, kai jis daug juda, keliauja ar būna karštyje. Gamintojo Eva Solo butelis papildytas paprasta, bet labai reikšminga detale, padedančia pagardinti gėrimą ir paįvairinti jo skonį. Ant dangtelio pritaisytu plieniniu vamzdeliu galima pasmeigti įvairiausių vaisių, daržovių ar žalumynų gabalėlius ir justi subtilų jų skonį, susimaišiusį su vandeniu. Agurkas, citrina, apelsinas, mėtos, bazilikai, braškės ar kitos uogos – tokie ingredientai padeda mėgautis vandeniu ir suteikti savo kūnui taip reikalingų skysčių. Buteliukas pagamintas iš aplinkai nekenksmingų, perdirbamų medžiagų. Jį galima plauti indaplovėje.

 

 

Stelton indų kolekcija Foster

Dizaineris Normanas Fosteris bendrovei Stelton sukūrė naują indų kolekciją, pasižyminčią skulptūriška forma, švelnia geometrija ir subtilumu. Kiekvienas indas – nuo kavos grafinų iki espreso puodelių – atlieka konkrečią funkciją. Kiekvienam objektui buvo teikiamas išskirtinis dėmesys, todėl ši kolekcija sulaukė itin didelės sėkmės. Apgalvotos detalės, kiekvienas išlinkis, linija, tekstūra. Pritaikytos pačios patikimiausios medžiagos, kaip antai nerūdijantysis plienas, porcelianas ir stiklas. Kolekcijoje galima rasti dviprasmiškai įvertintų plieninių indų, pavyzdžiui, vyno taurių, grafinų, dubenų bei padėklų, skirtų vakarui, taip pat porcelianinių kavos puodukų, cukraus indelių, termosų bei vandens grafinų.

 

 

 Miniatiūrinis grilis Box

Eva Solo pristato naują, itin nedidelį, 60 x 40 x 34 cm, grilį, kurį galima naudoti net nedideliuose balkonuose ar terasose. Elegantiškas, daug vietos neužimantis prietaisas leidžia atskleisti kulinarinius gebėjimus šiltuoju metų laiku kiekvienam, net ir neturinčiam daug vietos. Nepaisant dydžio, grilis turi du degiklius, leidžiančius kepti ant tiesioginės ir netiesioginės liepsnos. Dangtis aukštas, todėl ant grotelių galima sudėti net du viščiukus. Dėl patogių šoninių rankenėlių  grilį lengva nešioti. Grilį galima pastatyti ant pagrindo arba aukštų kojų su padėkliuku, skirtu prieskoniams susidėti. Kolekcijoje taip pat yra grilio uždangalas: juo uždegtas nerūdijančiojo plieno prietaisas gali stovėti lauke kiaurus metus.

 

 

Rig Tig kolekcija Blue is Beautiful

Šiemet dizainerių komandą Rig Tig įsimylėjo mėlyną spalvą ir siūlo savo virtuvę papuošti būtent ja. Visos seniau kurtos kolekcijos pasipildė švelnia, mėlyna spalva. Daugybę apdovanojimų gavusi Box-It duoninė ir sviestinė bambukiniais dangteliais, taip pat Cool-It vandens grafinas bei Hold-On silikoninės puodkėlės, kurias galima naudoti ir kaip padėkliukus.

 

 

Šviestuvai The SunLight Bell

Ar sėdėtume sode, terasoje, balkone, ar viduje po stogu, visuomet norime, kad saulė džiugintų mus kuo ilgiau. Jos spinduliai yra patys šilčiausi, maloniausi ir suteikia daugiausia energijos. Šia idėja paremta Eva Solo šviestuvų Sunlight koncepcija. Kiekvienoje lempoje įmontuoti saulės elementai, o šiemet pristatytas naujas, dar didesnis šviestuvas, leidžiantis sukaupti dar daugiau saulės šviesos. Kadangi jo nereikia prijungti prie elektros tinklo, jį galima nešioti ir naudoti bet kur – tiek viduje, tiek lauke. Per 8 valandas sukaupiama tiek energijos, kad galima 20 valandų džiaugtis švytėjimu. Įtaisas pagamintas iš matinio stiklo, aliuminio ir plastiko.

 

 

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“