Apšvietimo sprendimams interjere skiriama vis daugiau dėmesio. Tuo rūpinasi ne tik dizaineriai ir architektai, bet ir patys kuriamos bei dekoruojamos erdvės gyventojai. Tinkamai išsirinkti šviestuvą, esant gausiai pasiūlai rinkoje, įprastai tampa sunkia misija. Neribotos galimybės atsiveria tada, kai randamas būdas, kaip įgyvendinti išskirtinius sumanymus. Kiekvienas interjeras atgyja, kai jame atsiranda būtent šiai erdvei sukurtas objektas. Individualiai ir pagal konkrečius poreikius gaminami šviestuvai gali tapti paslaptimi, kuri leis ne tik įgyvendinti pačius įdomiausius interjero kūrėjo sumanymus, bet ir sukurs patalpose subtilų jaukumą.

Viena iš apšvietimo sprendimų lyderių – „Ardena“ – jau daugiau kaip penkerius metus kuria ir tobulina individualios šviestuvų gamybos procesus pagal klientų, dizainerių, architektų užsakymus. Bendradarbiaudama su pačiais didžiausiais šviestuvų detalių gamintojais Europoje, įmonė turi iš esmės neribotas galimybes įgyvendinti net ir išrankiausių užsakovų lūkesčius.
„Šviestuvų gamybai naudojame pačias įvairiausias medžiagas – nuo standartinių gaubtams skirtų audinių palečių iki pačio kliento turimo audinio. Dažniausiai pasirenkami įvairūs patvaresni sintetiniai audiniai, tačiau siekiant įgyvendinti subtiliausias bei unikaliausias idėjas kuriame ir iš natūralių medžiagų, pavyzdžiui, tokių kaip šilkas, gobelenas, tapetai ar netgi paprastas popierius. Ypač įdomiai atrodo šviestuvai iš laikraščių ir žurnalų, kurie galbūt per drąsūs namų aplinkai, bet puikiai papuošia visuomeninių ar maitinimo įstaigų interjerus. Tiems, kuriems norisi dar daugiau išskirtinumo gaminame šviestuvus iš vielos, plastiko, stiklo ir įvairių metalų“, – pristato „Ardena“ gamybos vadovė Barbara Litvinovič.

Individualaus projekto, skirtingų formų ir dydžių medžiaginių šviestuvų kolekcija. Arch. Sigitas Danielius. Organzos gaubtais puošti klasikiniai šviestuvai. Diz. Jovita Bingelytė.

Anot apšvietimo specialistų, užsisakantis individualiai jam sukurtą šviestuvą, pasižymintį neįprasta forma, medžiagiškumu ar detalėmis, žmogus gali būti tikras, kad jis bus toks vienintelis. Tai ypač svarbu dizaineriams ir jų klientams – dažniausiai išskirtinė idėja yra daug brangesnė nei pačio šviestuvo gamyba.
Neturintiems projektuotojų, kurie atstovauja klientą gaminamų šviestuvų užsakymo procese, įmonė gali pasiūlyti savo inžinierius, kurie, išklausę kliento poreikius ir idėjas, suprojektuoja šviestuvus, parengia brėžinius pagal individualius reikalavimus bei užtikrina, kad šviestuvas atitiktų techninius reikalavimus bei skleistų reikiamą šviesos kiekį. Šie brėžiniai prieš užsakant yra suderinami su užsakovu, aptariamos visos detalės, taip įsitikinant, kad klientas tikrai gaus jį džiuginantį daiktą.

Roletų audinių panaudojimas įvairių formų ir dydžių šviestuvų gamyboje pagal UAB „Sumanios idėjos“ užsakymą.

Siekiantiems atspindėti užsienio gamintojų stilių, dizainą, priderinant jį prie asmeninių poreikių, apšvietimo sprendimų įgyvendinimui siūlomos aukščiausios kokybės sertifikuotos medžiagos – įvairių (baltas matinis, skaidrus, aukso arba sidarbro) spalvų karščiui atsparus plastikas, individualų interjero stilių atitinkančios elektros pakabos, kurių spalva gali būti parenkama iš gausios spalvų paletės. Gaminio kaina priklauso nuo pasirinktų medžiagų ir detalių, tačiau konsultuojantis su šios srities ekspertais, galima susikurti itin kokybišką, tačiau pigesnį produktą nei panašūs masinės gamybos šviestuvai.
Individualių šviestuvų gamybos technologijos vis dažniau pritaikomos siekiant prikelti senus šviestuvus antram gyvenimui arba restauruoti antikvarinius. Tai – puikus būdas naujai įrengiamuose namuose panaudoti ilgametes šeimos tradicijas ir vertybes simbolizuojančius gaminius, neaukojant funkcionalumo ar interjero idėjos nuoseklumo. Atnaujinimas atliekamas panaudojant pačias įvairiausias technologijas – nuo pasenusios, sudilusios medžiagos pervilkimo iki naujo šviestuvo suprojektavimo, panaudojant senas detales.
Kūryba neturi ribų, o idėjos gyvena dar intensyvesnį gyvenimą, kai jas sustiprina individualūs poreikiai.

www.ardena.lt