Dekoruoto stiklo namai

 

Stiklo meninio apdirbimo ir dekoravimo paslaugos lietuviams jau nebe naujiena, mat gyvenamosiose erdvėse atsiranda vis daugiau  dekoruoto stiklo detalių. Dailininkai, dizaineriai, technologai – visi jie kuria išskirtinius sprendimus namams, kuriuose interjeras atrodo prabangiai, bet kartu ir paprastai. „Iškepti“ stiklo gėlę ir leisti jai pražysti ant subtiliai dažytos sienos – atsakingas ir kūrybiškas procesas, o pažiūrėti pro graviruoto grūdinto stiklo langą į šalia pulsuojantį pasaulį – dar vienas namų erdvės atradimas.

Bendrovė „Art Vetro“ prieš ketverius metus Lietuvos rinkoje buvo pradininkai – įkvėpti pietietiško temperamento ir išlavinto skonio mene, šalia Vilniaus įkūrė gamyklą, kurioje verda meninis veiksmas: gimsta kūriniai ant stiklo, kurie vėliau keliauja ne tik į mūsų šalies interjerus, bet ir papuošia kaimyninių šalių gyvenamąsias ir komercines patalpas.

2000 unikalių raštų stiklo dekorui

Įmonės vadovas Maksim Lukjanov patvirtina, kad ne tik gamykloje, bet ir kūrybinės komandos aplinkoje nuolat pulsuoja įmantriausi sprendimai. Šiuo metu „Art Vetro“ gali pasiūlyti apie 2000 unikalių raštų, kuriais gali būti dekoruotas stiklas. Jei iš šios gausios pavyzdžių paletės nepavyksta išsirinkti, dizaineriai gali sukurti individualų raštą arba adaptuoti Jūsų namuose jau esančius interjero raštus. Preciziški dekoratoriai sugeba ant stiklo išraižyti net ir pačias smulkiausias detales, o svarbiausia, kad dėl pažangių technologinių sprendimų galima pasiekti absoliučią simetriją ir net sukurti optinę apgaulę.

„Potencialus klientas per dieną nuo užsakymo pateikimo ir jo suderinimo su mūsų dizaineriu gauna pavyzdį, kuris ir parodo, kaip viskas atrodys realioje aplinkoje. Ir visai nesvarbu, kas yra užsakyta, ar labai maža interjero detalė, ar stiklo pertvara, kurios viena varčia sveria 120 kg“, – operatyvius bendrovės veiklos rezultatus pristato Tomas Montvila.

 

 

Rinkoje vyraujantys mitai

Stiklinės durys, pertvaros, slankiosios sistemos, veidrodžiai, baldai, stiklo turėklai, stiklo gaminiai virtuvei, reklaminiai stendai – visa tai gali atrodyti išskirtinai. Graviruotas stiklas erdvei suteikia šilumos ir jaukumo, o paprastumas kambaryje, vonioje arba virtuvėje virsta miniatiūrine meno galerija, kur kiekviena detalė reikšminga, nes ji pasakoja istoriją. O svarbiausia – toks stiklas yra saugus  ir atsparus smūgiui. Specialistai rekomenduoja ant stiklo durims klijuoti bespalvę plėvelę, kuri esant stipriam smūgiui, neleis stiklui pabirti ant grindų. Tai itin aktualu tiems, kurie augina vaikus. Visgi sudaužyti grūdintą stiklą yra kelis kartus sunkiau nei paprastą.

„Tokius stiklus itin paprasta prižiūrėti: tereikia juos valyti specialiu stiklams skirtu valikliu ir tinkama, paviršiaus neapveliančia šluoste. Norime sugriauti rinkoje gajų mitą, kad graviruotas stiklas traukia dulkes ir neva sunku jas išvalyti, nusėdusias išraižytuose tarpeliuose. Jei stiklas valomas reguliariai ir tinkamomis priemonėmis, jo priežiūra tikrai nepareikalauja daugiau pastangų nei įprasto. Be to, ant matinio stiklo nesimato netgi pirštų antspaudų, nes jis yra padengtas specialiomis medžiagomis, kurios, beje, neturi jokio neigiamo poveikio aplinkai“, – aiškina „Art Vetro“ vadovas.

Dar vienas mitas, susijęs su graviruotu stiklu, kad jam kenkia virtuvės garai. Technologai aiškina, kad virtuvei pateikiami šiek tiek kitokie sprendimai. Tarkime, jei norima dėti graviruotą stiklą ant sienos virš kriauklės ir virtuvės stalviršio, tuomet siūlomas variantas, kai graviruota stiklo pusė klijuojama prie sienos ir neturi tiesioginio sąlyčio su aplinka, pavyzdžiui, garais.

 

 

Pridėtinė vertė

Stiklo dekoravimas ir graviravimas – tai tik vienas iš „Art Vetro“ veiklos barų. Bendrovė taip pat teikia kompleksines paslaugas – furnitūros parinkimo, montavimo. „Inžinieriai atvažiuoja pas potencialų užsakovą, išmatuoja konkrečią erdvę, kurioje ketinama realizuoti sumanymą, tuomet suprojektuoja elementą, pateikia e-versiją ir tik tada prasideda realus darbas.

Stiklas gali būti graviruojamas iš dviejų pusių. Viename variante, pavyzdžiui, durų varčioje gali atsirasti keli stiklo graviravimo būdai – modernus (graviruotas, dažytas, dekoruotas šiuolaikiškais elementais), klasikinis (dekoruotas simetriškais raštais), postmodernus (graviruotas, dažytas, dekoruotas, su panaudota fjuzingo (liet. „stiklo kepimas ir klijavimas“) technologija. Kaip tai atrodo? Ant grūdinto dažyto stiklo gali atsirasti iškilusi priklijuota detalė. Netgi įmanomas dekoravimo variantas, kai ant stiklo klijuojami kristalai.

Jei klientas nori dažyti stiklą panašiomis spalvomis, kokios yra jo interjere, bet neatsimena kodų, „Art Vetro“ specialistai gali 90 proc. Tikslumu parinkti spalvą stiklui iš 471 atspalvio. Be to, toks dažymas praleidžia šviesą ir galima įžvelgti anapus stiklo esančius žmonių ar negyvų objektų kontūrus.

Unikalus stiklo apdirbimo būdas atveria erdves eksperimentams: kuo daugiau stiklo, tuo daugiau šviesos, o kuo daugiau meno ant stiklo – tuo įdomesnis gyvenimas.

www.artvetro.lt