Interjero dizainerė Audronė Ambrazienė ėmėsi buto Bajorų kalvose, skirto nuomai, interjero. Užsakovai iškėlė tik vieną užduotį – suprojektuoti didelę spintą miegamajame su kompiuteriniu staliuku. Visa kita buvo palikta nuspręsti kūrėjai.

Pagrindinis buto dekoras – tekstilė, kuri suteikia jaukumo. Tai – pagalvėlės, kilimas, kailiukas svetainėje, ant krėslo.

„Norėjau sukurti tokį interjerą, kuris nukeltų į Skandinaviją, į jaukų namelį Švedijos kalnuose, kur nėra jokių nereikalingų detalių“, – pradeda pasakoti A. Ambrazienė. Svetainė su virtuve vienoje erdvėje, todel ir spalvinis, ir tekstūrinis sprendimas vienodas. Pagrindinės spalvos – natūrali medžio spalva, balta, taip pat juodi bei pilki akcentai, tarp kurių įsimaišiusios ryškesnės žemės spalvos. Šias dvi zonas apjungia ir tas pats tapetas – svetainėje, TV zonoje, virtuvėje tarp spintelių, virš darbastalio. Ta pati grindų danga visame bute – ąžuolo imitacijos laminatas.
Židinys, stovintis šioje erdvėje, lakoniškas, paprastas, neįmantrus, išskirta tik ugniakuro zona su juodu granitu. Židinio „kepurėje“ įmontuotos ąžuolo spalvos plokštės nišos. Jos apjungiamos su televizoriaus spintele. Virtuvė balta, su apatinėmis ąžuolo spalvos spintelėmis, paryškinta juodomis rankenėlėmis. Juoda spalva, skirta interjerui paryškinti, pereina per visą buto erdvę.

„Lubos visur betoninės, dažytos, tik ties virtuve ir vonioje, kur norėjosi įleisti šviestuvus, nuleidome gipsines lubas. Grindys visame bute yra ąžuolo imitacijos laminatas, o vonioje akmens masės plytelės. Visus korpusinius baldus, pagal mano projektus, gaminomės nestandartinių baldų įmonėje. Stalas turėjo būti tik natūralios medienos su natūraliais įtrūkimais. Kaip tik tokį ir radome. Sienos daugiausiai dažytos, o po vieną sieną išklijavome tapetais. Svetainėje ir tarp virtuvės spintelių pasirinkau medžių šakelių vaizdą, o miegamajame jaukumui sukurti – languotą tapetą, kuris spalviškai pritaikytas prie buto“, – detalizuoja dizainerė.

Miegamajame naudotos juodos medžių šakos, kurios labai panašios į svetainėje esančias šakas ant tapeto.

Kadangi bute norėta palikti betonines dažytas lubas, tai erdvėse atsirado po vieną centrinį apšvietimą, o svetainėje, ties TV zona, suprojektuoti du atskiro apšvietimo vamzdeliai. Ties virtuve nuleistos lubos leido panaudoti įleidžiamus šviestuvėlius. „Praėjime iš valgomojo į koridorių, sienoje suprojektavau budintį LED apšvietimą, kuris neleistų trūkinėti sienai, susijungus dviems skirtingoms medžiagoms – plytinei miegamojo sienai ir gipso kartono židinio apdailai“, – atskleidžia interjero autorė.

Daugiau interjero nuotraukų>>

Parengė – Žydrė Dargužytė.
Interjero autorė – Audronė Ambrzienė.
Nuotraukos – Igorio Petino.

Žurnalas: Interjeras.LT pataria