„DESIGN LITHUANIA 2015/BUDAPEST“

 „DESIGN LITHUANIA 2015/BUDAPEST“ atidarymo akimirka ( viduryje - Lietuvos dizaino forumo direktorė - Audronė Drungilaitė)

 

     DESIGN LITHUANIA parodų ciklas tęsia kelionę po Europą. Rugsėjo 29 d. Budapešto dizaino savaitės metu pristatyta gausi lietuviško dizaino ekspozicija. Tai - pirmasis kartas, kai jungtinė lietuvių dizainerių grupė pristatė savo produktus ir idėjas Vengrijos sostinėje. Budapešto dizaino savaitės dalyvius šiais metais vienija tema „Namai“, todėl ir Lietuvos atstovai stengėsi sukurti jaukią lietuviškų namų atmosferą.

 

„DESIGN LITHUANIA 2015/BUDAPEST“ atidarymą aplankė ir  Lietuvos ambasadorė Vengrijoje


     „Lietuviškas dizainas puikiai perteikia šio puikaus renginio temą  – šiandien mes turime galimybę pamatyti unikalių interjero dekoravimo ir įrengimo detalių, įdomių pakavimo pavyzdžių, tekstilės darbų ir daug kitų eksponatų, perteikiančių lietuvišką namų dvasią. Manau, jog daugeliui užsienyje gyvenančių lietuvių yra labai malonu atrasti dalelę tėvynės“, – atidarydama renginį sakė Lietuvos Respublikos ambasadorė Vengrijoje Rasa Kairienė.

     Renginio atidarymo metu vengrų architektūros ir dizaino žurnalo "OCTOGON" redaktorius Martinko Jozsef negailėjo komplimetų lietuvško dizaino objektams ir pabrėžė gero dizaino svarbą, nes šiais laikais dizainas neturi sienų ir gero dizaino objektai yra vertinami visame pasaulyje, nesvarbu kokios tautybės yra autorius.

 

    

 

 

Dizaino reikšmės augimas kūrybos, verslo, technologijų ir inovacijų sektoriuose pastebimas jau keletą metų iš eilės. Todėl Lietuvos dizaineriams ir gamintojams buvo puiki galimybė pasirodyti tarptautiniame kontekste, užmegzti naujus  kontaktus bei pristatyti Lietuvą. "Lietuvos dizaino forumas yra daugiametis festivalio DIZAINO SAVAITĖ organizatorius Lietuvoje, todėl visuomet įdomu dalyvauti panašaus pobūdžio festivaliuose užsienyje. Akivaizdu, kad Budapešto dizaino savaitės organizatoriai yra sukaupę nemažą patirtį ir kasmet siekia vis didesnio tarptautiškumo. Festivalio programa labai įvairi, ją vienija vieningas firminis stilius, esminiais traukos centrais pasirinkti įspūdingos architektūros pastatai, tačiau priešingai nei Lietuvoje, yra ir mokamų renginių"- teigė Lietuvos dizaino forumo direktorė Audronė Drungilaitė.

Lietuvai skirtoje erdvėje Budapešto galerijoje FISE galima pamatyti objektų, pasižyminčių ne tik novatoriškais dizaino sprendimais, bet ir apdovanotų prestižiniais tarptautiniais dizaino apdovanojimais bei nacionaliniu dizaino prizu „GERAS DIZAINAS“. 

Parodos eksponatai

 

     „DESIGN LITHUANIA 2015/BUDAPEST“ organizatorius – „Lietuvos dizaino forumas“ ir Budapešto galerija FISE. Projekto partneriai: Lietuvos kultūros institutas, LR Ambasada Vengrijoje, Raudonų plytų alus. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

„DESIGN LITHUANIA 2015/BUDAPEST“ dalyviai -

 

     Paroda FISE GALERIJOJE (Kálmán Imre u. 16, 1054 Budapeštas, Vengrija) veiks iki š.m. spalio 13 d. Lapkričio 5-30 d. eksponatus bus galima išvysti Designgalleriet galerijoje Stokholme.

 

 
     
 
     
 

 

Lietuvos dizaino forumas