VšĮ „Aplink tave“ EKOcentro organizuojami seminarai „Draugiškos aplinkai statybos žaliems” sausio 22 dieną kauniečius pakvietė į Namų idėjų centrą NIC. Gausus planuojančių statybas būrys išklausė net 6 pranešimus, per kavos pertrauką su lektoriais diskutavo „Vilpros“ salone bei apžiūrėjo draugiškų aplinkai ir energiškai taupių projektų parodą. Sausio 29 seminaras keliasi į Klaipėdą.

Seminare buvo skaitomi šie pranešimai:

Pastato apšildymo sprendimai, alternatyvioji energetika, kombinuotos sistemos
Atsinaujinančios energijos įrangos pritaikymas šildymui ir karšto vandens ruošimui. Įrangos tipai, jos parinkimas ir skirtumai.
Temą pristatė UAB „Vilpra“.

Namo konstruktyvo sprendimai
Nuo namo konstrukcijos priklauso ne tik jo patvarumas, šiluminė varža, prisitaikymas prie kraštovaizdžio, bet ir vidaus įrengimo galimybės. Panešimą skaitė UAB „AEROC“.

Draugiško aplinkai, energiškai taupaus pastato projekto pristatymas.
Analizuosime šiaudinio karkasinio namo pavyzdžius, privalumus ir trūkumus, susipažinsime su medžiagomis iš kurių statomi šie namai.
Temą analizavo lektoriai iš www.grynasbustas.lt ir www.ecococon.lt

Ateities Ekonamas – Išmanus namas. Kada?
Ar dera išmanumas ir draugiškumas aplinkai. Kiek gali sutaupyti išmanūs sprendimai. Kada reikia pradėti galvoti apie jų diegimą.
Temą pristatė „JUNG Vilnius“ ir „Penkių kontinentų komunikacijos centras“

Pastato apšiltinimo sprendimai
Kurie pastato apšiltinimo iš išorės būdai yra populiariausi Lietuvoje? Ar visi jie yra ir draugiški aplinkai ir sveikatai? Į kokias izoliacinės medžiagos savybes atkreipti dėmesį renkantis šiltinimo būdą.
Mintimis dalijosi UAB „Paroc“ atstovai.

Maksimalus aplinkos galimybių išnaudojimas
Kur turi būti įėjimas į pastatą? Kurioje pusėje turi būti langai, stoglangiai? O tiksliau – kaip išnaudoti visas gamtos siūlomas galimybes – saulę, šešėlius ir vėją.
Idėjomis dalinosi VGTU jaunesnysis mokslo darbuotojas architektas Andrius Keizikas.


Daugiau apie seminarus čia