Funkcionalus biuras

Projekto autorius Karolis Kyzikas 
Nuotraukos Norberto Tukajaus

 

Projektuojamo objekto paskirtis – biuras, jei tiksliau, biuras, skirtas skaitmeninės komunikacijos agentūrai, kurioje darbuojasi grafikos dizaineriai, projektų vadovai, buhalterė  ir agentūros vadovas. Pagrindinis užsakovo reikalavimas buvo labiau funkcinis – kad viskas gerai veiktų. Taip pat buvo svarbu, jog aplinka patiktų darbuotojams. Norėta, kad biure būtų visiems prieinami informaciniai kanalai, kad kolektyvas galėtų nuolat komunikuoti tarpusavyje ir sužinoti visas  su darbu susijusias naujienas. Dėl šios priežasties interjere buvo panaudoti atviros erdvės principo sprendiniai.

 

 

Interjero autorius orientavosi į funkcionalumą: kiekvienas daiktas turi savo paskirtį, todėl erdvės neužkrautos, išsaugota tvarka. Pagrindiniu akcentiniu gaminiu tapo lietuvių dizainerių šviestuvas. Daug kas buvo daroma pagal užsakymą (darbo stalai, spintelės su augalų vazonais, pirmojo aukšto spintos, virtuvė ir kiti baldiniai elementai, taip pat ir laiptai).

 

 

 

Mediena naudota ne kaip pagrindinis, o kaip papildomas elementas bendrai atmosferai sustiprinti ir industriniams elementams – betono paviršiams, dažytoms plytoms ir kt. – išryškinti.  Mediena  naudojama ant laiptų pakopų, turėklų, kaip vidinės stiklinės vitrinos rėmas ir komunikacijų vamzdynų siena prie recepcijos.

 

 

 

Projektuojant stengtasi atsižvelgti į užsakovo pageidavimą, kad patalpos kokybiškai funkcionuotų ir darbas galėtų vykti visu tempu. Cokolinis aukštas tapo bendravimo, šurmulio zona. Čia įrengtas holas, persirengimo zona, pasitarimų erdvė, virtuvė, tualetai. Pirmajame aukšte – dizainerių darbo, atvira aptarimų zona, recepcija, išėjimas į terasą, kur šiltuoju laikotarpiu galima darbuotis arba smagiai leisti laiką. Antrasis aukštas – privataus darbo aukštas, kuriame yra buhalterės, direktoriaus kabinetai, atvira vadybininkų darbo zona. Antresolėje įrengta susikaupimo erdvė, kurioje galima atsitraukti nuo įprastos darbo aplinkos, pailsėti.

 

 

 

Parinktas itin funkcionalus apšvietimas su keletu vizualiai efektingų detalių. Vietomis stengtasi per šviesą išryškinti apdailos medžiagų grožį, sienų nelygumą, akcentuoti tam tikras zonas. Čia daug malonių dekoro elementų, tokių kaip betonas, stiklas, medis ir kt. Jie atskleidžia vienas kito grožį ir sukuria darnią visumą.

Žurnalas: „Centras“