Parengė: Justina Vabalė
Interjero autorius: CAD monkeys dizainerės Julija Šeškuvienė ir Gintarė Motuzaitė
Fotografijų autorius: Leonas Garbačauskas


Šiandien interjero dekoro galimybės šakojasi it vaisinga obelis, tad kiekvienas susiduria su problema – pertekliumi. Vieni pagrindinių klausimų – kaip išsirinkti, kaip neapsikrauti daiktais ir kur sutalpinti jau turimus. Taip ir šio Kaune esančio 70 buto savininkai norėjo, kad interjeras pirmiausiai padėtų kasdien palaikyti švarą ir tvarką, kad būstas išliktų gražus ir tuomet, kai įsivyrauja buitis, o ne tik pirmosiomis įkurtuvių dienomis, kol viskas blizga ir dera. Su interjero dizaine Julija Šeškuviene aptarsime, kokiomis priemonėmis jai pavyko sukurti lengvai tvarkomus namus.


Julija, kokius svarbiausius būsto poreikius įvardino savininkai?

Pirmiausia, kiekviena erdvė privalėjo atlikti konkrečią funkciją. Užsakovai – labai organizuoti žmonės, nemėgstantys perteklinių detalių, dekoro tik dėl dekoro, tad šiuose namuose daug galvota apie tai, kad kiekvienas daiktas turėtų savo vietą. Nors iš pirmo žvilgsnio namai atrodo šiek tiek sterilūs, tačiau visur švaru ir tvarkinga net ir paprastą dieną, ko ir pageidavo šeimininkai.

Vėliau turėjome suprojektuoti šias erdves: svetainę su atvira virtuve, miegamąjį, darbo ir vonios kambarį, taip pat – drabužinę, kuri būtų sujungta su miegamuoju arba WC / vonia. Kadangi buto plotas nėra labai didelis, o išdėstymas – pailgas, įgyvendinti pavyko ne visus sumanymus (tačiau įeinamos drabužinės idėją įgyvendinome, nors kambarių dydis ir neleidžia daug eksperimentuoti).

Šeimininkai dažnai dirba iš namų, tad vienas kambarys turėjo būti atskirtas kaip darbo kabinetas. Jo sprendiniai neįkyrūs, sukuriantys ramią darbinę atmosferą. Keli spalviniai akcentai pagyvina bendrą vaizdą. Užsakovai norėjo, kad visos zonos gerai funkcionuotų: bute privalėjo būti visavertė virtuvė, didelis valgomasis stalas, prie kurio galėtų susirinkti svečiai ir šeimos nariai. Miegamasis skirtas poilsiui, tad TV jame nėra, sienas puošia paveikslas (deja, fotografuojant paveikslai dar nebuvo sukabinti).

Su kokiais iššūkiais susidūrėte?

Ventiliacijos ortakiai turėjo eiti lubomis, todėl ne visur pavyko išsaugoti jų maksimalų aukštį, o originalias betono lubas teko dengti gipso kartono plokštėmis.

Kokių norų vedami būsto gyventojai pasirinko pilkų, baltų ir rudų atspalvių derinį, betono dekorą?

Susipažinę su buto savininkais buvome maloniai nustebinti užsakovų stiliaus pojūčio. Jau idėjų paieškos etape atradome, kad abiem pusėms patinka tie patys sprendimai, medžiagų deriniai, baldų formos.

Užsakovai jau į pirmąjį susitikimą atėjo pasidomėję įvairiais interjero stiliais ir pasirinkę modernius sprendimus bei spalvinius derinius, nebijojo aštresnių kontrastų, juodos spalvos, stiklo, metalo, betono. Tiksliau, jų net nereikėjo įkalbinėti rinktis šių medžiagų – jos užsakovams patiko nuo pat pradžių.

Kokias priemones naudojote, kad sušvelnintumėte pilkos spalvos ir betono skleidžiamą šaltumą?

Interjeras gana asketiškas, jam sušildyti naudota riešutmedžio faneruotė. Faneruotės sienų skydai atliko ir patalpų sujungimo bei skaidymo funkciją. Galima sakyti, kad svetainės, virtuvės, WC ir koridoriaus zonos atskirtos naudojant ne sienų pertvaras, o baldinius sprendimus. Medinis kubas slepia savyje ir pertvarą tarp svetainės bei WC, ir lauko drabužių spintą, ir patį vonios kambarį; aukštos į vonios kambarį vedančios durys spalva ir medžiaga priderintos prie visumos ir sukuria harmoningą vaizdą, o panaudojant tą pačią medžiagą virtuvės baldui sudaromas perėjimas nuo koridoriaus iki virtuvės / svetainės erdvės, kai iš siauro „kakliuko“ patenkama į didesnę erdvę.

Medis naudotas ir kaip grindų danga – tai taip pat sušildo bendrą vaizdą.

Daugiau papasakokite apie originalų sprendimą – kambaryje esančiai spintai naudoti stiklą.

Mums, be abejo, patinka drabužinės sprendimas, kuris tuo pačiu ir paprastas, ir vis dėlto – išskirtinis. Džiugu, kad šeimininkai palaikė šią idėją. Užsakovai norėjo ne spintos, o įeinamos drabužinės. Vidinę konfigūraciją derinome atsižvelgdami į savininkų poreikius, o stilistiką pasiūlėme mes. Pasaulyje yra daug kokybiškų baldų gamintojų. Ypač išgryninta stilistika išsiskiria italai, tačiau įgyvendinant interjero idėjas ne visada pasitaiko galimybė naudoti jų produktus. Projektuojant kiekvieną objektą norisi siekti atlikimo kokybės, pritaikyti skoningus medžiagų ir spalvų derinius, tad dažnai tenka ieškoti vaizdo, estetinių sprendimų, praktiškumo ir kainos kompromiso. Šiuo atveju stiklas pakeitė standartines gipso kartono pertvaras, tuo pačiu sukūrė lengvesnį vaizdą, sunaudojo šiek tiek mažiau erdvės nei gipsas ir tapo miegamojo akcentu, o mainais pareikalavo daugiau priežiūros ir organizuotumo. Bet, kaip minėjau anksčiau, šiems užsakovams tai nėra problema.

Butas atrodo neperkrautas. Kaip sprendėte daiktų laikymo klausimą?

Taip ir yra, butas neperkrautas, nenaudojami daiktai suslėpti spintose. Būstas gana lakoniškas, be nereikalingų detalių. Visi daiktai turi savo vietą, kiekvienoje patalpoje yra suprojektuotos atskiros spintos, kurios organiškai įsikomponuoja tarp kitų buto zonų ir nekrenta į akis. Nors vonios kambaryje nėra vonios, pavyko suplanuoti erdvų dušą (čia taip pat numatyta vieta skalbimo ir džiovinimo mašinoms, rankšluosčiams ir kitoms būtinoms priemonėms). Riešutmedžio kube slepiasi lauko drabužių spinta ir šildymo katilas / boileris. Priešais yra virtuvės spinta – su šaldytuvu ir šalia paslėptu stalviršiu, ant kurio sudėti buitiniai prietaisai (sulčiaspaudės, plaktuvai ir pan.). Jei nespėjai išplauti prieš ateinant svečiams – tiesiog užstumi duris ir gali susitvarkyti vėliau (gaila, nėra tokios foto). Darbo kambaryje yra su baltomis kambario sienomis susiliejanti spinta, o apie miegamąjį jau pasakojau. Šiame bute tikrai daug dėmesio skirta vietoms, kuriose galima laikyti daiktus.

Interjero galerija>>

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“