Grafiški 124 m2 Venecijos kvartale

Interjero autorius Rimantas Špokas
Fotografijų autorius Andrius Stepankevičius
Tekstą parengė Gabrielė
Šermukšnytė

 

Jaunos, veiklios, mažylį auginančios poros pageidavimai interjero dizaineriui Rimantui  Špokui buvo tokie: neperkrautos ir aiškiai apibrėžtos erdvės; juodų, baltų ir pilkų atspalvių koloritas; jaukumas bei patogumas. 124 m2 ploto butas, esantis Vilniuje, Venecijos kvartale, išties dvelkia ramybe ir šeimynine idile, tačiau yra itin šiuolaikiškas, stilingas ir traukiantis akį.

 

 

Galima būtų teigti, kad juodų, baltų ir pilkų tonų koloritas nuobodus ir pavojingas savo troškumu, tačiau interjero dizaineris jį pagyvina įpindamas medienos motyvų. Medis skleidžia šilumą, jaukumą ir sukuria natūralumo bei gyvumo atmosferą. Medinės detalės – puikus spalvinis ir tekstūrinis akcentas. Interjeras labai saikingas, visame būste išlaikomas stilistinis vientisumas. Pasak autoriaus, baltame fone išryškėja pagrindiniai interjero tūriai ir elementai: baldai, laiptai, apšvietimo detalės. Vyrauja asimetrinė kompozicija, nesudėtingos formos, aiškus linijų ritmas. Spalvų nedaug, todėl žaidžiama proporcijomis, kontrastų ir medžiagų deriniais. Vengta nefunkcionalių puošybos elementų: estetinę funkciją atlieka baldų, laiptų ir apšvietimo detalės. Svetainėje kabo paties Rimanto Špoko tapytas paveikslas.

 

 

 

Pirmame aukšte į bendrąją erdvę integruotas prieškambaris, svetainės ir virtuvės zona, vonios kambarys, miegamasis. Čia daugiau kontrastų, daugiau juodos ir pilkos spalvos tūrių bei detalių. Antrame aukšte, prie išėjimo į terasą-balkoną, palikta poilsio zona jaukiai pasisėdėti, du šviesūs vaikų kambariai ir lengva šviesi dušo patalpa.

 

  

 

Svetainei (kaip ir visam būstui) specialiai suprojektuoti korpusiniai baldai maksimaliai pritaikyti prie esamų erdvių derinant tarpusavio proporcijas. Baldai funkcionalūs, kampuotų formų ir paprasti, bet patogūs. Svetainėje ir virtuvėje, kur verda gyvenimas, nevengta daugiau juodų tonų, nes jie padeda sukurti stipresnį emocinį krūvį.

Interjero galerija>>