Vilniaus senamiestyje – nauja skandinaviško ir Šiaurės Europos meno galerija „Grafo”

 

 

Vilniaus širdyje, Trakų gatvėje, duris atvėrė apie 400 kv. m. ploto išskirtinės koncepcijos meno erdvė – galerija „Grafo”, kurioje atgijo 500 metų siekiančios meno ir gero skonio tradicijos. Galerija įsikūrė pastate, kuris mena ne tik ilgą istoriją, bet ir įspūdingus buvusius savininkus – Oginskius, Tiškevičius, Radvilas. Pastarieji garsėjo puikiu skoniu, dideliais turtais bei meno mecenavimo tradicijomis.

 


Nuo dešinės: galerijos ,,Grafo“ vadovė ir meno kritikė Julija Dailidėnaitė, galerininkas ir meno žinovas iš Danijos, Thorkild NB Nielsen bei tapytojas Vilmantas Marcinkevičius
. 

 

     Dabar čia įsikūrė galerija, kurioje išskirtinis dėmesys bus skiriamas Skandinaviškam ir Šiaurės Europos menui, o kartu su ja – Lietuvoje jau žinomo restoranų savininko ir virtuvės šefo, skandinaviškos maisto kultūros puoselėtojo Deivydo Praspaliausko restoranas „Dublis”.

     „Tai, kas šiuo metu vyksta Trakų 14, galima pavadinti genius loci – vietos dvasios – atgimimu, arba – vienu iš magiškų senojo Vilniaus stebuklų. Tai istorija apie gerą skonį, meno kultūros puoselėjimą ir meną džiaugtis gyvenimu.” – pasakojo galerijos vadovė, meno kritikė Julija Dailidėnaitė.

 

 

     Pasak jos, galerijoje daugiausiai dėmesio skiriama skandinaviškam ir šiaurės Europos šalių menui. Atidarymo metu pristatyti gausių užsienio menininkų kūriniai: Thomas Andersson – Danija; Sabine Beyerle – Danija; Mette Maya Gregersen – Danija; Henriette Hellstern – Danija; Marius Martinussen – Norvegija; John Reuss – Danija; Paul Smulders – Olandija; Ole Tersløse – Danija; Kristian Vodder Svensson – Danija.

 

 

Be to, čia bus eksponuojami jau 18 metų darbus Danijos „NB” galerijoje pristatančio lietuvio menininko Vilmanto Marcinkevičiaus darbai.

„Kiekviena galerija turi unikalų meno ratą, o šios galerijos unikalumas - tai šiaurės menas. Pavadinčiau jį unikaliu Skandinavijos tašku Vilniaus miesto scenoje. Jis net nekonkuruoja su Vilniaus miesto meno vietomis. Čia atsiras galimybės sekti menininkų kūrybą ir darbus iš Danijos, Norvegijos, Olandijos, ką paprastai galima pamatyti tik keliaujant”, - teigė pats V. Marcinkevičius.

 

 

Vienas iš galerijos partnerių, Thorkild NB Nielsen teigia, kad toks projektas, kai tarpusavyje derinamas menas ir maistas, yra puikus pavyzdys Europos kontekste ir jo traktuojamas kaip nauja kryptis (eng. „Destiantion"). „Lankiausi Vilniuje ir susipažinau su čia esančiomis meno vietomis, todėl pilnai tikiu, kad šis meno ir maisto duetas įneš miestui naujų atspalvių bei gyvybės. Jis bus tiesiog visiškai kitoks. Tikiu, kad ši vieta bus labai sėkminga ir pamėgta lankytojų Europos lygmeniu”.

Galerijos „Grafo” darbo laikas: III-VI 12:00-19:00. Įėjimas – laisvas.

 

 

 

www.grafogalerija.lt