2017-ųjų interjero tendencijos iškalbingos – būstuose karaliaus didelio formato plytelės. Jos bus itin vertinamos ne tik gyvenamųjų patalpų viduje, bet ir išorėje. Vis dėlto norint aklai nesivadovauti madomis, būtina atkreipti dėmesį ne tik į plytelių dizainą bei estetinį vaizdą, bet ir darbą su jomis po įsigijimo. Kaip tinkamai priklijuoti, kad kokybiškas namų apdailos akcentas neprarastų savo grožio ar po kurio laiko dėl nekokybiškai atlikto darbo neatšoktų nuo pagrindo?


Pirmiausia būtina pasirinkti tinkamus plytelių klijus ir įsitikinti, kad plyteles klijuojantys profesionalai juos naudotų pagal instrukcijas. Didelio formato plytelėms (tokios, kurių kraštinių ilgis yra 60 – 120 cm) klijuoti puikiai tiks Knauf K3 elastingi cementiniai klijai, pritaikyti plytelėms klijuoti ir lauke (terasoje, balkone), ir viduje. Klijai skirti plytelių klijavimui ant grindų, taip pat jie yra tinkami ir plytelių klijavimui ant šildomų grindų.

Didelė plytelės plokštuma, jei lygintume su mažesnių išmatavimų plytele, sukelia didesnes apkrovas, kurios tiesiogiai veikia klijų sluoksnį ir pagrindą. Šios apkrovos ypač juntamos kai aplinkoje veikia staigūs temperatūros ar drėgmės šuoliai . Pasirinkus cementinius klijus Knauf K3, patikimumas pasiekiamas per trumpą laiką ir su aiškia ateities vizija būste – estetikos ir kokybės sinergija garantuota.


Be to, šie klijai yra pakankamai skystos konsistencijos, todėl paklojus plytelę, užsipildo visos tuštumos, t. y. tokiu būdu galima užtikrinti iš esmės 100 % paviršiaus sukibimą, nepaliekant tuštumų. Tai labai svarbu, kai plytelės klijuojamos balkone, terasoje ar patalpoje, kurioje veikia didesnės eksploatacinės apkrovos, pvz. garaže, nes taip užtikrinamas ilgalaikis ir stiprus jų sukibimas.

Net jei neatliekate darbų patys, o samdote profesionalus, verta šiame procese dalyvauti asmeniškai, mat tai leis įsitikinti, ar plytelių klijavimo darbai yra atliekami tinkamai. Nepamirškite, kad plytelių klijai turi būti dengiami ir ant paviršiaus, ir ant plytelės. Tokiu būdu išvengiama tuščių ertmių susiformavimo ir taip užtikrinamas geras sukibimas, garantuojantis ilgaamžį rezultatą.

Knauf K3:

• Elastingi, atsparūs šalčio ir karščio poveikiui

• Tinka vidaus ir išorės darbams ant horizontalių paviršių – terasoms, balkonams, šildomoms grindims

• Labai geras pradinis sukibimas

• Atsparūs apkrovoms (kai kontaktas su plytelėmis iki 100 proc.)

• Greitai kietėja

• Ypač tinka didelio formato plytelėms

Jei norite pasikonsultuoti ar parinkti medžiagas savo namui, skambinkite į „Knauf“ informacijos centrą tel. +370 5 213 2222 arba rašykite info@knauf.lt.