Projekto autoriai: Interjero studija „NOI“
Fotografijos: Julius Adomavičius
Tekstas: Ingridos Kaliukevičiūtės

Interjero studijos NOI sename daugiabutyje įgyvendintas 50 m² buto projektas stebina netikėtu spalviniu sprendimu – achromatiniu kontrastu. Būste naudojami tik juodi ir balti tonai, o dauguma paviršių – blizgūs.

Konkrečius interjero elementus padiktavo užsakovo noras turėti būstą, kuriame vyrautų juoda bei balta, o erdvės būtų modernios ir optimaliai panaudotos. „Viskas buvo perplanuota iš pagrindų: išgriautos nereikalingos pertvaros, kurios tik mažino butą, sujungtas tualetas ir vonia, pakeistos kištukinių lizdų, jungiklių, šviestuvų įvadų vietos, įtaisyti nauji langai, įrengti skaitliukai, skydinė ir t. t.“, – pasakoja interjero dizainerė Aistė Mickevičienė.

Kuriant interjero stiliaus koncepciją, procese aktyviai dalyvavo buto savininkas – jam sudėtingi įrengimo darbai netapo kliūtimi. Tai dizainerėms padėjo patenkinti visus kliento poreikius: jų sukurtos vizualizacijos tapo realybe.

Pagrindine kambarių spalva tapo balta: ji optiškai didina erdvę, atspindi šviesą ar kitas spalvas, siejasi su naujumu ir estetika. Šalia jos – išraiškinga juoda. Dauguma bute esančių juodų paviršių – blizgūs, todėl juodi atspalviai erdvėje labiau atspindi nei sugeria, tampa elegantišku akcentu, kuris stabilizuoja baltos beribiškumą ir taip sukuria harmoniją. Kartu šios dvi spalvos simbolizuoja kilnumą, rimtumą, aukštus siekius bei pusiausvyrą.

Koridoriaus erdvę praplečia sienoje įmontuota slankiųjų veidrodinių durų spinta, kurią tarsi paveikslą įrėmina juodas rėmas baltoje sienoje. Svetainėje prie tamsios, blizgios, 3D glaistu dekoruotos sienos prisiglaudžia moderni, balta, minkšta ekoodos sofa: ji tarsi išnyra iš baltų grindų, tašiau kontrastuoja su užnugaryje esančia juoda erdve, tampa svarbiu interjero akcentu ir įgauna pozityvią reikšmę. Virtuvėje sukurtas atvirkštinis efektas – juodas fasadas baltoje erdvėje. Miegamajame išryškinama miego vieta – balta, modernios klasikos lova, kurios lanksčios linijos primena purų debesį tamsiame danguje.

Buto apšvietimą lėmė neaukštos lubos. Naudojami tik įmontuojamieji šviestuvai. Pagrindiniai apšvietimo įtaisai sumontuoti po įtemptomis, griežtais geometriniais keturkampiais suskirstytomis lubomis: per juos tarsi pro langą sklinda bendrosios erdvės šviestuvų šviesa. Ją pagyvina šviestuvų, įmontuotų į juodo gipso pertvarą, skiriančią funkcines zonas lubose, šviesa.
Miegamajame nereikia daug šviesos, tad jame įtaisyti sieniniai šviestuvai abipus lovos ir keletas įmontuojamųjų šviestuvų juodojoje plokštėje, kuri kyla siena, o pasiekusi lubas išnyra į erdvę.

Šis projektas žavi savo išskirtinumu ir drastiškais sprendimais. Itin modernus ir kontrastingas, tačiau neutralių spalvų interjeras kiekvienai spalvai suteikia savotiškumo. Mėlynas arbatos puodelis ar raudonas gėlės žiedas tampa reikšmingesnis, ryškesnis ir gyvesnis.

Interjero galerija >>