Visur, kur paviršiai liečiasi su vandeniu, labai svarbu įrengti optimalią pagrindų hidroizoliaciją. Tik tada vonios, baseino zonos, terasos ir balkonai ilgai išliks gražūs. Naujoje „Knauf” hidroizoliacijos sistemoje, patvirtintoje EMICODE EC1-PLUS ženklu, ir namų meistrai, ir profesionalai ras visus puikiai tarpusavyje suderintus sistemos komponentus įrengiamoms patalpoms.

Egzistuoja dvi „Knauf” hidroizoliacijos sistemos: sandarinimas, naudojant Knauf Flächendicht hidroizoliaciją, ir sandarinimas, naudojant Knauf Abdichtungs- & Entkopplungsbahn ritininę hidroizoliaciją.

Knauf Flächendicht yra dispersinė, paruošta naudoti, tepama hidroizoliacija, skirta drėgnoms ir šlapioms patalpoms. Šią medžiagą galima užtepti voleliu, teptuku arba glaistikliu. Ją naudojant užtikrinamas visiškas saugumas, net jei vėliau atsiranda pagrindo plyšių ar izoliuojami drėgmei jautrūs ar drėgmę įgeriantys pagrindai, tokie kaip medienos drožlių plokštės, gipsinis tinkas, gipso blokeliai, gipskartonio ir gipso plaušų plokštės, kalcio sulfato ir anhidrito liejamoji grindų danga, kalkiniai, kalkių ir cemento, cementiniai tinkai; cementinės plokštės, cementinės grindys, betonas, akytbetonis ir t. t. Hidroizoliacija pranaši tuo, kad yra paruošta tepti, lengvai naudojama, atspari šarmams, jos sudėtyje nėra tirpiklių, todėl ji puikiai suderinama su silikonu.

Knauf Abdichtungs- & Entkopplungsbahn yra plona, lanksti, vandeniui atspari ritininė hidroizoliacija. Šia hidroizoliacija galima dengti plyšius. Gaminama polietileno pagrindu su dvipuse polipropileno sluoksnio danga. Specialaus pluošto audinys užtikrina optimalų šios hidroizoliacijos ir visų jos komponentų sukibimą. Naudojant šią medžiagą garantuojamas visiškas saugumas, net jei vėliau atsiranda pagrindo plyšių ar izoliuojami drėgmei jautrūs ar drėgmę įgeriantys pagrindai, tokie kaip medienos drožlių plokštės (V100), orientuotosios medienos drožlių (OSB) plokštės; gipsinis tinkas, gipskartonio ir gipso plaušų plokštės; kalcio sulfato ir anhidrito grindų pagrindai, kalkiniai, kalkių ir cemento, cementiniai tinkai; cementinės plokštės, cementinės grindys, betonas, akytbetonis ir t. t. Hidroizoliacija pranaši tuo, kad yra paruošta naudoti ir lengvai ir greitai dengiama, yra atspari šarmams ir senėjimui.

Terasos hidroizoliacijos įrengimas

Terasos ir balkonai – itin jautrios erdvės, kurias nuolat veikia labai skirtingos oro sąlygos: ne tik vanduo, bet ir ledas, sniegas bei svyruojanti lauko temperatūra. Dėl šios priežasties ilgalaikės, šalčiui atsparios terasų ir balkonų hidroizoliacijos įrengimas tampa labai svarbiu aspektu. Šiose erdvėse ir hidroizoliacijai, ir plytelių klijams bei siūlių užpildams keliami ypač dideli reikalavimai – norint būti užtikrintiems hidroizoliacijos kokybe būtina naudoti sertifikuotą hidroizoliacijos sistemą bei tinkamus klijus ir siūlių užpildus.

Knauf Abdichtungs- & Entkopplungsbahn ritininės hidroizoliacijos klojimas

Švarų pagrindą nugruntuokite Knauf Spezialhaftgrund gruntu. Kai gruntas išdžius, užtepkite ploną Knauf Flexkleber schnell (galima alternatyva – Knauf K6) klijų sluoksnį. Knauf Abdichtungs- & Entkopplungsbahn ritininės hidroizoliacijos juostą paklokite ant klijų sluoksnio. Išspauskite oro pūsles ir prispauskite hidroizoliacijos juostą. Klijus visada tepkite tik vienos hidroizoliacijos juostos klojimo vietoje. Stebėkite juostų sandūros žymėjimus!

Sandūrų klijavimas, sienų ir grindų jungčių bei kampų sandarinimas

Sandūros zonoje užtepkite Knauf Power- Elast hermetiko ir paskirstykite dantytuoju glaistikliu. Gretimą juostą uždėkite ant viršaus, prispauskite ir išlyginkite. Jei juostas suklijuojate vieną greta kitos, sandūroje užtepkite Power-Elast hermetiko ir užklijuokite Knauf Flächendichtband juostą. Jungtys su namo sienomis bei vidiniai ir išoriniai kampai užklijuojami Knauf Flächendichtband hidroizoliacine juosta arba atitinkamais Knauf Dichtecke hidroizoliacijos kampais. Tam reikia užtepti Knauf Power-Elast hermetiko ir paskirstyti dantytuoju glaistikliu.

Plytelių klojimas

Praėjus 3 džiūvimo valandoms, plyteles galima kloti naudojant plytelių rūšiai ir dydžiui tinkamus „Knauf” klijus. Plytelės klijuojamos kombinuotu metodu, t. y. klijais dengiant ir pagrindą, ir pačią plytelę, taip užtikrinama, kad prikibtų visas plotas ir nesusiformuotų tuščių ertmių.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jei norite pasikonsultuoti ar parinkti medžiagas savo namui, skambinkite į „Knauf“ informacijos centrą tel. +370 5 213 2222 arba rašykite info@knauf.lt.