• Įdomybės;
 • „Sukrečianti įžymaus skulptoriaus istorija“;
 • „Kūrybos aukso amžius“;
 • „Akcentas – vaizdas pro langus";
 • „Akcentas – mėlyna“;
 • „Jaunatviškos poros namai“;
 • „Naujovė: sferos pavidalo biožidiniai“;
 • „Tik atsakymai apie vonios kambarį“;
 • „Protingi ir nebrangūs namai“;
 • „PVC langai nuo šiol patiks ir architektams“;
 • „Harmonija. Gamta. Grožis“;
 • „Lietuviškų interjerų kūrėjams – „Auksinės paletės“.“

 

 

„Sukrečianti įžymaus skulptoriaus istorija“

Garsus skulptorius Romas Vilčiauskas, prieš šešerius metus patyręs padegėlio dalią, neseniai atsistojęs ant kojų po sunkios komos, beveik atstatęs savo namus, iki šiol negali visiškai atsiduoti kūrybiniam procesui – po audringų skyrybų su antrąja žmona jis neteko beveik viso turto, pinigų, vidinės ramybės. Jau keliolika metų Romą dažniau nei sostinėje galime sutikti atokioje sodyboje Molėtų rajone, netoli Jaurų kaimelio. Dabar kūrėjas gyvena tyliai, apsuptas miškų, tarp dar tyliau gimstančių tobulo grožio skulptūrų, o ištikimiausias jo bendražygis – landsyrų veislės šuo Orijonas. Pastarasis – ne tik draugas, bet ir nebylus įvykių bei kūrybinių procesų liudytojas. Prieš susitikimą Romas mane įspėjo, kad jei atvažiuosiu ne su visureigiu, teks traktorių išvagotu keliu bristi kelis šimtus metrų, palikus mašiną ant žvyrkelio. Kai sustojau sutartoje vietoje, skulptorius ir Orijonas manęs jau laukė. Interviu prasidėjo dar nepasiekus namų.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos iš asmeninio albumo

     

 

„Kūrybos aukso amžius“

Interjero dizainerė, juvelyrė Ernesta Statkutė išgyvena aukso amžių ne tik kūryboje, bet ir asmeniniame gyvenime. Dar visai neseniai mergina buvo žinoma kaip modernių interjerų kūrėja, o dabar išgarsėjo ir kaip juvelyrė. „Šiuo metu interjero dizainas ir juvelyrika eina koja kojon, todėl neįsivaizduoju šių veiklų atskirai: jos viena kitą papildo ir suteikia man daug džiaugsmo“, – kalba talentinga menininkė. Ernestos juvelyrikos darbai jau spėjo plačiai pasklisti po pasaulį – jie rado jaukų prieglobstį vienoje iš Londono galerijų, o jų autorė yra apsisprendusi kurti ir plėtoti savo verslą Lietuvoje. Mažoje dirbtuvėje Užupyje nuo ryto verda gyvenimas – čia gimsta ne tik šiuolaikiškų interjerų projektai, bet ir prabangūs papuošalai.

Parengė Žydrė Dargužytė
Nuotraukos iš asmeninio archyvo

 

Akcentas – vaizdas pro langus

Iš itin vaizdingame kalnų slėnyje iškilusio 140 m² dviejų aukštų kotedžo atsiveria kvapą gniaužiantis panoraminis vaizdas į laikinosios sostinės peizažus. Čia gyvena jauna, graži keturių asmenų šeima. Jos pagrindiniai reikalavimai interjero autorei Laurai Giržadei buvo funkcionalus, modernus, detalių neperkrautas būstas. Savo ruožtu dizainerė, interjero ir projektavimo studijos Softdecor įkūrėja, pagrindiniu akcentu pavertė neįkainojamą vaizdą pro langus.

Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė Laura Giržadė
Nuotraukos Leono Garbačausko

 

„Akcentas – mėlyna“

Vilniuje, Basanavičiaus g., naujai pastatytame modernios architektūros name, dizainerė Vėtrė Markevičiūtė sukūrė stilingą 50 m² buto interjerą. Nelengva užduotis suprojektuoti nuomai skirtas erdves, stilistiškai tinkamas bet kokios profesijos, amžiaus bei lyties gyventojams, tačiau interjero autorei tai pavyko puikiai. Žinoma, kam gali nepatikti pro buto langus atsiveriantis žavus senamiesčio ir bažnyčios stogų vaizdas?..

Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė Vėtrė Markevičiūtė
Nuotraukos Leono Garbačausko

     

 

„Jaunatviškos poros namai“

Vilniuje, Basanavičiaus g. 9A, esančiame 53 m² naujos statybos bute apsigyveno jaunatviška pora. Interjero dizainerei, dizaino studijos „Redeco“ įkūrėjai Vismantei Tubelytei buvo patikėta užduotis suprojektuoti erdvesnį būstą, nei buvo pradžioje/projekte numatyta. Atsižvelgti į judėjimo srautus. Taip suprojektuoti korpusinius baldus, kad jie neužgožtų erdvės, tačiau būtų daug vietos sandėliuoti. Turėti omenyje, kad šeimininkai mėgsta svečius. Praplėsti virtuvę. Trumpai tariant, sukurti šiuolaikiška dvasia alsuojantį būstą.

Parengė Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė Vismantė Tubelytė
Nuotraukos Leono Garbačausko

 

„Harmonija. Giamta. Grožis“

Harmonija gyvenime, darbe, santykiuose, laisvalaikyje, interjere. Taip apibūdinčiau savo mūzą, įkvepiančią kurti šiuolaikiškus, lengvus bei praktiškus namus. Mano klientai – veiklūs, keliaujantys, stebintys aplinką, analizuojantys, ieškantys praktiškiausių sprendimų, mėgstantys jaukumą ir ramybę asmenys. Jau daugiau nei dešimt metų kuriu tokius būstus, į kuriuos žmonėms būtų gera grįžti. Manau, kad interjeras turi tarnauti žmogui, o ne atvirkščiai.

Kiekvienais metais vis naujomis akimis stebiu pasaulį, ateinančius klientus, besikeičiančią jų pasaulėžiūrą, atsinaujinančias dizaino tendencijas. Smagu, kad užsakovai drąsėja, pradeda plačiau matyti ir mąstyti, nebijo eksperimentuoti tiek su spalvomis, tiek su formomis, medžiagomis. Interjeruose įsivyrauja skoninga eklektika. Ji žavi savo išskirtinumu ir prisitaikymu prie asmeninio charakterio.

     

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“