Interjero autorius studija „InArch“.
Fotografijos Leono Garbačiausko.
Parengė Gabrielė Šermukšnytė

Daug betono ir natūralaus medžio – toks pirminis įspūdis įėjus į loftą, tačiau patyrinėjus detaliau paaiškėja, kad čia gausu detalių – išraiškingi šviestuvai, židinys, pagalvėlės.


Jauna pora pageidavo jaukių namų su polėkiu. Interjero dizainerė Indrė Dorofėjūtė 85 kv. m loftą, esantį „Loft Town“ rajone kūrė bandydama išlaikyti visus loftui būdingus elementus – interjere daug atviro betono, didelė juoda erdvinė krosnis, kolorite dominuoja natūralios spalvos – balta, pilka, ruda, juoda. Architektė stiklu atskyrė miegamąjį, tačiau paliko nemažai atviros erdvės. Vieną iš svarbiausių vaidmenų čia atlieka su šaltais metalų atspalviais kontrastuojanti apdaila – medis.

Esminis planinis sprendimas yra bendra svetainės ir virtuvės zona. Šias dvi erdves vos pastebimai atskiria didelis pilkas kilimas bei viso interjero ryškiausias akcentas – turkio spalvos krėslas. Toks funkcionalus erdvės didinimo sprendimas itin paklausus šiuolaikiniuose interjeruose. Ypač tinkantis šio lofto šeimininkams, kurie labai mėgsta kviestis į namus svečius.

Įėjimo erdvė pridengta medinių tašelių siena su stiklu tarp jų. Tokį vizualiai patrauklų ir funkcionalų sprendimą I. Dorofėjūtė pasirinko norėdama apsaugoti namus nuo vėjo, įleidžiamo į būstą tiesiai iš lauko. Medinis ažūras bei žaisminga asimetrija ritmingai kartojasi visame interjere, sukurdami čia ir griežtumo, ir valiūkiškumo įspūdį.

Architektė sumaniai panaudojo erdvę po laiptais, kurie yra tik įėjus pro lauko duris. Čia ji įrengė WC, sandėliuką su skalbykle ir netgi rūbinę, skirtą lauko drabužiams bei batams.

Erdvi virtuvės zona, sujungta su svetaine, suteikia laisvės ir drąsiai deklaruoja – šiuose namuose užteks vietos visiems.

Antrame aukšte mediniai tašeliai virsta novatorišku šviestuvu virš lovos. Miegamojo erdvę nuo kitų skiria didelis berėmis stiklas. Žvelgiant pro šią vitriną, matosi jauki svetainės zona. Tiesa, prireikus privatumo – galima užtraukti melsvas užuolaidas, kurios tarsi atspindi pilką svetainės koloritą šiek tiek susimaišiusį su fotelio mėlynumu.

Ant palangių galima maloniai įsipatoginti su knyga ar meditacijai – radiatorių medinė „apsauga“ ir minkštos pagalvėlės namų gyventojo ar svečio sėdėjimą paverčia komfortiška poilsio salele.

Toks minimalių, niuansinių, neišsišokančių spalvų derinių koloritas ypač pasiteisins tiems, kurie mėgsta dažnai keisti namų įvaizdį. Keli ryškesni akcentai bei detalės, pavyzdžiui, dekoratyvinės pagalvėlės, nerūpestingai ant sofos atlošo įsitaisęs pledas, užuolaidos, kilimas, vazos, knygos ar paveikslai – ir interjeras nušvinta visai kitomis spalvomis!

Projektas laimėjo ,,Metų interjeras/Auksinės paletė'15" kategorijoje: „

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“