Parengė: Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorės: interjero dizainerės Kristina Česonytė ir Raminta Kupčiūnaitė
Fotografijų autorius: Leonas Garbačauskas

Interjero projektavimo kūrybinės grupės „In.formus“ dizainerės Kristina Česonytė ir Raminta Kupčiūnaitė gavo užsakym sukurti originalaus dizaino, savito charakterio, modernias tendencijas atitinkančio 62,6 m² buto Užupyje interjerą. Namai skirti nuomai, tad tuo pat metu jie privalėjo būti maksimaliai funkcionalūs bei praktiški. Pats Vilniaus miesto rajonas padiktavo įsivaizduojamų nuomininkų charakteristiką – tai šiuolaikiški, kūrybingi žmones, mėgstantys išskirtinį gyvenimo būdą.


Buto erdvės ir planavimo išskirtinumas paskatino dizaineres rinktis industrinį stilių. Lofto interjeras kurtas pasitelkiant visus industrinius elementus, jų negludinant, negražinant ir nepataikaujant visų taip liaupsinamam „namų jaukumui“. K. Česonytė išsikėlė uždavinį su ribotais ištekliais gauti maksimalų efektą. Apdailos medžiagos, šviestuvai, baldai buvo renkami atsižvelgiant į kainą. Dėl dizainerių profesionalumo bei kūrybingumo daugelis priimtų sprendimų buvo tikrai drąsūs ir traukiantys akį. Pavyzdžiui, beveik visi interjere naudojami šviestuvai išties skirti laukui arba gamybinėms patalpoms apšviesti. Pasak merginų, buvo stengiamasi sukurti pojūtį, labiau primenantį gyvenimą studijoje, o ne įprastame bute. Siekiant pabrėžti statybines konstrukcijas, miegamojo lubos net neglaistytos, tik atsainiai nudažytos. Po antresole įrengta erdvi drabužinė. Laiptai gali būti naudojami kaip lentynos.


Šiame bute pagrindinį vaidmenį vaidina funkcija ir industrinis tikrumas. Interjero dizainerių vaizduotėje būsto nuomininkai galėtų būti intensyviai kuriantys žmonės, galbūt net dirbantys namuose. Didelė erdvė antresolėje su daugybe lentynų ant sienos puikiai atstotų namų ofisą.


62,6 m² – tarsi visai nedaug, tačiau šiame bute, regis, telpa viskas, ko reikia, ir dar lieka vietos fantazijai pasireikšti. K. Česonytės teigimu, svarbiausia neperkrauti įmantriomis faktūromis sienų ir grindų. Atsargiai reikia elgtis renkantis pakabinamuosius šviestuvus bei jų kiekį, nes jie labai „suvalgo“ erdvę. Nors šiuo metu nemadingi, o ir menkai praktiški dėl pirštų atspaudų lygūs, blizgūs paviršiai, vizualiai jie smarkiai praplečia erdvę ir suteikia šviesos tamsioms patalpoms. Visada tiks šviesios spalvos.


Interjero galerija>>

Projektas dalyvauja konkurse: „Metų interjeras / Auksinė paletė'16“