Industrinis jaunos moters butas

Interjero autorė Aida Šnaraitė 
Nuotraukos Leono Garbačausko

 

Butas suprojektuotas jaunai moteriai. Norėta modernaus biudžetinio interjero su industriniais elementais. Pagrindinis užsakovės įkvėpimo šaltinis – JAV urbanizmas. Pageidauta plytų, medžio, betono bei juodos ir baltos spalvos kontrastų. Prašyta įkomponuoti iš sieninės spintos ištraukiamą nedidelę lyginimo lentą, rasti vietos lepiam megztukui padžiauti ir baro erdvei suformuoti. Taip pat norėta turėti daug vietos patogiai susidėti daiktus.

 


Namuose natūralios medienos nėra, o medžio tekstūros paviršiai – aukštos kokybės itališkos plokštės. Efektinga dekoro priemone tapo betono glaistas – ši apdailos medžiaga yra tiek ant miegamojo sienos, tiek vonios kambaryje. Miegamajame parinktas išraiškingesnis dekoras, o vonioje dėl higienos sumetimų – ne toks grublėtas. Miegamojo lubos – originalios: jos tik išvalytos ir impregnuotos. Kone ryškiausiu akcentu tapo dirbtinių plytų siena: nedidelis plokštės storis leido sutaupyti vietos ir taip ankštame būste.

 

 

 

Tam, kad nedideliame bute būtų galima sukurti ne vieną nuotaiką, įrengta daug ir įvairių šviesos taškų: gausu tiek lubinių, tiek kabamųjų, tiek sieninių šviestuvų su įvairaus stiprumo lemputėmis. Vonioje esantis veidrodis su paslėptomis LED lempomis sukuria pilnaties apšvietimą, o miegamajame įkomponuotas buduarinis staliukas su profesionalams skirtu Holivudo apšvietimu. Išraiškingas svetainės šviestuvas su ant laidų nusidriekusiomis lemputėmis sukelia stiprų įspūdį vos įžengus į butą. Vienas pagrindinių dizainerei keltų tikslų – suvaldyti natūralią šviesą, todėl koridoriuje įrengta sieninė spinta su didžiuliais veidrodžiais, atspindinčiais nuo langų sklindančius saulės spindulius.

 

 

 

Vonios kambario apdaila yra iš dekoratyvinio betono: jo paviršius kruopščiai parinktas atsižvelgiant tiek į dizainą, tiek praktiškumą. Siekiant išvengti mikrobų ir pelėsio, su vandeniu kontaktuojančios sienos dengtos glotniu, lengviau valomu paviršiumi. Kitų sienų paviršius grublėtas. Apvalus veidrodis, imituojantis pilnatį, puikiai perteikia betono sienos medžiagiškumą. Sieninė spinta slepia skalbimo mašiną, valymo priemones bei stalčių.

 

 

 

Monochrominis, JAV urbanistikos ir industrinės Šnipiškių kaimynystės įkvėptas nedidelio biudžeto butas jaunai moteriai, kurios išlavintas skonis padiktavo interjero koloritą ir medžiagiškumą.

Žurnalas: „Centras“