Parengė Žydrė Dargužytė.
Interjero autorius – DIZU interjero studija.
Nuotraukos – Leono Garbačiausko.


Miesto centre, Žvėryne, esančio būsto interjeras, kurį sukūrė interjero studija DIZU, darniai susilieja su vaizdinga panorama už lango. Trys jaunos ir šiuolaikiško miesto stilistiką vertinančios dizainerės – Renata Mockutė, Jurgita Saulytė ir Kristina Puidokaitė – patikina, kad judrios sostinės kontekstas turėjo nemažai įtakos rezultatui. „Interjeras, pratęsdamas miesto panoramos žaismą, perauga į sienų plokštumas, nuspalvindamas jas nusitęsiančiais geometriniais pasteliniais tonais“, – pristatymą pradeda kūrėjos.


Pavadinimas „Pasteliniai pokštai“ iš anksto suponuoja mintį, kad šiame būste daug dėmesio skiriama spalviniams sprendimams – dominuojantys šviesūs tonai optiškai didina erdvę. Tam, kad erdvė vizualiai atrodytų didesnė, pasirinktas sprendimas naudoti šviesius pastelinius tonus, taip pat viską suplanuoti taip, kad kiekvienas daiktas interjere turėtų savo vietą. Itin svarbiose buto funkcinėse zonose – virtuvėje ir svetainėje – geometrinės sienų plokštumos tapo pagrindiniu akcentu. Tai, be abejonės, suteikė visai erdvei netikėtumo įspūdį ir gerokai ją pagyvino. Dėmesį atkreipia virš baro pakabinti šviestuvai su žaliu laidu ir lietuvių dizainerių kurtos kėdės bei kavos staliukai, kurie pratęsė pastelinių tonų žaismą.

Vis dėlto stipriausias interjero vaizdas susidaro tik įžengus pro duris ir atsidūrus koridoriuje – tampa aišku, kad čia nėra vietos interpretacijai, kur dėti daiktus įėjus. Toks įspūdis neatsitiktinis – dėl interjero objektų racionalaus išdėstymo, iškart tampa aišku, kur dėti batus, raktus ir kitus daiktus, kur pasikabinti paltą. Kad viskas neatrodytų pernelyg griežta, naudojami akcentiniai apšvietimo sprendimai. Čia pasitelktos dvi kabančios dekoratyvinės lemputės ir per lubas grafiškai susirangiusi girlianda.

Pasirinktas frezuotų durų sprendimas tarsi vienija visus interjere esančius objektus. Už jų išdėstytos kitos svarbios patalpos – darbo kambarys, miegamasis, sanitarinių mazgų patalpos. Kiekviena erdvė sugeba nustebinti – žaismingai atrodo geometrinės plytelės WC patalpose, miegamajame įkomponuotas specialiai projektuotas baldas su veidrodiniu paaukštintu cokoliu, regis, sukuria iliuziją, kad grindys yra nesibaigiančios. Laisvės pojūtį interjere dovanoja miegamajame esanti lentyna, imituojanti paukščio skrydį. Įstriža grindų kryptis svetainėje ir miegamajame kalba apie tai, kad būsto savininkai – kūrybiškos asmenybės, nebijančios eksperimentų, tačiau mėgstančios tvarką ir aiškumą. Tai interjero autorės apibūdina kaip namus, kuriuose patogu ir gera gyventi.

Interjero galerija>>

Žurnalas: ,,Interjeras.lt pataria"