Interjero dizainerė: Laura Byčenkova
Fotografijų autorius: Leonas Garbačiauskas

Šviesūs ir jaukūs namai – ko gero, tai vienas iš dažniausių žodžių derinių, kuriuos girdi interjero dizaineriai. Būtent tokius reikalavimus pateikė jauna, keturių asmenų šeima, įsigijusi naujus 150 m2 namus Kaune, ką tik baigtame statyti kotedže. Interjero ir architektūros studijos „TIKRAS TIGRAS” vadovė, architektė Laura Byčenkova sukūrė ne tik jaukų, šviesų, bet ir itin žaismingą, pastelinių spalvų deriniais bei skaniais niuansais išsiskiriantį interjerą.

„Fonas visuose kambariuose šviesus: pieno baltumo sienos, balintos ąžuolinės grindys, balti korpusiniai baldai. Kad nebūtų viskas tik balta, sumanyta tarp baltų sienų pažaisti spalvų žaidimą“, – pristato architektė. Pagrindinėje namų erdvėje, svetainėje, sujungtoje su virtuve bei valgomuoju, kur šeima susirenka prie pusryčių stalo ar minkštai klesteli ant sofos su kavos puodeliu, spalvos tarsi kalbasi tarpusavyje. Tamsiai mėlyni kilimo elementai su žydra pagalvėle, regis, kažką sako trijų atspalvių kavos staliukui. Į jų subtilų pokalbį įsitraukia įmantrus šviestuvas virš valgomojo stalo, kuriam pritaria pailgas šviestuvas virš virtuvinio baro, rausva pagalvėlė su panašios spalvos baro kėde... Šie spalvų „susimojavimai“ nėra akivaizdūs, todėl erdvė atrodo nepriekaištingai harmoninga, dvelkianti ramybe bei jaukumu.

Pakilus į antrą aukštą, kur yra šių namų gyventojų miegamieji ir kitos asmeninės erdvės, spalvos sodresnės, intensyvesnės. Kaip teigia interjero autorė, kiekvienas kambarys turi savo išskirtinę, akcentinę spalvą. Pavyzdžiui, dramblio kaulo šviesumo miegamąjį puošia ryški mėlyna siena, kurią žaviai atspindi priešais kabantis veidrodis. Šios akcentinės kobalto, pamaišyto su žiupsniu geltonos, mėlynos skonį pagardina puikiai derančios itališkos kavos su pienu spalvos užuolaidos.

Vonios kambariai išsiskiria ne tik spalvomis, bet ir griežtesniais raštais, kuriuos, tarsi aidas pakartoja svetainės zonoje esantis kilimas. „Voniose žaidžiama ne tik spalva, bet ir raštais. Pasirinkta vienodo formato plytelė – keičiant spalvas ir klojimo principą, kiekviename vonios kambaryje sukuriama visiškai skirtinga nuotaika“, – pasakoja architektė L. Byčenkova.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galerija:


Žurnalas: „Centras“