• „Patiriantis žvilgsnis“;
 • Kvapų menininkė Laimė Kiškūnė: „Erdvė visomis prasmėmis turi kvepėti gerai“;
 • „Elegantiškas atostogų butas“;
 • „Niujorkas Vilniuje“;
 • „Charizma“;
 • „Šeimos būstas“;
 • „Įkvepiantys dekorai“;
 • „Trys vonios kambario baldų pasirinkimo taisyklės“;
 • „Dekorai šiuolaikiškam ir tvariam interjerui kurti“;
 • „Daugiafunkciniai šviestuvai – racionalus apšvietimas“;
 • „Šiuolaikinės grindys“;
 • „PERGO – grindys tikram gyvenimui“;
 • „Inovatyvi atviro dizaino dušo erdvė“;
 • „Ką reikia žinoti, norint išsirinkti kokybišką sėdmaišį?“;
 • „Kaip skaityti būsto planą, kad namuose tilptų jūsų gyvenimo būdas“;
 • Lietuviškų interjerų kūrėjams – „Auksinės paletės“.

Patiriantis žvilgsnis“

Dailininkės Filomenos Linčiūtės-Vaitiekūnienės tapyba liudija žvilgsnio apstumą. Menininkės buitis ir būtis sklidina vaizdų. Dirlbtuvėje uždarame Vilniaus senamiesčio kieme akis nardo tarp visžalių augalų, slysta drožinėtų baldų – tolimų kelionių ir jų reminiscencijų – paviršiais, pakimba ant kitapus lango dunksančių Šv. Jonų bažnyčios skulptūrų. Jų artumas nukelia į didingų mastelių laiką, tiesiogiai patiriamą vaikystėje, vėliau – išsaugant nuostabos dovaną.

Parengė Lina Žukauskaitė
Nuotraukos iš asmeninio archyvo

Kvapų menininkė Laimė Kiškūnė: „Erdvė visomis prasmėmis turi kvepėti gerai“

Kvapų menininkė Laimė Kiškūnė viena pirmųjų Lietuvoje pradėjo išsamiai tyrinėti, kaip uoslė veikia mūsų savijautą, suvokimą ir kultūrinę savimonę. „Tvarūs ir netvarūs laikinojo miesto kvapai“, „Senojo ir Naujojo Vilniaus kvapai“, „Operos kvapas“, „Kabantieji sodai“ – tai tik keli grupiniai kūrybiniai sumanymai, paskatinę naujai atrasti pažįstamas miestų erdves. Pašnekovė dalijasi mintimis apie kintančias kvapų suvokimo kryptis ir nematomą architektūrą.

Tekstą parengė Lina Žukauskaitė
Nuotraukų autorius Karlas

„Elegantiškas atostogų butas“

Neretai komandiruotėse ar per atostogas susiduriame su apleistais nuomai skirtais butais. O juk taip norisi pasimėgauti laisvu laiku ir nors trumpam apsistoti būste, kuris sustiprintų atostogų jausmą, keltų gerus prisiminimus. Studijos „Prusta“ interjero dizainerė Eglė Prunskaitė-Braziulė Vilniaus senamiestyje išdygusiame naujos statybos daugiabutyje, kurio fasadas darniai įsilieja į senamiesčio aurą, sukūrė modernios klasikos stiliaus interjerą, leisiantį kiekvienam nuomininkui pajusti istorijos ir prabangos pulsavimą.

Interjero autorė Eglė Prunskaitė-Braziulė, architektūros ir interjero studija „Prusta“
Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas
Tekstą parengė Ingrida Kaliukevičiūtė

„Charizma“

Įsiurbti į pilką didmiesčio kasdienybės rutiną dažnai pasvajojame apie pabėgimą į pavasario šilumos atgaivintą gamtą ar net stebuklų šalį, kur vakarais aplink zuja kūrybingi mažieji šeimos nariai. Tuomet įgrisusią niūrią aplinką siekiame paversti jaukesne, šiltesne. Kodėl gi mūsų namų aplinka negali būti tokia visuomet? Charizmatiška keturių asmenų šeima su studijos IDAS dizainerių komanda sukūrė sau namus, kuriuose niekada nebus liūdna ir nejauku.

Interjero autoriai „Me2architects“
Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas
Teksto autorė Ingrida Kaliukevičiūtė

„Šeimos būstas“

Ramybė, modernumas ir estetika – pagrindiniai jaunos trijų asmenų šeimos būsto ingredientai. Šeimininkai pageidavo, kad bute nebūtų jokių sunkių ir trikdančių detalių, kad dizainerės atrastų pakankamai vietos daiktams paslėpti, nes ankstesniame būste jų visuomet atrodė per daug. Interjero dizainerės Eglė Balčiūnaitė-Muntzer ir Jurgita Dragūnaitė nepabūgo pakeisti brėžiniuose numatytų buto pertvarų, pertvarkė patalpas ir atrado balansą, leidžiantį atverti erdvę ir įrengti užtektinai daiktų sandėliavimo vietų.

Interjero dizainerės Eglė Balčiūnaitė-Muntzer ir Jurgita Dragūnaitė
Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas
Tekstą parengė Ingrida Kaliukevičiūtė

„Trys vonios kambario baldų pasirinkimo taisyklės“

Šveicarų bendrovė „Laufen“ neseniai tyliai ir kukliai pristatė naują vonios kambario baldų seriją „Base“, kuri ir be reklamos sulaukė didelio vonios kambario specialistų bei vartotojų dėmesio. Tikėtis preciziškos kokybės ir funkcionalumo iš šveicarų gamintojo atrodo savaime suprantama, tačiau viena pagrindinių „Base“ pripažinimo paslapčių – itin tiksliai atspindėtos šiuo metu vyraujančios ryškiausios šiuolaikinio vonios kambario tendencijos. Kokios?

„PERGO – grindys tikram gyvenimui“

Medinės grindys suteikia namams jaukumo pojūtį. Erdvėse, kuriose įprasta naudoti šaltas plyteles, medienos pojūtis tampa išskirtine prabanga. Sukūrę drėgmei atsparias laminuotas grindis ir vinilinę dangą, „Pergo“ grindų meistrai padarė šią prabangą kiekvienam ranka pasiekiamą. Nuo šiol „medinės“ grindys įmanomos visur, įskaitant virtuvės ir vonios zonas. Daugiau nebereikės sukti galvos, kaip suderinti medinių grindų išvaizdą ir atsparumą dėvėjimuisi. Naujos, stilingos „Pergo“ grindų kolekcijos ras vietą už kiekvienų namų durų.

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“