• „Perkurti kasdienybę“;
 • „Praėjusio laiko pasakojimai“;
 • „Natūralumas, kontrastas ir pipiriukai“;
 • „Marinistinio stiliaus atspindžiai“;
 • „Žemės atspalviai“;
 • „Moderniai jaukiai klasikai – nauja „Magrės baldų“ kolekcija“;
 • „Jaukiems namams, dvelkiantiems moderniu minimalizmu“;
 • „Žavu tai kas paprasta: vandens srovės valdymas vienu spustelėjimu“;
 • „Sienų dangos – neribotos naudojimo galimybės ir didelė išliekamoji vertė“;
 • „Nesenstanti klasika ir tikrasis medienos grožis“;
 • „Technologijos, apie kurias būtina žinoti“;
 • „Visagaliai daiktai ir kur juos padėti“;
 • „Kalėdų bumas. Pradžia“.
 
 

„Perkurti kasdienybę“

Produkto dizainerė Barbora Adamonytė-Keidūnė tyliais daiktų pavidalais pasakoja garsias istorijas. Jos girdimos ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje – šiais metais dizainerės apdovanojimų lentyną papildė trečiasis nacionalinis „Gero dizaino“ apdovanojimas produkto ir industrinio dizaino kategorijoje už koštuvą-pjaustymo lentelę Smȧk bei antrasis Europos produkto sidabras už veidrodžių seriją prekės ženklui Namuos. Kūrėja prasitaria, kad malonus profesinis įvertinimas skatina dirbti toliau ir ieškoti naujų kasdienybės erdvių.

Tekstą parengė Lina Žukauskaitė
Nuotraukos: L. Narkevičiūtės, B. Adamonytės-Keidūnės, D.Petrulaičio

 
       

 

„Praėjusio laiko pasakojimai“

Fotografas Arūnas Baltėnas daugiau nei tris dešimtmečius fiksuoja praeinantį laiką. Jo vaizdų archyvuose atsispindi nepaliaujamas daiktiškojo pasaulio ir žmogaus kismas, virstantis nostalgišku atminties liudijimu. Skirtingais laikotarpiais sukurtuose cikluose amžina tik šviesa, atverianti veidų ir erdvių gilumą. A. Baltėno kūriniai saugomi Lietuvos dailės muziejuje, Nacionalinėje bibliotekoje Paryžiuje, privačiose Lietuvos ir užsienio kolekcijose.

Nuotraukų autorius Arūnas Baltėnas
Tekstą parengė Lina Žukauskaitė

 

 

„Natūralumas, kontrastas ir pipiriukai“

Namai – mūsų tvirtovė. Juose saugome tai, kas mums svarbiausia. Juos gražiname, puoselėjame, nes norime jaustis laimingi ir būti savimi. Tačiau kartais savų namų kūrimas priverčia paklysti šiuolaikinio dizaino labirintuose, gausioje daiktų pasiūloje ir stilių įvairovėje. Todėl specialistų paslaugos tampa tikru išsigelbėjimu. Šį kartą interjero dizainerės Indrė Sunklodienė ir Šarūnė Butkutė padėjo įrengti namus jaunai šeimai, kurioje auga du labai mylimi ir aktyvūs vaikai.

Interjero autoriai „Interjero architektūra“ (Indrė Sunklodienė ir Šarūnė Butkutė)
Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas
Tekstą parengė Ingrida Kaliukevičiūtė

 
 

„Marinistinio stiliaus atspindžiai“

Atėjus vasarai, visi kruopščiai planuojame išvykas ir atostogas, svajojame apie melsvą jūrą, smėlį, jaukius atostogų miestelius bei šviežią, pušų aromato ir lengvos gaivos prisotintą orą. Kiekvieną kartą norime išsaugoti mūsų atsiminimuose nusėdusias nuostabias atostogų akimirkas, todėl dalelę jų parsivežame į namus suvenyrų pavidalu. Bet ar tai praktiška? Kuo daugiau daiktų, tuo daugiau dulkių teks nuo jų nuvalyti. Tai kodėl gi paties būsto erdvėje nesukūrus atostogų klimato, kuris kaskart grįžus namo džiugintų ir leistų pailsėti?

Interjero dizainerė Ingrida Bieliauskė,
October“ interjero dizaino studija
Nuotraukų autorius Vytautas Narkevičius
Tekstą parengė Ingrida Kaliukevičiūtė

 
       

 

„Žemės atspalviai“

Neretai daugeliui iš mūsų tenka įsigyti butus, kuriuose iš anksto išvedžioti pagrindiniai mazgai, architektų suplanuotos patalpos. Tuomet, žvelgdami į būsimus namus, bandome rasti jiems labiausiai tinkančius įrengimo būdus, prisitaikyti prie jau esamų pertvarų, zonavimo bei įvadų, bet ne visuomet pavyksta rasti geriausią sprendimą. 86 mbute įsikūrusi jauna šeima į pagalbą planuojant naujus namus pasitelkė interjero dizainerę Vismantę Tubelytę. Specialistė prisijaukino jau suprojektuotą interjero erdvę ir jos trūkumus pavertė privalumais.

Interjero autorė Vismantė Tubelytė
„Redeco“ interjero dizaino studija
Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas
Tekstą parengė Ingrida Kaliukevičiūtė

 

 

 

„Nesenstanti klasika ir tikrasis medienos grožis“

Niekas namams nesuteikia tiek natūralaus žavesio ir prabangos kaip medinės grindys. Į mados tendencijų viršūnes grįžta eglutės raštu klojamas parketas, puošiantis istorinių pastatų, rūmų, menių ir galerijų erdves. Šio stiliaus parketlentės karaliavo ilgą laiko tarpą ir, atrodo, greitu metu nežada trauktis. Nuo tarptautinių interjero dizaino parodų iki prestižinių dizaino žurnalų viršelių – dėmesį prikaustanti „eglutė“.

 
 

„Technologijos, apie kurias būtina žinoti“

Tik ekspertas gali pasakyti, kas iš tiesų slepiasi už gražaus vandens nuleidimo mygtuko. O juk išsirinkti tinkamiausią sistemą savo namams galiausiai turėsime patys. Net jei patarimo klausiame eksperto, įsigilinti į tai, kas mums yra siūloma ir išmanyti pagrindinius aspektus, padėsiančius priimti geriausią pasiūlymą, – privalome. Todėl visame pasaulyje gerai žinoma įmonė „Geberit“ siūlo susipažinti su technologijomis, kurios gali būti diegiamos kartu su jūsų pasirinktu potinkiniu rėmu. Jos ne tik palengvina unitazo priežiūrą, bet ir suteikia gaivos pojūtį tualete bei galimybę nuleisti vandenį nenuspaudus mygtuko.

 

 

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“