Grindys – viena svarbiausių bei labiausiai matomų interjero dalių. Būtent dėl šių priežasčių, labai svarbu pasirinkti tinkamiausias grindis kritiškai įvertinant mados tendencijas ir dizainą, kokybę ir ilgaamžiškumą.

Ar žinote, kokios grindys yra madingiausios šiuo metu? Šį kartą siūlome susipažinti su populiariausiais pasirinkimais.

Masyvo grindys

Nepaisant to, jog šis pasirinkimas turi nemažai trūkumų, visgi jis dar išlieka vienu iš populiariausių.

Pristatydami šias grindis – reiktų perteikti masyvo grindų privalumus. Teigiamos savybės yra šios: ekologiškumas ir natūralumas, jaukumas. Kaip jis sukuriamas? Masyvių grindų pagrindinė medžiaga yra mediena. Būtent tokia medžiaga namuose padeda kurti jaukią ir patogią atmosferą. Dar vienas, šių grindų išskirtinumas – gali būti instaliuojami įvairūs raštais, pavyzdžiui, mozaika, kuri imituoja prabangos įspūdį. O kokie masyvo grindys trūkumai, kurie atgraso klientus jas rinktis drąsiau? Tai atsakinga medinių grindų priežiūra, nes reikia stebėti patalpų drėgmę ir temperatūrą, kad klimato sąlygos būtų tinkamos medinių grindų eksploatavimui visą jų naudojimo laikotarpį. Taip pat masyvo grindinės lentos reaguoja į perteklinė drėgmę – jos pradeda pūstis, pasikeičia jų išmatavimai, grindys susibanguoja. Jeigu patalpose yra per sausa, medinės grindys pradeda trauktis. Bene didžiausias šių grindų minusas yra tas, kad jų negalima montuoti ant šildomo pagrindo.

TOP-LAG dvisluoksnės ąžuolo parketlentės

Dar vienas, vis labiau populiarėjantis, pasirinkimas yra TOP-LAG dvisluoksnės ąžuolo parketlentės, kurios yra sukurtos specialiai šildomoms grindims. 2006 metais įmonės UAB „Plankmara“ sukurtas unikalus gaminys, turi itin didelį populiarumą ir šiandien. Vienas svarbiausių šio pasirinkimo privalumų yra tas, jog tai pats ekologiškiausias gaminys, tarp klijuotų grindų. Taigi, TOP-LAG dvisluoksnės ąžuolo parketlentės yra idealus pasirinkimas tiems, kuriems rūpi jų sveikata ir aplinka. Toks gaminys nesukelia alerginių reakcijų ir neturi neigiamo poveikio sveikatai. Tačiau, tai tikrai ne vienintelis tokio pasirinkimo privalumas. Kadangi TOP-LAG grindys yra gaminamos iš ilgaamžės ąžuolo medienos. Maža to, jų išvaizda bei kokybė nei kiek nesuprastės ir tuo atveju, jei nuspręsite grindis atnaujinti, nušlifuoti, alyvuoti ar nulakuoti. Dar vienas dvisluoksnių ąžuolinių parketlenčių privalumas – tai, kad jos puikiai tinka eksploatavimui ir šiek tiek drėgnesnėse patalpose. Beje, šiuo metu šios rūšies grindims yra taikoma akcija. Tai – puiki proga daug privalumų turintį produktą įsigyti už mažesnę nei įprastai kainą.

Parketlentės

Ąžuolinės parketlentės yra pats populiariausias grindų pasirinkimas. Žinoma, medines parketlentes geriau rinktis privačioms erdvėms, o ne viešosioms, kur yra labai intensyvus judėjimas, nes iš lauko atneštas purvas ir žvyras – pats didžiausias medinių parketlenčių priešas. Labai patogu, nes rinkoje yra gausus parketlenčių asortimentas – siauros, plačios, storesnės ar plonesnės.

Arba įvairovė yra ir renkantis spalvą – nuo natūralios medžio iki pelenų pilkumo. Specialistai pastebi, kad žmones traukia rinktis pilkesnio atspalvio spalvas savo namų interjerui. Kartais nesiryžtama šios spalvos rinktis dėl stereotipinio mąstomo, kad tai niūri ir paprasta spalva, nors iš tikrųjų ji diplomatiška ir delikati.

Be to, parketlentės puikiai praleidžia šilumą, todėl tai tinkamiausias pasirinkimas šildomoms grindims.

Kaip matyti, egzistuoja trys populiariausi pasirinkimai: masyvo grindys, TOP-LAG dvisluoksnės ąžuolo grindys arba parketlentės. Taigi, jei dar tik kuriate savo namus, tokiu atveju jau žinote, ką verta rinktis, jei jus domina populiariausi interjero sprendimai. Na, o, jei pageidaujate ne tik populiaraus, bet ir trūkumų neturinčio pasirinkimo, tuomet vertėtų rinktis TOP-LAG dvisluoksnes ąžuolo parketlentes.

www.staki.lt