Tekstas: Giedrės Trakšelės
Nuotraukų autorė - Elzė Hoogduijn


„FinTech“ per pastaruosius metus mums davė nemokamas banko korteles, minios finansuojamus NT projektus ir itin supaprastino tarptautinius pervedimus bei investavimą. „PropTech“ – NT industrijai skirtų technologijų kūrimas tik įsibėgėja. Pokyčiai jaučiami ir interjero planavimo srityje. Nesunkiai prieinamos programos leidžia pamatyti būstą, keisti jo apdailą, pasirinkti baldus ir pasijusti tikru interjero dizaineriu.


Virtualioji realybė – šiuolaikinis aplinkos ir pastatų planavimas

Pastatų planavimą radikaliai keičia virtualiosios realybės (VR) teikiamos galimybės. Keičiasi pardavimo ir ar nuomos procesas, o popieriniai brėžiniai tampa praeitimi. Šiandien potencialūs būsto pirkėjai su virtualiosios realybės akiniais gali įvertinti, kokiame aukšte vaizdas pro langą patiks labiau, ar užteks ploto, kaip atrodys kiemas ar bendrosios erdvės? Su VR būsto pirkėjas ar patalpų nuomininkas gali nesunkiai apžiūrėti būsimas erdves, aplinką, pasidairyti pro langus, netgi išsirinkti apdailą. Ir visa tai, kai tikrasis namas dar tik kyla.

Apgalvoti interjero sprendimai

Geras planas apsaugo nuo brangių klaidų, tad, prieš pradedant namų remonto darbus, verta išbandyti interjero planavimui skirtas programėles. Norintiems pakeisti ar atnaujinti savo namų erdves, gali pagelbėti lietuviška interjero planavimo programėlė Planner5D. Tartum interjero dizaineris, ją naudodami galite keisti sienų spalvas, dangas, modeliuoti baldų išdėstymą interjere.

Namai, telpantys telefone

Išmanieji telefonai tapo neatskiriamu aksesuaru. Dėl jų išmaniosios technologijos tapo ranka pasiekiamos. Vis dažniau pramogines programėlės telefone pakeičia pagalbinės. Nekantriesiems jos tampa nepakeičiamos. Nauji instrumentai skirti jaukių namų interjerui kurti, radikaliai keičia nusistovėjusius principus. Šie įrankiai vartotojui suteikia galimybę pačiam perimti dizainerio funkcijas, kartu tampa itin patogiais dizainerių veiklos įnagiais, padeda lengviau įtikinti klientą, lengvina ir greitina apsisprendimo procesą.

Kai interjero sprendimų ieškoma čia ir dabar, gali pagelbėti išmaniesiems įrenginiams skirta programėlė Furnish. Programėlėje savo paslaugas siūlo keli didieji tarptautiniai baldais ir interjero detalėmis prekiaujančios bendrovės. Furnish suteikia galimybę per telefono kamerą įvertinti, kaip pasirinkti baldai atrodys namų interjere, o išsirinkus juos patogiai įsigyti.

Lntpa.lt

#NT rinka

2017-12-27