Itališkas tobulo miegamojo receptas

Tekstas Kristinos Noreikienės

Nuotraukos gamintojo

 

Patarimų, kaip įsirengti tobulą miegamąjį, kuris taptų tikra ramybės oaze, galima rasti be galo daug. Visgi pasikliauti derėtų šios srities profesionalais, kurie per ilgus sėkmingos veiklos dešimtmečius užsitarnavo klientų pasitikėjimą bei pelnė pripažinimą visame pasaulyje. Vienas tokių – „miego filosofu“ vadinamas italų gamintojas „Flou“. Būtent šios bendrovės įkūrimo Italijoje metai – 1978-ieji – ir laikomi savotišku lūžio, atskaitos tašku modernaus miegamojo kūrimo istorijoje. Nuo pat įkūrimo iki šių dienų bendrovė turėjo ir iki šiol puoselėja tą patį aiškų ir gana ambicingą tikslą – atnaujinti miegamąjį ir sukurti naują „miego kultūrą“.


Flou lova „Majal“

  

 

Nuo sterilaus baltumo iki spalvų žaismo

8-ajame XX amžiaus dešimtmetyje – būtent tada, kai savo veiklą pradėjo bendrovė „Flou“ – vyko daug socialinių pokyčių, tuo pačiu keitėsi reikalavimai dizainui, namų erdvių įrengimui, baldams. Žmonės siekė gyventi paprasčiau, laisviau, norėjo praktiškesnių, ergonomiškesnių sprendimų. Šie permainų vėjai neaplenkė ir miegamojo, kuris pamažu tapo dinamiškesnis, nebe toks statiškas: iki tol vyravusią nepriekaištingai baltą pamažėl ėmė keisti ryškios spalvos, įvairiausi raštai, ornamentai; miegamojo baldai taip pat palengva vadavosi iš įprastų linijų, formų...

Būtent šių permainų sūkuryje ir sužibo „Flou“ žvagždė. Bendrovė iškart išsiskyrė moderniu, kitokiu požiūriu ir rimtomis ambicijomis užkariauti miegamojo įrengimo sritį, maža to – diktuoti madas bei formuoti tendencijas. Reikia pasakyti, kad tai jai išties pavyko, o pirmojo pripažinimo ilgai laukti nereikėjo. Raktas į sėkmingos veiklos pradžią buvo vardu „Nathalie“.

 

Flou lova „Nathalie“

 

„Nathalie“ – lova, pralenkusi laiką

Savo veiklos pradžioje „Flou“ išties pralenkė laiką, pristatydama lovą „Nathalie“, sukurtą dizaino meistro – Maestro Vico Magistretti. Ši lova išsiskiria ne tik naujovišku, iškart atpažįstamu ir su niekuo nesupainiojamu dizainu, bet ir yra itin praktiška: galvūgalis minkštas, aptrauktas audiniu, oda ar Ecopelle dangalu. Šį paminkštintą galvūgalį galima lengvai nuimti, pasitelkus praktiškus Velcro laikiklius, taip pat jį galima atlenkti vienu rankos judesiu. Tokiu būdu itin lengvai ir paprastai jūsų lova bus paruošta miegui. Be to, galvūgalis gali pasitarnauti ir kaip vieta pagalvėms paslėpti – taigi, jūsų lova visada atrodys tvarkingai. „Nathalie“ laikoma visų modernių lovų pirmtake, o jos sėkmė jau tapo istorija, gyvuojančia iki šių dienų.

Tikslas – pagerinti gyvenimo kokybę

„Flou“ nuolat tobulėjo, žengė koja kojon su naujausiomis tendencijomis ir technologijomis, racionalizavo gamybos procesus. Vis dėlto bendrovės veiklos filosofija išliko nepakitusi – ji siekė gaminti elegantiškas, patogias, šiuolaikinio žmogaus poreikius atitinkančias lovas. Šiuo metu „Flou“ gamina daugiau nei 50 skirtingų lovų, pradedant viengulėmis, baigiant ypač didelėmis; nuo sofų-lovų iki išskleidžiamų minkštųjų kampų. Gamybai naudojama mediena, aukštos kokybės audiniai, oda bei kailis.

Bendrovei sėkmę miegamojo įrengimo srityje garantavo ir tai, jog ji nuolat galvoja ne tik apie patogumą, ergonomiškumą, bet itin daug dėmesio skiria ir produktų dizainui, siekdama, kad jūsų miegamasis taptų tikra poilsio oaze, ramybės kampeliu. Taigi ir „Flou“ kuriamos bei gaminamos lovos – tai ne tik praktiški, ilgaamžiai baldai, bet ir šiuolaikines dizaino tendencijas atspindintys estetiški kūriniai, papuošiantys jūsų miegamojo erdvę.

 

Flou lova „Angle“

 

Bėgant metams, asortimentas išsiplėtė

Per ilgus veiklos dešimtmečius bendrovės produkcijos asortimentas išsiplėtė. Dabar „Flou“ gamina ne tik modernias lovas, bet ir skirtingų rūšių čiužinius – įvairaus minkštumo spyruoklinius, su viskoelastine medžiaga Memoform, ortopedinius, kietesnius. „Flou“ siūlo ir pūkines, vilnones, poliesteriu užpildytas, viskoelastines (Memoform) pagalves. Na o pūkinės ir sintetinio užpildo antklodės atitinka aukščiausios kokybės ir higienos reikalavimus. Jaukumo ir šilumos jums neabejotinai suteiks ir itin minkšti, iš ypač kokybiškų medžiagų pagaminti spalvingi pledai.

„Flou“ taip pat siūlo ir veidrodžių, knygų lentynų, fotelių, komodų ir kt. – visa, ko tik gali prireikti įrengiant jūsų tobulą miegamajį. Kolekciją vainikuoja spintos iš „Guarderobe“ serijos.

Patalynė – kaip meno kūrinys

Kasmet „Flou“ taip pat pristato spalvingų ir nuotaikingų raštų patalynės kolekciją, kuri lengvai padės įgyvendinti miegamojo pokyčius pagal jūsų nuotaiką, vaizduotę. Šios patalynės privalumas tas, kad, naudojant ją, nebereikia lovatiesės. Viršutinė antklodės dalis dekoruota, vidus – švelnus, iš satino. Kloti lovą, nenaudojant lovatiesės, vien uždengiant ją dekoratyvia, kokybiška antklode, – tikra itališka tradicija.

„Flou“ patalynės užvalkalai gaminami tik iš natūralių aukščiausios kokybės medžiagų: amerikietiškos šukuotos medvilnės, egiptietiško satino ir lino bei ypač vertinamo indiško šilko. Gamintojas siūlo daugiau nei 250 skirtingų patalynės modelių, dekoruotų įvairiausiais raštais: gėlėmis, grafiniais elementais, taip pat ir vienspalvių. Maža to, galima užsisakyti patalynę, ant kurios būtų išsiuvinėti jūsų inicialai. Piešiniai ant patalynės dengiami pasitelkiant ypatingą technologiją, padedančią išsaugoti audinį nuo blukimo ilgą laiką. „Flou“ patalynė lengvai skalbiama ir prižiūrima, todėl ilgą laiką išlieka puikios formos.

 

Flou lova „Gentelman“

 

Kelias nuo lovų iki miegamojo specialistės

Kurdama ir atnaujindama kolekcijas, skirtas miegamajam, „Flou“ bendradarbiauja su tikrais savo srities profesionalais – genialiais dizaineriais, tarp kurių: Mario Bellini, Pinuccio Borgonovo, Carlo Colombo, Rodolfo Dordonni, Luigi Lanzi Luigi, Vico Magistretti ir daugelis kitų.

Dėl naujoviškos koncepcijos „Flou“ turėjo galimybę interpretuoti „miego kultūrą“, pokyčių vėjų įnešdama į šią – anuomet gana konservatyvią ir stagnacišką – namų erdvę, kuri dažniausiai likdavo neprieinama pašalinių akims, slepiama už uždarų durų. „Flou“ dėka miegamasis tapo daug atviresnis, laisvesnis, margesnis ir dinamiškesnis.

Šiuo metu bendrovė „Flou“ – rinkos lyderė šioje srityje. Tad nenuostabu, kad, bėgant metams, įmonė iš „lovų specialistės“ tapo „miegamojo specialiste“. Maža to, tikriausiai daugelis sutiks, jog šiandien „Flou“ – modernaus miegamojo ir išties kitos – į naują lygmenį pakeltos – miego kokybės simbolis.

 

Daugiau informacijos: www.idnhome.lt; www.flou.it.