Italų keramikos meistro šedevrai – lietuvių būstams

 

Italas Sergio Leoni pasaulį stebina savo gaminiais – unikaliomis rankų darbo krosnimis. Jis išgarsėjo prieš penkiasdešimt metų, dar būdamas jaunuolis. Tuomet eksperimentavo su moliu ir kaolinu – nuosėdine uoliena – ir greitai suprato, kad pasitelkęs senovines italų keramikos tradicijas ir sujungęs jas su kasdieniniais žmonių poreikiais, gali nustebinti ne tik savo šalį. Taip ir atsitiko – planas tapo realiu verslu, padėjusiu patekti į dizaino istorijos puslapius. Sėkmės paslaptis – jokios masinės gamybos ir laikui nepavaldžios medžiagos.

 

Krosnelė „Castellana

 

„Laikas gali pakeisti viską, bet ne molį ir kaoliną“, – mėgsta kartoti rankų darbo krosnių maestro. Viskas, kas sukuriama naudojant S. Leoni kokybės ženklą, neturi analogų. Iki šių dienų šiaurės Italijoje įsikūrusioje gamykloje kuriant krosneles namams laikomasi tų pačių gamybos principų kaip ir 1950-aisiais, nes šventai tikima, kad ištikimybė tradicijoms ir nuolatinis naujų gamybos technologijų analizės procesas leidžia išlikti lyderiais, ištikimais rankų darbui. Gamykloje gimsta unikalios spalvos, raštai – viskas autentiškam kūriniui, kuris, atkeliavęs į šiuolaikiškus namus, savo išvaizda ir kokybe stebina kelias kartas. S. Leoni akcentuoja, kad krosnių garantinis terminas neribotas.

Lietuvoje S. Leoni gaminiams atstovauti suteiktos išskirtinės teisės tik vienai įmonei. „Mums didelė garbė dirbti su S. Leoni kompanija. Jų gaminiai pasižymi ilgaamžiškumu, o svarbiausia – pasaulyje neturi analogų. Tai – apgalvotas pasirinkimas tiems, kurie vertina tobulą kokybės ir dizaino santykį savo būstuose“, – pristato bendrovės „Decopolis“ atstovas Rimvydas Linkevičius.

 

Krosnelė „Maria Luigia“


Vienas iš įspūdingiausių ir visame pasaulyje vertinamų italų keramikos maestro kūrinių, jau spėjęs sužavėti ir lietuvius, – krosnis MARIA LUIGIA, pirmą kartą sukurta 1960-ųjų metų pabaigoje. S. Leoni mėgsta sakyti, kad krosnys turi būti gražios kaip moterys. Taigi, kūrėjas dirbadamas nuolat galvoja apie estetinį vaizdą. Sukurti „Maria Luigia“ S. Leoni įkvėpė Parmos kunigaikštienės grožis ir senosios italų kariuomenės krosnys. Anuomet buvo nuspręsta dekoruoti „Maria Luigi“ karališkuoju stiliumi, viską vainikuojant ketaus durelėmis. Iš esmės n edaug kas pasikeitė ir šiomis dienomis. Galima pasirinkti 8 spalvų modelius – nuo baltos, dramblio kaulo, žalios, bordo, mėlynos iki juodos.

 

Krosnelės „Maria Luigia“

 

Dar vienas „legendinis“ italų kūrėjo darbas – malkomis kūrenama krosnelė GIGLIO. Jos sukūrimo istorija prasidėjo nuo tradicinių itališkų židinių transformacijos idėjos. S. Leoni tyrinėjo senovinius modelius ir bandė surasti naują krosnelės pateikimo būdą, apimantį pažangias technines ir menines galimybes. Meistrui buvo svarbu ne tik sukurti išskirtinės išvaizdos krosnelę, bet ir garantuoti efektyvumą šilumos atžvilgiu. „Giglio“ papuošta gėlių motyvais iki šiol stebina unikalumu ir nesenstančiu dizainu.

 

Krosnelės „Giglio“

 

MARLENE šeimos krosnelės – minimalizmo ir šiaurietiškų tradicijų atspindys. Čia minimalistinis efektas perteikiamas itin subtiliai – geometrinėmis formomis, dekoracijomis. Jas itin patogu naudoti bet kokio stiliaus ar dydžio būste – nebūtinai montuoti prie sienos.

Naujausias S. Leoni gamyklos šedevras – granulinės krosnelės. Tai – pažangiausių technologijų ir klasikinio dizaino sinergija. Šios granulinės krosnelės šildo patalpas ir natūralios konvekcijos būdu, kaip malkinės krosnelės, ir priverstinės ventiliacijos pagalba. Degimo procesą valdyti galėsite pasitelkę mobiliąją aplikaciją, iš savo telefono ar planšetinio kompiuterio.

 

„Marlene“ šeimos krosnelės

 

 „Maria Sofia Pellet“ – tai elegantiškų formų ventiliuojama granulinė krosnelė. Jos komplektacijoje – ir išjungiama oro ventiliacija, peleninė, kurią reikia išvalyti tik kartą per savaitę. Šis pasirinkimas galėtų sužavėti tuos, kurie nori ne tik greitai įžiebti ugnį, bet ir mėgautis nuostabiu meno kūriniu. Kokybiška ir išmani elektronika visuomet užtikirina optimalų degimą.

 

„Maria Sofia Pellet“

 

Dar viena granulėmis kūrenama krosnelė – „Sissy P/N Air“. Ji primena centrinės Europos kraštovaizdį ir sukuria tradicijų puoselėjimo jausmą. Krosnelės dizainas sukurtas taip, jog neapleistų mintis, kad šis objektas visuomet priklausė Jūsų namams. Ją galima jungti prie radiatorių ar grindų šildymo sistemos – taip bus šildomas visas namas.

 

„Sissy P/N Air“

 

„Marlene Pellet P/N“ – skirtingai nei kitos granulinės krosnelės, neturi vidinio ventiliatoriaus. Šiluma pasiskirsto tolygiai išnaudojant keramikos plytelių privalumus taip pat, kaip ir kituose medžiu kūrenamuose modeliuose. Ji pasižymi daugybe funkcinių privalumų – pavyzdžiui, degiklis yra platesnis ir ilgesnis, todėl liepsna yra malonesnė akiai ir sukurianti išskirtinį šiuolaikišką jaukumą bet kokio stiliaus būste.

Pasirinkimai kalba patys už save – atsidavimas darbui kuria stebuklus, peržengiančius vienos valstybės ribas. Ten, kur susitinka tradicijos ir nuoširdus kelių dešimtmečių keramikos meistrų darbas, gimsta autentiški kūriniai, suteikiantys namams naujų prasmių.

„Decopolis“ yra įsikūręs PC „Medžio centras“.