Jaunas, daug keliaujantis vaikinas pageidavo, kad interjero dizaineris Rimantas Špokas paverstų jo 48 kv. m namus, esančius buvusioje Kuro aparatūros gamykloje (Kalvarijų g., Vilnius), kuo spalvingesniais, moderniais, funkcionaliais, bet norėjo, kad interjeras būtų paprastas, praktiškas ir artimas skandinaviškam stiliui.

Pasak interjero autoriaus, kūrybai impulsą davė įdomi užsakovo asmenybė, jo pasitikėjimas Rimanto Špoko, kaip dizainerio, intuicija, kelionių įspūdžiai ir geros emocijos. Buvo nuspręsta drąsiai naudoti ryškias spalvas ir industrinio dizaino elementus.


Dizaineris Rimantas Špokas


Taigi interjero dizaineris kibo į darbus – prie lauko durų po laiptais suprojektavo uždarą, patogią spintą, ant priešais esančios sienos – modernias kabyklas. Palypėjus laiptais, atsiveria pagrindinė lofto erdvė. Šios plotas padalintas į kelias funkcines zonas: poilsio erdvėje stovi sofa, kavos staliukas bei baldas su TV. Už šios zonos – virtuvė su baru, valgomasis ir knygų lentyna. Pakilus laipteliais dar aukščiau, išnyra miegamasis, drabužinė ir darbo erdvė. Šiame aukšte taip pat įrengta vonios patalpa, joje suprojektuotas dušas, praustuvas, WC ir paslėptos skalbyklė bei džiovyklė.

Spalvos šiame interjere atlieka labai svarbų vaidmenį, jos pabrėžia skirtingas funkcines zonas ir padeda vizualiai padalinti erdvę. Juodos ir sodrios oranžinės derinys parinktas virtuvei. Poilsio zonoje vyrauja vėsesnės spalvos: kelių atspalvių mėlyna „skaniai“ skamba su salotinė žalia.

Ryškius objektus suvienija grindys bei grubaus apdirbimo medžio masyvo detalės – laiptai, baro viršus, stalviršiai, vyno lentyna. Miegamajame spalvos kiek ramesnės, žemiškos. Pasirinkta nekonkurencinga balta sienų spalva leidžia atsiskleisti visiems akcentams. Vonios patalpai parinktas neutralus pilkas koloritas – epoksidinė sienų danga. Kaip akcentas čia suskamba raudono stiklo praustuvas.

Industrinę šio lofto prigimtį pabrėžia palikti gamyklinio pastato konstrukciniai elementai lubose, netradicinės formos langai. Taip pat dizainerio parinkti elementai – šviestuvai, kėdės, metalinės baldų detalės, nutrintos medžio tekstūros, klinkerio plytos.

Mėgstantis skaityti namų šeimininkas turi nemažą knygų kolekciją. Pasak interjero dizainerio, knygos interjerui suteikia intelektualumo, simbolizuoja dvasinį tobulėjimą ir pažinimą. Ryškios spalvos sako, kad čia gyvena drąsi ir įdomi asmenybė. Industrinio dizaino elementai patinka judriems, šiuolaikiškiems žmonėms.

Fotografijų autorius: Leonas Garbačiauskas

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Daugiau nuotraukų:

Žurnalas: „Centras"