Interjero tendencijos dažniausiai keliauja ratu, tad tam tikros detalės vis sugrįžta į madą ir salonų vitrinas. Naujieji metai gali būti puiki paskata norintiems atsinaujinti būstą bei pagyvinti namų interjerą. 2018 metai sužibės naujomis apšvietimo tendencijomis, o labiausiai akcentuojamas bus jaukumas ir prabanga. Tad kokie šviestuvai susilauks daugiau dėmesio šiemet bei kaip juos bus galima pritaikyti?


Nuo griežtų formų iki išmanių technologijų

Šviestuvų salono „Ekoliumenas“ specialistai teigia, kad šiais, 2018-aisiais, metais daug dėmesio sulauks ne tik vintažiniai šviestuvai, bet ir išmanusis LED apšvietimas.

Pastaraisiais metais labiausiai buvo orientuotasi į išskirtinę prabangą ir eleganciją namuose. Tam buvo pasitelkiami įmantrių formų ir dydžių šviestuvai bei kitos interjero detalės, kurios dėl prabangios ir išskirtinės išvaizdos kainavo gana daug. Šie metai bus kitokie: pagrindinis dėmesys bus telkiamas į taupumą ir ekologiją, siekiant apsaugoti ne tik namus, bet ir gamtą. Šiam tikslui įgyvendinti rekomenduojama išmėginti išmanųjį LED apšvietimą.

Šiemet vyraus gerokai griežtesnės formos ir daug mažiau spalvų. Šviestuvų salono „Ekoliumenas“ atstovai akcentuoja, jog 2018 metais įkvėpimo bus ieškoma gamtoje: nuo spalvinės gamos iki šviestuvų formų ir linkių. Vis dar taikantis prie stipriai išpopuliarėjusio industrinio ir skandinaviško dizaino, kinta ir spalvinė gama. Šį sezoną populiariausiomis bus laikomos smėlinė, pilka ir panašios pastelinės spalvos.

Kalbant apie formas – nebeliks dėmesį atkreipiančio įmantrumo, linijos griežtės, o į salonų vitrinas grįš vintažiniai šviestuvai, kurių šiek tiek patobulintas dizainas puikiai derės net prie moderniausio interjero būsto. Taupumą garantuos išmanusis LED apšvietimas, kuris palengvins būsto apšvietimo kontrolę.

Madingiausi šviestuvų modeliai bei jų pritaikymas

Išmaniuoju valdymu pasižymintis LED apšvietimas labiau susijęs su tuo, kokias lemputes rinksitės. Tad išsirinkus šviestuvą, taip pat galite pradėti svarstyti apie išmanios apšvietimo sistemos įrengimą. Apie tai, kuo naudingas išmanusis LED apšvietimas, trumpai papasakosime pabaigoje, o naujausias šviestuvų tendencijas taip pat galėsite apžvelgti ir „Ekoliumenas“ šviestuvų salonuose.

  • La Lampe Gras – vintažo ir industrinio dizaino stiliaus derinys.

Šio tipo šviestuvai gali būti pakabinami ir pastatomi. Pagrindinis jų dizaino išskirtinumas – minimalizmas. Jų pagrindą sudaro dažniausiai mažesnis ar didesnis platėjantis gaubtas, dengiantis elektros lemputę ir per kelias vietas linkstantis metalinis kotas. Verta atkreipti dėmesį, kad šio tipo vintažiniai šviestuvai dažniausiai yra juodos spalvos. 2018 metas galite bandyti ieškoti ir švelnia auksine spalva dengtų gaubtų.

Šio tipo šviestuvai labiausiai tinka svetainėms ir miegamiesiems. Tad drąsiai galite juos statyti ne tik prie darbo stalo, bet ir prie miegamojo lovos. Jie primena vintažą ir atnaujintą retro stilių, tačiau puikiai dera ir moderniuose namuose. Parduotuvėse galite ieškoti ir pastatomų, ir ant sienos kabinamų šviestuvų. Sieninius rekomenduojama kabinti bent kelis. Taip šie atrodys įdomiau ir originaliau.

  • Pakabinami dideli gaubtiniai šviestuvai

Taip pat siūloma neatsisakyti masyvių pakabinamų šviestuvų. Madingas bus didelis vintažinis gaubtas. Rekomenduojama forma – pusrutulis. Šio tipo šviestuvai šiek tiek panašūs į anksčiau minėtus toršerus, tačiau jų kabinimas paremtas ne metaliniu strypu, o laidais. Šio tipo gaubtinius šviestuvus siūloma kabinti svetainėje ar valgomajame – puikiai tiks virš valgomojo ar žurnalų staliuko.

Išmanusis LED apšvietimas – tai taupumo ir ekologiškumo garantas, kurį 2018-aisiais metais ypač sieks akcentuoti šiuolaikinio apšvietimo specialistai. LED elektros lemputės yra gerokai taupesnės už halogenines (kaitrines), o visas išmanumas pasireiškia per vieną pagrindinę išmaniajam valdymui skirtą sąsają. Su išmaniuoju apšvietimu visus namų šviestuvus, o taip pat ir šviesos intensyvumą ir temperatūrą galėsite valdyti naudodamiesi mobiliaisiais telefonais. Taip pat suteikiama galimybė užprogramuoti automatinio įjungimo ir apšvietimo išjungimo laiką. Jei esate moderniųjų ir išmaniųjų technologijų gerbėjai, ši inovacija turėtų Jums patikti.

Unikalumas slypi paprastume, o šia taisykle remsis ir šių metų apšvietimo tendencijos. Atnaujinkite savo būsto interjerą ir išryškinkite namų jaukumą su naujo šviestuvo pagalba. Tegul Naujieji metai bus jaukūs ir šviesūs.

Daugiau: ekoliumenas.lt