Nuosavų namų bei kotedžų renovacija gali tapti nemenku iššūkiu visiems, norintiems įrengti arba atnaujinti gyvenamąjį būstą. Vis daugiau žmonių namų įsigijimui ir įrengimui lėšų skolinasi bankuose, nes remonto darbai, užmokestis darbuotojams, baldai pareikalauja nemažų finansinių išlaidų. Jeigu gyvenamoji vieta susideda iš kelių aukštų, taip pat įrengiami laiptai ir turėklai, kurie yra neatsiejami nuosavų namų elementai. Renkantis laiptus ir turėklus yra būtina atsižvelgti į jų saugumą, ypač namuose gyvenant mažiems vaikams. Dėl šios priežasties į kokybiškus laiptus bei jų turėklus rekomenduojama investuoti pinigų sumą, kuri taptų garantija namų saugumui ir laiptų ilgaamžiškumui. Laiptų ir turėklų kaina priklauso nuo medžiagų, iš kurių jie pagaminti, reikiamo panaudoti medžiagų kiekio, o likusią išlaidų sąmatą sudaro mokestis darbuotojams, montuojantiems laiptus. Norint daugiau sužinoti apie paskolą būsto remontui, kuri padengtų išlaidas naujiems baldams, laiptams, turėklams ir kitai reikiamai įrangai įsigyti, aplankykite tinklalapį, kuriame pateikta platesnė informacija apie paskolos gavimo bei grąžinimo sąlygas. Tad kuo skiriasi iš skirtingų medžiagų gaminami laiptai ir į kokius kriterijus rekomenduojama atsižvelgti juos renkantis?

Statant nuosavą namą, laiptai projekte dažniausiai būna numatyti, todėl gyvenamosios vietos savininkams belieka išsirinkti jų norimą aukštį, pakopų dydį, laiptų formą ir medžiagą, iš kurios jie bus gaminami. Specialistai rekomenduoja rinktis aštresnio paviršiaus laiptus tam, kad namuose sumažėtų pavojaus rizika nuo jų nuslysti. Iš akmens, betono, metalo ar keramikinių plytelių gaminami laiptai rekomenduojami laukui, nes jie yra atsparūs aplinkos veiksniams. Metaliniai laiptai yra vieni brangiausių rinkoje, nes jų gamyba yra sunki, o ir pats metalas yra brangiai parduodama medžiaga. Tačiau patys brangiausi – iš akmens gaminami laiptai, nes akmuo yra sunkiai apdirbama, bet ilgaamžė medžiaga. Betoniniai laiptai dažniausiai montuojami iš betoninių blokų, kurių privalumas – nedidelė kaina. Tačiau tokie laiptai yra įvardijami kaip nejaukiais ir šaltais, todėl tinkami tik lauko erdvėje.

Medinių laiptų kainos skiriasi, priklausomai nuo pasirinktos medienos rūšies. Iš uosio pagamintos pakopos yra laikomos pigiomis, tačiau jos yra tokio paties kietumo kaip, pavyzdžiui, iš ąžuolo pagamintos pakopos. Tiesa, ąžuoliniai laiptai yra kur kas brangesni. Laiptai gali būti gaminami ir iš pušies, tačiau ši mediena greitai nusitrina, todėl tokie laiptai nepasižymi ypač gera kokybe. Kadangi vienas svarbiausių kriterijų, renkantis laiptus yra jų kietumas, patalpose, kur gyvena daug žmonių ir nuolatos vyksta judėjimas, ši medienos rūšis nėra rekomenduotina. Taigi, kuo sunkesnis pasirinktos medžiagos apdirbimas, tuo didesnė laiptų kaina.

Neatsiejama laiptų dalis – turėklai. Šie taip pat turi pasižymėti saugumo reikalavimais. Specialistai nerekomenduoja rinktis horizontaliai suskirstytų turėklų, nes namuose gyvenat mažiems vaikams, padidėja tikimybė šiems susižeisti. Taip pat, matuojant nuo laipto pakopos aukščiausio paviršiaus, turėklai turėtų siekti bent 90 centimetrų aukštį, o montuoti jie yra pradedami tik tuomet, kai namuose yra pastatyti laiptai. Turėklai yra derinami prie laiptų, o įvairūs gamintojai siūlo ypač platų turėklų pasirinkimą, pagamintą iš skirtingų medžiagų, turinčių įvairius ornamentus ar be jų. Dažniausiai aptinkami stiklo, nerūdijančio plieno arba mediniai turėklai.

Kadangi laiptai ir turėklai tampa ilgalaike investicija, specialistai rekomenduoja rinktis brangesnius, tačiau iš kokybiškų medžiagų pagamintus, saugius, šiek tiek šiurkštesnes pakopas turinčius laiptus ir tinkamo aukščio turėklus.

Daugiau informacijos: www.universalusmeistras.lt