Kultūros naktyje – nemokama naktinė gatvės meno ekskursija po industrinį kvartalą

 

Birželio 15 d., Kultūros nakties metu, gatvės meno ir alternatyvių įspūdžių gerbėjai kviečiami į „street art“ galerijoje „Open Gallery“ vyksiančią naktinę meno ekskursiją. Ji, kaip ir visi, Kultūros nakties renginiai – nemokama.

 

 

 

Industrinėje buvusių gamyklų teritorijoje po atviru dangumi įsikūrusi gatvės meno galerija „Open Gallery“ lankytojų laukia visus metus, tačiau Kultūros nakties metu lauks išskirtinė galimybė kūrinius išvysti naktį ir susipažinti su jų kūrimo užkulisiais.

 

 

 

 Lydimi gidės Ievos Kaknevičiūtės renginio dalyviai keliaus paslaptingai apšviestomis fabrikų alėjomis ir vieną po kito pažins kvapą gniaužiančius gatvės meno piešinius naujam ir spalvingesniam gyvenimui prikėlusius buvusių bei  vis dar esamų gamyklų sienas ir industrinę miesto erdvę pripildę ypatinga kultūrine atmosfera. Pagrindinis šios galerijos tikslas – vilniečiams bei miesto svečiams atskleisti dar nematytą Lietuvos sostinės veidą ir įprasminti apleistą vietą įprasminti bei meno pagalbają  paversti gyvu traukos centru.

 Galerijoje – „street art“ kūriniai (kai kurie jų net 15 metrų aukščio!), kurių autoriai talentingi menininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio: „Perk up“ iš Austrijos, Krista Kurilionok – Feigelovitz iš Lietuvos, „DirtyElmo“ iš Švedijos, Guillaume Herr-Zekanowski iš Prancūzijos, austras „Boicut“, ir lietuviai Linas Kutavičius, Linas Kaziulionis, Robertas Armonas bei menininkų dueatas Jurgis Tarabilda ir Aistis Kavaliauskas.

 Norintiems dalyvauti nemokamoje naktinėje meno ekskursijoje išankstinės registracijos nereikia. Vyks dvi ekskursijos: nuo 21 val. anglų kalba, o nuo 22 val. - lietuviškai. Ekskursija prasidės  adresu Panerių g. 37 (prie prekybos centro „Iris“ vartų).

 

 

 Visą vasarą galerijoje vyks kūrybinis naujų darbų procesas. Jie bus pristatyti rugsėjo 7 d. muzikos ir menų festivalio „Loftas Fest“ metu.

 Naktinė gatvės meno ekskursija po „Open Gallery“ yra vienos nakties festivalio „Kultūros naktis“ dalis.

 

Daugiau informacijos:  www.menufabrikas.lt