„Lewben Art Foundation“ kolekcija meno mugėje „ArtVilnius‘18“ sujungs pasakas ir magiją

„Lewben Art Foundation“ penktus metus iš eilės bendradarbiauja su šiuolaikinio meno muge „ArtVilnius“ ir šių metų birželio 7–10 d. „Litexpo“ parodų rūmuose, projektų zonoje, pristato dalį savo kolekcijos Francescos Ferrarini kuruojamoje ekspozicijoje „Pasakos? Kodėl gi ne“.

 


Per amžius pasakos keliavo iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą, o pasakotojai dažnai jas perteikdavo savaip arba net perkeldavo vienos pasakos veiksmą į kitą. Taip gimdavo visiškai naujas pasakojimas. Pasakos padeda atrasti ir formuoti save, pažvelgti į akis savo baimėms, kurias slepiame net nuo savęs pačių, tačiau mūsų pasąmonė apie jas primena sapnuose. Šių metų „Lewben Art Foundation“ ekspozicijoje pasakas savo kūriniais seks trys žymūs menininkai – Vadimas Fishkinas (Rusija–Slovėnija), Andrea Crespo (JAV), Reza Arameshas (Iranas–Jungtinė Karalystė).

Vadimas Fishkinas (g. 1965) – menininkas, kuris magiją kuria pasitelkdamas technologijas. Iš vaiko, dievinančio neatpažintus skraidančius objektus, jis išaugo į vieną įtakingiausių šiuolaikinio postkonceptualiojo meno atstovų. Kūrėjo nuomone, menas neįmanomas be sąveikos su žmonėmis ir jų nuostabos. Būtent todėl jis sukūrė orų mašiną, laiko mašiną ir daugybę kitų dalykų. Ekspozicijoje „Pasakos? Kodėl gi ne“ Fishkinas privers žvaigždes sklandyti ore ir šokti valsą.

 

 Vadim Fishkin. Tour en l'air. 2009. „Lewben Art Foundation“ kolekcija

 

Andrea Crespo (g. 1993) – berniukas, kuris žaidė močiutės svetainėje apimtas jausmo, kad kažko trūksta. Tačiau jam trūko ne įsivaizduojamo draugo, o to, kas galėtų būti dalele jo paties. Neįprastoje, asmeninėje menininko istorijoje, kuri bus pristatyta video filme, atskleidžiamas jo noras būti tuo, kuo Dievas nesukūrė.

 

Andrea Crespo. Parapagus. 2017. Kadras iš video filmo. „Lewben Art Foundation“ kolekcija

 

Trečiasis pristatomas menininkas – Reza Arameshas (g. 1970), gimęs Irane. Paskelbus Irano ir Irako karą, vaiko akys stebėjo nebe žvaigždes, o karo lėktuvų paliktas juodų dūmų žymes. Studijuodamas senųjų meistrų darbus, pamėgo juos taip stipriai, kad iki šiol jie kaskart atgyja darbuose.

 

Reza Aramesh. Veiksmas 137- 18-45, 2012 gegužės 3, Ramla. 2014. „Lewben Art Foundation“ kolekcija 

 

Ekspozicijoje „Pasakos? Kodėl gi ne“ kiekvienas žiūrovas galės pasinerti į šių trijų menininkų sekamas šiuolaikinio pasaulio pasakas.

 

Ekspozicijos kuratorė – Francesca Ferrarini

Ekspoziciją pristato „Lewben Art Foundation

Ekspozicijos architektūra – „I M P L M N T architects“

Dizaineris – Vilius Dringelis

Ekspozicijos rėmėjai: „Lewben Group“, „Enercom Capital“, „Lewben Investment Management“, „Strategy Labs“, „Nordgain“, „Orion Asset Management“, „Ellex Valiunas“, Živilė ir Jonas Garbaravičiai

Informaciniai rėmėjai: Artnews.lt, „Echo Gone Wrong

 

Ekspozicija veiks:

Birželio 7 d. (ketvirtadienis)   15.00–20.00 val.

Birželio 8 d. (penktadienis)    11.30–20.00 val.

Birželio 9 d. (šeštadienis)       11.30–20.00 val.

Birželio 10 d. (sekmadienis)   11.30–18.00 val.

 

Kontaktinis asmuo – Ugnė Bužinskaitė, tel. +370 621 84256, el. paštas ugne.buzinskaite@lewben.com

 

Daugiau informacijoswww.lewbenart.com