Lietuviškas dizainas grįžta į Paryžių

 

Rugsėjo 9–13 d. lietuviškam dizainui dedikuotas parodų ciklas „Design Lithuania“ antrus metus iš eilės buvo rodomas Paryžiuje. Moderniame „Les Docks – Cité de la Mode et du Design“ parodų ir kultūros centre Paryžiaus dizaino savaitės lankytojų laukė net 15 jaunųjų Lietuvos dizainerių darbų.


Pastaraisiais metais tokiuose miestuose kaip Berlynas, Jeruzalė, Budapeštas, Londonas rengiamas parodų ciklas „Design Lithuania“ kaskart atkreipia dėmesį į naujausius lietuvių dizainerių darbus ir pabrėžia šalies tradicijas. Šių metų ekspozicijoje Paryžiuje Lietuvos stendas pasakojo apie ypatingą sąryšį su gamta – iš jos kylantį įkvėpimą, formas, natūralias medžiagas, kvapus ar skonius. Iš medžių žievių pagaminti indai, natūralaus bičių vaško žvakės, duonos raugu marginta keramika, mitinių pasakų būtybių raštai ar gintarinis kaleidoskopas – tai tik dalis eksponatų, su kuriais galėjo susipažinti parodos lankytojai.

Lietuvos pristatymą Paryžiuje papildė ir tradiciniai užkandžiai – šakočio bei sūrio gabalėliai.

Šių metų ekspozicija – tarsi nedidelė užuomina į 2018 m. Paryžiuje vyksiančius renginius, kai, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, lietuviškas dizainas sugrįš į Prancūzijos sostinę su kur kas platesne ekspozicija.

Šiemet Paryžiaus dizaino savaitėje buvo demonstruojami šių lietuvių kūrėjų darbai: Vitos Vaitiekūnaitės, Evelinos Kudabaitės, Žilvino Stankevičiaus, Almos Galinskaitės, Gabrielės Ugnės Petrauskaitės, Severijos Inčirauskaitės-Kriaunevičienės, „Namuos“, „Indi“, „March“, „Ecolinum“, „Emko“.

Projektą organizuoja asociacija „Dizaino forumas“ kartu su kultūros atašė Paryžiuje. Lietuvos pristatymą Paryžiuje remia Lietuvos kultūros taryba.

 

Dizaino galerija:

 

-------

 

Spalio 5–8 d. „Litexpo“ parodų ir kongresų centre vyko kasmetinė paroda „Baldai. Interjeras. Dizainas“, kuri jau trečią dešimtmetį sėkmingai kuria ryšius tarp baldų dizaino, gamybos, verslo ir vienintelė taip išsamiai supažindina su lietuviško dizaino industrija.


Lietuvos dizaino forumas, bendradarbiaudamas su parodos organizatoriais, šiais metais kuravo 3-ioje salėje įsikūrusią dizaino galeriją.

Pirmajame galerijos aukšte buvo rodomi profesionalių Lietuvos dizaino kūrėjų – „Ecolinum“, „Emko“, „Iddo“, „Indi“, „Kitaip“, „Namuos“, „RASA design“, „Sedes Regia“, Rūtos Būtėnaitės, Silvijos Juozelskytės, Vytauto Gečo, Mindaugo Žilionio – darbai.

Antrasis galerijos aukštas bus skirtas jaunųjų dizainerių bei aukštųjų mokyklų pasiekimams pristatyti. Ekspozicijoje dalyvavo Vilniaus dailės akademijos Keramikos, Tekstilės bei Dizaino katedrų, Telšių fakulteto studentai, VGTU pramonės gaminių dizaino specialybės studentai, „Native Universal Ceramics“, „Pho Ceramics“, Agnė Kučerenkaitė, Evelina Kudabaitė.

„Dizaino fondas“ kvietė plačiau susipažinti su Lietuvos dizaino istorija bei svarbiausiais XX a. 7 dešimtmečio dizaino pasiekimais.

Greta ekspozicijos parodos metu įsikūrė ir pranešimų zona, kur dizaineriai plačiau pasakojo apie pristatomus darbus bei kūrybinį procesą.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros taryba.

 

Parodos nuotraukų galerija:
Daugiau: dizainoforumas.lt

Žurnalas: „Centras“