Lietuvos vardas įrašytas geriausios šiuolaikinės pasaulio architektūros žemėlapyje

  

Didžiausiu ir solidžiausiu pasaulyje laikomas architektūros konkursas WAF (World Architecture Festival) paskelbė 2015 metų konkurso finalininkus.  Antrus metus iš eilės į finalinį etapą pateko ir vienintelis projektas iš Rytų Europos - prestižinėje privataus namo realizacijos kategorijoje varžysis architekto Alfredo Trimonio („Trimonis Architects“) Vilniaus priemiestyje, Turniškėse, suprojektuotas privatus namas TU14. 


 

Svarbiausias architektūros konkursas pasaulyje

     Nuo 2008 metų vykstantis WAF dėl savo koncepcijos, dalyvių skaičiaus, solidžios tarptautinės vertinimo komisijos ir milžiniško specializuotos architektūros žiniasklaidos dėmesio laikomas reikšmingiausiu ir svarbiausiu architektūros konkursu pasaulyje. „World Architecture Festival“ siekia kuo objektyviau ir išsamiau pristatyti šiuolaikinės architektūros pasiekimus ir tendencijas, todėl architektūros projektai skirstomi net į trisdešimt skirtingų kategorijų – nuo įvairios funkcinės paskirties architektūros realizacijų ir landšafto sprendimų iki eksperimentinių ateities architektūrinių koncepcijų. Šiemet konkursui buvo pateikta iš beveik 50 pasaulio šalių. Ne pirmus metus WAF dalyvauja tokios pasaulinio garso architektūros žvaigždės kaip „Foster+Partners”, OMA, „Herzog& de Meuron“, „Buro Ole Scheeren“, „Rogers Stirk Harbour+Partners”, „Rafael Vinoly Architects”, BIG, „Grimshaw Architects“, „Heatherwick Studio“, „Carlos Ott“ ir kitos. Konkurso nugalėtojais įvariose kategorijose yra tapę „Coop Himmelb (I)au“, „Zaha Hadid Architects“ , „Sou Fujimoto Architects“. Beje, vienas iš šio konkurso nugalėtojų - japonų architektas Sou Fujimoto šiemet yra vertinimo komisijos narys. Finalinis konkurso etapas jau tradiciškai vyks lapkričio 4-6 dienomis Singapūre.

        
  
 

 

 

     

 

 

Lietuvių architekto pasiekimas unikalus.

Vien patekimas tarp WAF finalininkų yra didelis laimėjimas ir pripažinimas, nes solidžiais dalyviais garsėjančiame konkurse konkurencija yra milžiniška. „Trimonis Architects“ į WAF konkurso finalą patenka antrus metus iš eilės ir įdomiausia, jog padaro tai su skirtingos funkcinės paskirties objektais. Pernai architekto Alfredo Trimonio suprojektuotas verslo centras „Pirklių namai“ Vilniuje „Old –New“ kategorijoje geriausių darbų septintuke varžėsi su tokiais architektūros sunkiasvoriais kaip Nyderlandų architektų biuro OMA ar „Foster+Partners”.  Šiemet laukia dar didesnis iššūkis – privatus namas TU14 pateko į itin prestižine ir konkurencinga laikomos „House – Complited Buildings“ kategorijos finalą: iš pateiktų 870  projektų šioje kategorijoje buvo atrinkti 17 geriausių, tarp kurių pateko ir A. Trimonio projektuotas pastatas. TU14 varžysis su realizuotais privačiais namais iš Australijos, Kinijos, Singapūro, JAV. Beje, A.Trimonio projektą anonsinei konkurso vinjetei pasirinko ir pagrindinis WAF informacinis partneris – vienas žinomiausių pasaulio architektūros portalų archdaily.com.

Daugiau informacijos>>