Ar žinote, kad kokybiškas lininis kilimas šiuolaikiniame interjere dėl savo prabangaus vaizdo gali atrodyti kaip šilkinis? Praėjo tie laikai, kai lininis kilimas asocijuodavosi kone su baltu lininiu rankšluoščiu, patiestu ant močiutės grindų, senoje sodyboje. Dabar prabangūs lininiai kilimai, sukurti naudojant inovatyvias audimo technologijas, puikuojasi prabangiuose gyvenamųjų būstų interjeruose, skleisdami nebylią žinią apie tai, jog keičiasi ne tik laikai, bet ir supratimas apie tai, kas yra gražu, stilinga, patrauklu ir miela.

Interjero dekoratorė – Indra Marcinkevičienė. Nuotr. autorius – Butautas Barauskas.

Jau daugiau kaip dešimt metų su lino produkcija dirbanti Panevėžio bendrovė „Pluošto linija“, atstovaujanti lininių kilimų prekės ženklą „EcoLinum“, kuria išskirtinius kilimus Lietuvos ir užsienio rinkai. Lininių kilimų audimo procese naudojami 100 proc. lininiai verpalai, o kilimo tankumas pagal pasirinkimą gali būti nuo 65000 iki 80000 dygsnių kvadratiniame metre. „Hand tufting“ technika leidžia atlikti darbą preciziškai ir taip, kaip pageidauja užsakovas. Platus spalvų asortimentas, skirtingi pūko aukščiai, įvairios kilimų formos ir dydžiai – visa tai leidžia jausti maksimalią laisvę renkantis jaukumo suteikiantį gyvenamojo būsto elementą.

„Dizaineriai ir architektai, formuluodami užsakymą mūsų įmonės kilimų kūrėjams, jaučiasi ramūs, nes žino, kad turimos galimybės leis sukurti tokį kilimą, kuris maksimaliai atitiks pirminį projektą. Dažniausiai prašoma atvaizduoti tam tikrus interjero, kuriame bus naudojamas kilimas, elementus – spalvas, formas, tam tikras detales. Yra galimybė rinktis iš daugiau nei 70 spalvų paletės, kurti reljefinius piešinius, atitinkamai pasirinkus pūko aukštį, kuris gali būti nuo 12 iki 70 mm“, – išskirtinius Lietuvoje audžiamus kilimus pristato „EcoLinum“ prekės ženklo vadovas Jonas Jakutis.

Pasak specialisto, lietuviai labiausiai vertina lininio kilimo praktiškumą bei palankų poveikį sveikatai – jis nealergizuoja ir nesipūkuoja kaip, pavyzdžiui, vilnonis kilimas. Vis dėlto unikaliausia lininio kilimo savybė ta, kad laikui bėgant, skirtingai nei kiti kilimai, jis įgauna daugiau vertės ir estetinio grožio – dėvėdamasis sukuria „šilko efektą“, kuris neretai suklaidina ir patyrusį kilimų ekspertą – lininis kilimas palaikomas šilkiniu. Toks prabangus įvaizdis nepalieka abejingų ir patvirtina, kad šis pasirinkimas – sėkminga ilgalaikė investicija.

Prižiūrėti lininius kilimus paprasta: valyti rekomenduojama sausuoju būdu – naudojant dulkių siurblį.

Sukurta su meile ir tik iš natūralių medžiagų – tokia filosofija vadovaudamasi lietuvių įmonė jau ketverius metus sėkmingai konkuruoja su kitų šalių gamintojais.

www.ecolinum.lt

Sandros Serapinienės kurtas interjeras. Nuotr. autorius – Butautas Barauskas.

Žurnalas: ,,Interjeras.lt pataria"