Nauji metai – nauja madingų spalvų paletė. Spalvų institutas „Pantone“ madingiausiu 2018 metų atspalviu išrinko ultravioletinį. Pritaikyti jį interjere lengva ne visuomet, tačiau pasistengti tikrai verta. Populiariausia spalva gali džiuginti sienos, baldų apmušalai, užuolaidos. Madingų spalvų yra ir daugiau – drąsiai išmėginkite skirtingus jų derinius. Pristatome kelias, 2018 m. sulauksiančias daugiausiai dėmesio, spalvas ir pateikiame galimus jų pritaikymo būdus namų interjere.

Kodėl verta spalvas naudoti interjero akcentams?

Spalvos reikšmingos visose gyvenimo srityse – nuo aprangos iki interjero. Sekantiems naujoves svarbios ne tik avalynės, bet ir užuolaidų, namų sienų mados tendencijos. Spalvos yra puiki priemonė namų atmosferai, nuotaikai kurti. Ryškesnės dieninės užuolaidos ar kita interjero detalė aplinkai gali suteikti daugiau gyvybingumo, pagerinti psichologinę savijautą. Šiemet siūloma pamiršti 2017 metų numylėtiniu tapusį baltos spalvos minimalizmą ir prisijaukinti ryškumą. Žemiau – kelios spalvinės idėjos naujam Jūsų namų žavesiui.

Ultravioletinė

Ryški, dvelkianti mistika ir ypač mėgstama menininkų. Kodėl? Violetinė – kūrybiškumą simbolizuojanti spalva. Dėl intensyvumo dizaineriai rekomenduoja naudoti ją saikingai, nedideliuose plotuose. Tam puikiai tinka pagalvėlės ar jaukūs, minkšti ryškiai violetiniai pledai minimalistinio balto interjero fone. Stilingai gali atrodyti ir violetinių atspalvių užuolaidų audiniai. Ši spalva gali tapti smagiu akcentu, tačiau neturėtumėte leisti jai dominuoti.

Garstyčių geltona

Ryškumas šiemet yra viena iš pagrindinių interjero mados tendencijų. Pasirinkę garstyčių geltoną, tikrai nesuklysite. Ji ypatingai tinka langų dekorui. Geltonos užuolaidos gali papildyti patalpų atmosferą pozityvumu, žaismingumu. Prie geltonos spalvos taip pat tiks ir lengvutės, rūką primenančios baltos dieninės užuolaidos. Jos buvo populiarios pernai, tačiau liks madingos ir 2018-aisiais.

Ryški tamsiai mėlyna

Tamsi, vandenyno gelmes primenanti mėlyna – šalta spalva. Dėl šios savybės ja nerekomenduojama dažyti sienų ar gausiai kitaip dekoruoti kambarių. Tačiau patalpa gali tapti jaukia ir malonia, jei mėlyną derinsite su geltona spalva. Šviesiose patalpose gražiai atrodyti gali tamsiai mėlynos spalvos sofa, naktinės užuolaidos. Pasirinkus ryškiai mėlynas kėdes, galima lengvai pagyvinti šviesios virtuvės interjerą.

Rausvai oranžinė

Langų dekorui gali būti naudojami tiek vienspalviai, tiek raštuoti užuolaidų audiniai. Pastarieji – ypatingai geras pasirinkimas, jei sienos taip pat nudažytos rausvai oranžine spalva. Prie šios spalvos puikiai dera mediniai baldai: stalai, komodos, kėdės. Tai – vienas lengviausiai interjere pritaikomų atspalvių, mėgstamas naudoti ne tik miegamuosiuose, bet ir svetainėse.

Pilkšvai žalia

Žalia spalva buvo išrinkta 2017 metų spalva. Šiemet madingas labai švelnus, pilkšvas žalios atspalvis. Interjero ekspertai rekomenduoja rinktis dekoratyvines tokio atspalvio detales. Keli variantai – kilimai, vazos, lovų užklotai, dieninės užuolaidos.

Užuolaidų audinių raštai – taip pat svarbūs

Vieniems sunkiau pasirinkti dienines užuolaidas, kitiems – naktines. Užuolaidų audiniai turi vienodai derėti su kitomis būsto spalvomis, bendra atmosfera. Šiemet siūloma ypatingą dėmesį skirti audinių spalvų ir raštų dermei. Perkrauti langų dekoracijomis nerekomenduotina. Tačiau jei namų sienos vienspalvės, o ne padengtos raštuotais tapetais, margos užuolaidos gali būti geriausias sprendimas. Toks pasirinkimas padės sukurti žaismingą ir smagią atmosferą. Vis dėlto saikas svarbus ir čia. Pavyzdžiui, jei dieninės užuolaidos raštuotos, naktinės turėtų būti kuo paprastesnės, pageidautina – vienspalvės.

Prasidėjus naujiesiems metams, namai dažnai tampa interjero dizaino eksperimentų zona. Tuomet gali būti keičiamos visos patalpų detalės – nuo naujos spalvinės paletės iki langų uždangų. 2018 metai žada būti ryškūs, tad žaiskite su spalvomis, derinkite jas tarpusavyje. Nepamirškite, kad prie naujos spalvinės paletės turėtų derėti ir užuolaidų audiniai. Tokiu būdu namai spinduliuos jaukumą, šilumą ir kūrybinį įkvėpimą.

Kitaip nei mėlyna, papajas primenanti rausvai oranžinė spalva yra ypatingai šilta ir jauki. Interjero dizaineriai siūlo šia spalva drąsiai dažyti sienas. Rausvai oranžinės naktinės ar tarpinės užuolaidos atrodo natūraliai ir elegantiškai.

Daugiau: domuslumina.lt