Kuriant modernius namus, vis dažniau naujų prasmių įgauna spinta – atsisakoma požiūrio, kad „vidaus niekas nemato“. Aurimo Sakalausko kūrybinėse baldų dirbtuvėse daug dėmesio skiriama ne tik baldo fasadui, bet ir vidui. Kiekvienas baldas, paliestas kūrėjo rankų, įgauna savitų prasmių. Kaip sako, pats dirbtuvių įkūrėjas, „noriu, kad spintos dalyvautų žmonių gyvenime, kalbėtų, užimtų bareljefišką vaidmenį interjere“.


„Mums labai svarbu gaminti iš natūralių medžiagų, o ne iš laminuotos plokštės. Dažniausiai spintos vidų darome iš baldininkystėje senas tradicijas turinčio stalių skydo. Stalčiams pasirenkame natūralią kietmedžio medieną. Spinta tampa vis svarbesniu namų atributu – savotiška senovinės skrynios transformacija, į kurią mes sudedame savo mieliausius, labiausiai vertinamus daiktus. Nesistengiame gaminti pigiau: nors rinkoje vis dar gajus požiūris, jog tai, kas nematoma išorėje, gali būti pigu, mes manome, kad baldo vidus kuria stiprias emocijas jo savininkui – juk spintą atidarome kasdien po kelis kartus“, – pasakoja A. Sakalauskas.'

Anot jų, svarbiausia patenkinti potencialaus užsakovo estetinius reikalavimus – kad jį džiugintų ne tik dizainas, bet ir naudojamos medžiagos. A. Sakalauskas paklaustas, kaip būtų galima apibūdinti kuriamų baldų stilių, pabrėžia, jog tai – moderni skandinaviška estetika. Ją papildo specialiai spintoms ir indaujoms sukurta medinių rankenėlių linija. Tai – skulptūriniai reljefiniai prisilietimai moderniose, vientisose baldų plokštumose. „Rip“, „Flex“, „Line Trace“ ir „Square Trace“ kolekcijos žavi netradiciniu požiūriu į rankenėles.

„Rip“ – tai lyg iš vientisos plokštumos atlaužtas medžio gabalėlis. Nuo šiol bus patogiau naudoti rankenėlę ir kūrybiškai atidaryti duris.

„Flex“ – toks vaizdas, kad rankenėlės paviršių įkvėpė sukurti plastiškos medžiagos – oda, drobė. Lanksti detalė puikiai dera mediniame paviršiuje.

„Line Trace“ ir „Square Trace“ – tai lyg molinės lentelės lipdymo etapas, kai pasitelkus pagaliuką, įspaudžiama plokštumos dalis ir sukuriama paslėpta vieta patogiai suimti, kad būtų lengva ir malonu atverti duris.

„Šios rankenėlės atsirado siekiant kuklaus dekoro ir funkcionalumo, mat neretai baldų paviršiai atrodydavo pernelyg minimalistiniai. Ir, žinoma, dėl to, kad būtų galima atsitraukti nuo tradicinių ir klasikinių dekoravimo principų“, – apibendrina A. Sakalauskas.

Baldų pasirinkimas neapriboja: nuo rankų darbo spintų, virtuvės, vonios kambario baldų iki drabužinių ir lovų.

Tie, kam patinka moderni klasika, gali rinktis spintos modelį, kai viena varčia yra klasikinio profilio, o viduje – veidrodis arba audiniu ar oda aptrauktas rėmas. Dar vienas variantas – kai veidrodis tarsi paslepiamas spintos viduje ir jį galima stumdyti iš vienos spintos dalies į kitą. „Gaminame ir kaimiško stiliaus spintas. Tam dažniausiai naudojame natūralaus medžio masyvą. Esame sukūrę spintų vidaus išdėstymo modulius, kuriuos bus galima užsisakyti internetu. Taip kiekvienas užsakovas turės galimybę pats susikurti spintos vidų pagal individualius poreikius“, – dėsto medziobaldai.lt atstovai.

Medziobaldai.lt, sako.lt

Žurnalas:Interjeras.lt pataria