Užduotis – sukurti lengvą ir šiuolaikišką skandinaviško stiliaus interjerą.

Dešimt metų interjerus kurianti profesionali interjero dizainerė Alina Venskutė visuomet siekia suprojektuoti erdves, kuriose žmonės gyvena, dirba ir pramogauja, taip, kad jos būtų funkcionalios, komfortiškos ir jaukios.
Dizainerė gana dažnai kuria interjerus nedideliuose butuose. Jos nuomone, mažų erdvių užsakovams itin aktualus teisingas sienų ir baldų išdėstymas dar funkcinio zonavimo stadijoje. Anot jos, mažų butų savininkams samdyti dizainerį kainuoja mažiau nei savarankiškai ekspermentuoti ir palikti kelis ar keliolika nenaudingų kvadratinių metrų ploto, arba keletą kartų keisti netinkamai suprojektuotas sienas.
Visai nestebina, kodėl interjero autorė šį interjerą pavadino populiariausio pasaulyje kokteilio pavadinimu „Mojito“. Juk šis interjeras šviesus, lengvas ir kaip minėtas kokteilis yra sodrus su gaiviais mėtiniais akcentais.
Interjero užsakovai – brandūs, išsilavinę žmonės, jau užauginę vaikus, bet patys dar gyvenantys aktyvų socialinį gyvenimą. Sėsliam gyvenimui skirtas praktiškumas nebuvo jų prioritetas. Anot A. Venskutės, šiuos namus taikliau apibrėžtų posakis „komfortabilus ir stilingas būstas nakvynei ir jaukiai rytinei kavai“.
Interjero dizainerė mažą, nejaukų butą sėkmingai suprojektavo taip, kad šis tapo stilingais jaukiais namais. Prieš tai buvusiame bute buvo kelios nefunkcionalios ir gremėzdiškos arkos, o jas pašalinus atsivėrė erdvė tarp svetainės ir koridoriaus. Taip pat buvo išardytas masyvus laminatinis baras-spinta tarp virtuvės ir svetainės. Jo vietoje įrengtas lengvas ažūrinis baras, kuris neretai naudojamas kaip darbui kompiuteriu skirta vieta. Jaukumo ir pavasarinės šilumos į baltą foną A. Venskutė atnešė pasitelkdama apšvietimo sprendimus – ažūrinius raštus balduose ir ant sienelės, taip pat panaudojusi medžio intarpus bei šiltas žemės spalvas –samaninę, smėlio bei rudą.
Interjero dizainerė, kurdama interjerus mažuose butuose, įprastai susiduria su erdvės trūkumo problema. „Dėl riboto buto ploto ne visada pavyksta turėti visas kasdieniniam gyvenimui reikalingas zonas erdvias ir funkcionalias, todėl atsižvelgiant į užsakovų gyvenimo būdą, tenka pasirinkti prioritetus – labiau aktualios zonos paliekamos erdvesnės, o ne tokios svarbios tampa minimaliomis“, – pasakoja A. Venskutė. Vis dėlto šiame 48 kv. m. bute sėkmingai tilpo visos funkcinės zonos, kurių reikia komfortiškam dviejų žmonių gyvenimui.
Dar viena dažnai pasitaikanti mažų erdvių problema – vizualinis erdvės trūkumas. Šią problemą A.Venskutė sprendžia pasitelkdama stilistinius ir spalvininius sprendimus. Visos ryškios, šiltos spalvos bei aktyvūs ir dideli kontrastingi raštai erdvę mažina ir priartina, o blankios, pilkšvos spalvos (balta, pilkšva, melsva, žalsva, smėlinė) ir smulkūs, susiliejantys raštai, erdvę didina ir atitolina.

Prieš Po
Interjere dominuoja balta spalva, pagyvinta keliais ryškesniais akcentais. Nors ši spalva nėra labai praktiška, A. Venskutė ją pasirinko dėl to, kad ji vizualiai didina erdvę. Dizainerės teigimu, balta spalva interjere, kaip ir kiekviena kita, ir kaip ir viskas gyvenime, yra individualaus skonio reikalas: gali nepatikti, gali patikti ir nusibosti, arba patikti labai ir ilgam.

Minkšti baldai www.skandinaviskiinterjerai


Prieš Po
Bendra virtuvės ir svetainės zona buvo subtiliai atskirta lengvu ažūriniu baru, kurio reljefas pasikartoja ir kituose interjero elementuose. Virtuvės baldai suprojektuoti taip, kad maksimaliai būtų išnaudota nedidelė erdvė, todėl jie tarsi „įlieti“ į sieną ir tęsiasi nuo pat grindų iki lubų. Ažūrinį barą buto šeimininkai dažnai naudoja kaip patogią vietą darbui kompiuteriu. Blizgus baro paviršius puikiai atspindi šviesą, sklindančią nuo skaidrių, originalių, pakabinamų šviestuvų.

Pakabinami šviestuvai – www.gaudre.lt

Prieš Po

Interjere gausiai panaudoti ažūriniai elementai ne tik atrodo gana originaliai, bet ir suteikia erdvei lengvumo, jaukumo įspūdį.


Apšvietimą interjere dizainerė projektavo vadovaudamasi keliais esminiais principais. Pirmiausia ji numatė bendrojo apšvietimo taškus atskiroms zonoms ir tam parinko kokybiškus šviestuvus, skleidžiančius minkštą, išsklaidytą ir pakankamai ryškią šviesą. Prie šių šviestuvų ji priderino ažūrinių interjero elementų – kavos staliuko, baro, veidrodinės indaujos durų – papildomą dekoratyvų apšvietimą. Būtent ši ažūrinė šviesa tapo pagrindiniu buto stilistiniu akcentu, kuris, suteikia interjerui šilumos ir originalumo.

Pagrindinis šviestuvas – www.delight.lt
Šviestuvai virš baro – www.gaudre.lt


Interjero autorė: Alina Venskutė, www.interjerodizaineris.lt

Nuotraukos: Agnės Klimavičiūtės

Parengė: Agnė Jakubonė

Žurnalas: interjeras.LT pataria