Modernus interjero akcentas – kompaktinė plokštė

 

Jau kurį laiką Vokietijoje, Prancūzijoje ir kitose Vakarų šalyse populiari kompaktinė plokštė. Pamažu ji užkariauja ir lietuvių širdis. Ši medžiaga ypatinga tuo, kad yra atspari drėgmei, gali būti skirtingų raštų. Kadangi spalvų gama plati, plokštę galima derinti iš esmės prie visko. Šiuo metu paklausiausia juoda ir balta spalva su vienspalviu užpildu – galimas juodas arba baltas užpildas.

 


Šios medžiagos briaunų nereikia laminuoti, todėl ją galima iškart formuoti, išgauti netradicines formas ir linijas, suteikti briaunoms išskirtinius profilius. Iš kompaktinės plokštės galima sukurti ir akmens imitaciją. Tai puikus pasirinkimas, norintiems sukurti jaukią aplinką.

Kompaktinė plokštė atspari įbrėžimams, deja, neretai žmonės atsparumą laiko absoliučiu ir sugadina medžiagą peiliu.

Kaip jau minėta, plokštės atspari drėgmei. Dėl šios priežasties ji plačiai naudojama lauko pastatų fasadams, sienoms. Lauko fasadų kompaktai atitinka visus kokybės reikalavimus: yra atsparūs UV spinduliams, todėl neišblunka, nebijo drėgmės, be to, lengvai valomi.

 

 

 

Kompaktinė plokštė atspari aukštoms temperatūroms, tačiau persirengti nereiktų – nerekomenduojama tiesiai ant plokštės statyti karštų, nuo viryklės tik ką nukeltų indų. Kavos ir arbatos puodeliai, išlieti taurieji gėrimai nepalieka jokių žymių, tad medžiaga neišsilenks, nesusigadins.  Taip pat ji pasižymi antibakterinėmis savybėmis.

Kadangi paviršių lengva valyti, ši medžiaga naudojama laboratorijose. Ji populiari ir virtuvėje. Į ją visiškai neįsigeria vynas: išlietą skystį paprasta nuvalyti buitinėmis priemonėmis. Kompaktinės plokštės plačiai naudojamos ne tik virtuvės stalviršių, kėdžių, stalų, sienelių, palangių, lentynų ir spintelių, bet ir vonios baldų gamybai: dušo kabinose, tualetų kabinose, prekybos centrų balduose, recepcijose, fasaduose. Tai puikus pastatų, sienų ir lubų dekoravimo elementas. Dažnai medžiaga naudojama viešbučiuose.

 

 

 

 

Neįprasčiausias gaminys iš šios plokštės – dušo kabinos. Visas kabinos vidus pagamintas iš kompaktinių plokščių. Tokią kabiną paprasta prižiūrėti. Yra netgi speciali dušo kabinų kolekcija, kurioje vietoje standartinių plytelių naudojamas plokštės lapas per visą ilgį.

Kompaktinės plokštės paviršius pasižymi aukšto slėgio laminato savybėmis. Dėl savo patvarumo kompaktinė plokštė plačiai naudojama darbastalių dangoms gaminti. Pati kompakto medžiaga yra vientisa plokštė, kurios paviršius turi tokių pat savybių kaip aukšto slėgio laminatas.

Ją galima įvairiai suformuoti, pavyzdžiui, įvairiomis bangelėmis. Išsyk matyti gražus vaizdas. Iš kompaktinės plokštės baldai būna neįprasti. Galima pasirinkti iš skirtingų medžiagos storių gamos. Yra 6, 8, 10, 12 milimetrų opcijos.

 

  

 

UAB „Litracrulam“ atstovas Tomas Pukinskas teigia, kad plokštės gamybos procesas nėra ilgas, bet tiekimo procesas užtrunka, nes jie stengiasi medžiagų nelaikyti sandėlyje: „Tam reikia tinkamų klimato sąlygų: nesukūrus reikiamo mikroklimato, produktą sandėliuojant galima sugadinti. Todėl sandėliuojamos tik tos medžiagos, kurios turi didžiausią paklausą, o kiti įvairūs užsakymai tiekiami tiesiai iš gamyklos. Užsakymams iš gamyklos nėra tikslaus tiekimo termino, bet vidutiniškai reikia palaukti apie 4 savaites.“

Šią medžiagą itin pamėgo įmonės, vykdančios ilgalaikius projektus. Taip pat ją užsisakinėja dizaineriai ir baldų meistrai. Raštų įvairovę pavyksta išgauti viršutinį medžiagos sluoksnį nudažius reikiamu dekoru. Plokštė pagaminta iš plonų popieriaus lapų, įmirkytų dervose. Slegiant aukštu slėgiu, išgaunama itin tvirta ir patvari medžiaga – kompaktinė plokštė. Labai plati dekorų įvairovė: nuo paprastų vienspalvių su blizgiais, matiniais, pirštų atspaudų nepaliekančiais paviršiais, iki rūdijančio metalo, medžio ir netgi odos imitacijos, taip pat būna ir raštuotų.

Žmonės jau pradeda daugiau investuoti į gyvenamąją aplinką ir ieško modernumo, o kompaktas yra modernaus stiliaus. Interjere kaip stiliaus akcentas jis atrodo ypač gražiai. 

 

      

 

Daugiau informacijos: www.litacrulam.lt

Žurnalas: „Interjeras.lt pataria“