PAOLA LENTI – KAI VARDAS TAMPA VARDU

Tekstas KRISTINOS NOREIKIENĖS
Nuotraukos LEONO GARBAČAUSKO

Kai gyvename apsupti grožio, į pasaulį žvelgiame linksmiau. Štai todėl stengiuosi, kad gyventume gražiau, jaustume harmoniją su supančia aplinka ir kad mūsų mintys būtų šviesesnės – manau, tokia yra mano pareiga“, – viename interviu sakė italų dizainerė Paola Lenti, viena iš tų kūrėjų, kurios vardas jau seniai tapo prekės ženklu. Originaliomis formomis ir išraiškinga spalvų palete išsiskiriantys Paolos Lenti baldai bei interjero detalės yra prieinami ir Lietuvoje. Architektai bei interjero dizaineriai mūsų šalyje vis dažniau renkasi bendrovės „Paola Lenti“, pavadintos dizainerės vardu, gaminius išskirtiniams interjerams bei eksterjerams įrengti. Jie padeda sukurti vientisą, harmoningą, elegancija ir nepriekaištingu stiliumi išsiskiriančią erdvę.
NUO PAOLOS LENTI IKI „PAOLOS LENTI“

Paola Lenti gimė 1958  m. Aleksandrijos provincijoje ( Alessandria ), Italijoje. Čia ji baigė klasikines studijas. Vėliau  persikėlė į Milaną, kur studijavo Milano politechnikume  ( Milano Polytecnico ). XX a. 9-ojo dešimtmečio pradžioje  P. Lenti ėmė dirbti įvaizdžio koordinatore ir grafikos dizainere keliose mados ir renginių organizavimo bendrovėse.  O štai 1994 m. dizainerės kūrybinis kelias pasisuko lemtinga, šlovę, sėkmę ir pasaulinį pripažinimą jai pelniusia kryptimi. Būtent 1994-aisiais Medos rajone, netoli Milano, buvo įkurta „Paolos Lenti“ bendrovė. Pripažinimą  ji pelnė dėl dizainerės drąsos eksperimentuoti ir tyrinėti,  taip pat dėl dinamiško, lankstaus požiūrio į verslą. Savitas medžiagų pasirinkimas, originalios formos, gaivališki  spalvų deriniai „Paolos Lenti“ kolekcijas daro unikalias.

Dizainerė savo darbuose derina praeitį ir dabartį, lauką  ir vidų, tradicijas ir naujausias technologijas. Jos sukurti  baldai bei interjero ir eksterjero elementai tiesiog tobulai  įsilieja į aplinką ir tampa neatskiriama jos dalimi. Kokybė, atidumas, neabejotinas meistriškumas, dėmesys detalėms ir visokeriopa pagalba bei konsultacijos klientui kuria „Paolos Lenti“ gaminių, kurie parduodami geriausiuose Italijos ir viso pasaulio salonuose, pridėtinę vertę.

 

TOBULAM POILSIUI NAMUOSE IR LAUKE

Labiausiai „Paola Lenti“ žinoma dėl savo kuriamų ir gaminamų sėdimųjų, kokybiškam poilsiui skirtų baldų: sofų, krėslų, šezlongų, fotelių ir pan. Jie tinka tiek namų interjerui, tiek erdvei aplink namus įrengti: prigulti poilsio prie baseino ar susiburti aplink ugniavietę jaukiai vakarojant lauke... Beje, projektuoti baldus ir kitus lauko erdvių elementus dizainerė Paola Lenti pradėjo tuomet, kai susipažino su dizaineriu Francesco Rota. Šis kūrėjas gyvena ir dirba savo studijoje Milane, tačiau kartą per savaitę apsilanko Paolos Lenti studijoje, kur jiedu kartu kuria laikui nepavaldžias kolekcijas, remdamiesi koncepcija „namų vidaus stilius lauke“, arba, kitaip tariant, – kaip namuose, taip ir lauke.

 

 

SPALVINGI RANKŲ DARBO KILIMAI – BŪSTO IR KIEMO PUOŠMENA

Dar viena įspūdinga Paolos Lenti kūrybos dalis – spalvingi, rankomis nerti kilimai. Kaip rašoma bendrovės „Paola Lenti“ kataloge, spalvos turi įtakos mūsų elgesiui ir gyvenimui, jos veikia nuotaiką: įkvepia arba slopina, ramina arba erzina. Dizainerės Paolos Lenti projektų stiprybė – atidus dėmesys spalvoms, lemiantis kolekcijų unikalumą bei išskirtinumą. Pirmuosius kilimus, skirtus lauko erdvėms dekoruoti, „Paola Lenti“ pristatė 2002 m. Beje, šiandien lauko erdvei įrengti skirtą produktų asortimentą sudaro ne tik baldai, kilimai, be ir skėčiai, sienelės („Greenery“), šviestuvai, dubenėliai, krepšeliai, lėkštės, dėžutės ir kt.

 

YPATINGAS DĖMESYS – MEDŽIAGOMS

Tai, kad „Paolos Lenti“ gaminiai yra tinkami naudoti tiek namuose, tiek lauke, iš esmės lemia išskirtinės, ypač aukštos kokybės medžiagos. Būtent ši savybė išskiria šią įmonę iš kitų gamintojų. „Paola Lenti“ atlieka daugybę tyrimų tam, kad sukurtų patvarias, ilgaamžes medžiagas. O tai pasiekia derindama natūralias ir sintetines žaliavas.

Viena iš medžiagų, tapusių savotiška „Paolos Lenti“ vizitine kortele, vadinama Brio. Ji supinama iš skirtingų spalvų  virvučių. Užsakovas gali pats pasirinkti pagrindines audinio spalvas.

Kitas išskirtinis „Paolos Lenti“ audinys, taip pat neriamas iš skirtingų spalvų virvučių,  Rope Corda 10. Jis naudojamas baldų apmušalams, siuvamiems tiesiai ant baldų. Užsakovui pasirinkus norimas spalvas, sukuriamas unikalus  – „chameleoniškas“ – audeklas. 

 Poilsio zona įrengta naudojant „Paola lenti“ kolekcijos „
Sand“ gilius krėslus bei staliuką iš serijos „Cove“.

 

„PAOLOS LENTI“ BALDAI – „STUDIJOS LAPE“ SUKURTAME INTERJERE

Įmonės „Paola Lenti“ baldai vertinami visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje. Architektai bei interjero dizaineriai juos naudoja įrengdami gyvenamųjų namų, komercinės paskirties ir kt. erdves. Vienas iš tikrai puikių, dėmesio vertų objektų apie 350 m² gyvenamasis namas „Jachta“ Vilniaus rajone. Projekto autoriai  – „Studijos lape“ architektai: Tomas Lapė, Vytenis Eitminavičius ir Dovilė Girkontaitė. Šio privataus namo lauko ir vidaus zonoms (priepirčiui, poilsio patalpai terasai prie baseino, terasai prie šeimininkų miegamojo bei terasai stoginėje) įrengti buvo panaudoti „Paola Lenti“ baldai iš kolekcijų: Frame (modulinės sofos), Sand  (poilsiui skirti gilūs krėslai, galimos dvi sėdėjimo pozicijos), Wave (gultai), Float (sėdmaišis) ir Cove (staliukas).

Pasak projekto vadovo architekto Tomo Lapės, „Paola Lenti“ baldai šiame objekte puikiai tiko dėl modernaus dizaino ir techninių sprendimų: jie nebijo drėgmės, yra labai patogūs ir išsiskiria modernia estetika. Be to, „Paola Lenti“ baldų spalvų spektras – itin platus, o tai suteikia architektams bei interjero dizaineriams daugiau kūrybinės laisvės ir išplečia galimybes pritaikyti baldus skirtingose lauko ir vidaus patalpose, taip pat padeda sukurti asmeninius poreikius atitinkančią atmosferą.

 

Daugiau informacijos: www.idnhome.lt.

Žurnalas: „Centras