Neseniai skaitytoje paskaitoje interjero tema buvo akcentuojami keli svarbūs aspektai. Visų pirma tai, kad nuo technologijų pavargusiems žmonėms reikią namų, kuriuose jie galėtų atsijungti ir atsipalaiduoti. Dėl to rekomenduojama rinktis ramias, neutralių tonų sienų spalvas, kurios netaptų įkyrios atsiradus įvairių formų ir spalvų daiktams. Priešingai – kelių ryškių spalvų akcentai, kurie atsirastų su teksite ir kitomis dekoracijos priemonėmis turėtų išbaigti visa spalvinę kompoziciją. Antra, svarbu tai, kad interjero dizainas nėra tiesiog baldų priderinimas bendrai dizaino koncepcijai, tačiau greičiau svarstymas/mąstymas kaip žmogus jausis, kokius pojūčius patirs aplinkoje. Tokią nuomonę pabrėžia Londone dirbanti dizainerė Ilsė Krawford, kurios yra modernaus gyvenimo būdo guru. Trečia, labai ryški dizaino tendenciją „įsileisti gamtą į namus“ per natūralias medžiagas, faktūras spalvas.

Šios tapetų ir grindų kompozicijos kurtos remiantis šiais dviem principais – sienos ir grindys turi būti fonas visiems kitiems daiktams ir kurti savitą nuotaiką, kuri atitinkančius gyventojo poreikius. Autorė vengia ryškios geometrijos tapetų, kurie gali varginti akis, trikdydami žmogaus ramų nusiteikimą.


Architektė Gitana Valavičiūtė 2013 metų konkurso Metų interjeras/Auksinė paletė nominacijos už geriausią spalvinį sprendimą nugalėtoja

ŽEMĖ (gyvenamasis kambarys)


Magnum parketlentės „Agate“

Tapetas Eco kolekcija Earth 7636

Derančių spalvų paletė
Prie išraiškingos, ryškios grindų struktūros puikia papildo ir išbaigia tapybiški tapetai. Tokio dizaino šiomis dienomis tiesiog negalime nepastebėti prilikti jam abejingi. Tendencijų ekspertai rekomenduoja kad kaip tik tokios priemonės išplečia vienspalves ir monotoniškas namų sienų ribas, priartindami žmogų prie gamtos. Be to tai puiki alternatyva tiems, kas linkę į sienų dekoravimą fototapetais ir nežada sienų dekoruoti paveikslais. Šiam sprendimui labai svarbu pasirinkti pakankamai didelę, gerai matomą ir charakteringą sieną ir ją ištapetuoti, o likusias nudažyti šviesia spalva.

APLINK PASAULĮ (vaiko kambarys)


Magnum parketlentės „Coral“

Tapetas Sandberg kolekcija Charles


Derančių spalvų paletė

Neutralių spalvų subtilių raštų tapetų derinys su balintomis grindimis pasirinktas neatsitiktinai. Mokslininkai laikosi vieningos nuomonės, kad ryškios spalvos, stiprūs kontrastai ir pernelyg akį rėžiantys geometriniai tapetų raštai neigiamai veikia vaiko psichiką. Tačiau tai nereiškia, kad turėtumėm vaiką apriboti ir sukuti asketišką aplinką. Švediškas tapetų dizainas yra iš ties užburiantis ir įtraukiantis į vaizduotės pasaulį, kuriame vaikas gali nukeliauti i tolimiausią pasaulio kraštą. Tokie pojūčiai praplečia vaiko pasauli, ugdo jo kūrybingumą, sukuria saugią aplinką. Tiems, kam šioje koncepcijoje pasigenda spalvų ir žaismingumo, priminsiu, kad tai tik fonas ryškiaspalviams vaiko daiktams ir žaislams, todėl persistengti dėl jau minėtų priežasčių nederėtų.

DROBĖ (darbo kambarys)


Magnum parketlentės „Dolomite“

Tapetas „Eco“ kolekcija „Earth“ 7625
Derančių spalvų paletė


Mieli tekstūriniai tapetai, turėdami užuominų iš mados klasiką, puikiai dera su natūralios spalvos grindimis. Jie puikiai tiktų tiems, kas vertina jaukumą ir nėra abejingi lietuviško tautinio paveldo moderniai interpretacijai. Keista, tačiau šis neįkyrus ir subtilus motyvas vaidintų centrinį vaidmenį, kuriant asmeninį stilių. Šilto atspalvio pilka spalva parinkta neatsitiktinai. Šiai spalvai tiesiog nulempa tapti vis populiaresnei ir draugiškesnei mūsų aplinkai, nes ji yra ramus ir neįkyrus fonas paveikslams, daiktams, spalvoms.

VARIS (miegamasis)
Magnum 3 juostų parketlentės „Coffee“Tapetas „Harlequin“ kolekcija „Anthology I“
Derančių spalvų paletė


Tie, kurie renkasi riešuto grindis tarytum savaime pasako, kad jie yra linkę į prabangą ir tikisi iš aplinkos ypatingų pojūčių. Tapetų kolekcija sukurta kaip tik tiems, kurie turi tokius poreikius – išraiškingos, gamtos įkvėptos, natūralios tekstūros, vario blizgesys sukuria ypatingą magišką atmosferą. Toks miegamojo interjeras dekoruotas metalinėmis varinėmis detalėmis, spalvotu stiklu, skendintis toršerų ir stalinių lempų šviesoje, atrodytų nepaprastai romantiškai. Tiesa, reikia pasakyti, kad toks derinys būtų tinkamas patalpoms, kurios yra per didelės ir šviesios, kad būtų jaukios. Jei pro langą matote gamtos vaizdus, būsite maloniai nustebinti kaip tokių sienų fone, vaizdas taps dar gražesnis ir ryškesnis. Jei Jūsų patalpos šviesios, prie šių tapetų geriau rinktis balintas grindis.

Daugiau idėjų Jūsų namams:

Tapetus ir grindis galite įsigyti 2DI salonuose ir e. parduotuvėje 2di.lt

Žurnalas: Interjeras.LT