Kiekviena mano gyvenimo diena yra kūryba. Tikriausiai niekada nepavargsiu stebėti aplinkos, kurioje pilna įvairiausių elementų, kurie mane įkvepia. Visa mano kūryba – tai ne darbas, o tai – kuo aš kvėpuoju. Mano kurti interjerai kvepia paprastumu ir natūralumu. Dėl to, matyt, antrus metus iš eilės laimiu svarbiausią metų interjero konkursą ir esu apdovanota kaip geriausio visuomeninio interjero kūrėja’2014 ir geriausio privataus interjero kūrėja’2015.

Gabija Pažarskytė
Interjero dizainerė
www.dizainovirtuve.lt

„Sienos, virtuvė, vonia ir jaukus miegamasis“, – atsakytų daugelis. O gal „erdvė, alsuojanti asmeniškumu“, – tarstelėtų tie, kuriems jų namai – ne tik sienų ir grindų rinkinys, bet ir erdvė ramybei, saugumui, kūrybai, bei kasdienybei.

Kaip įsirengti namus, kuriuos drąsiai galėtumėte pavadinti tais, į kuriuos norisi grįžti? Ar pavyktų nusipiešti jų vaizdinį ir pamėginti jį paversti realybe?

Kuriant erdvės interjerą, svarbu ne tik tai, kokia spalva nudažysite svetainę, ar ant kokios sofos ilsėsitės po darbų. Interjero kūrimas – tai kompleksinis techninių ir vizualinių veiksmų planas, kuris jūsų erdvę pavers jaukia, ergonomiška, subalansuota ir poilsiui, ir darbui, ir aktyviam šeimos laisvalaikiui.

Interjero kūrimas prasideda nuo funkcinių ir techninių planų, kurie padės jums teisingai suprojektuoti jūsų gyvenamąją erdvę – paskirtyti šviesos šaltinius, numatyti dažniausias ir patogiausias judėjimo kryptis, teisingai parinkti pasyvias ir aktyvias namų zonas, parodyti erdvės privalumus ir paslėpti tai, kas turi būti žinoma tik jums.

Interjero medžiagų pasirinkimas yra labai atsakingas ir kruopštus etapas. Grindys ir jų spalva turėtų padiktuoti pagrindines interjero spalvų gaires. Mano grindų stilistinis braižas yra ramios ir žemiškos spalvos. Darbą pradėjau nuo grindų pasirinkimo – nuspręsta naudoti trisluoksnes Imperio ąžuolo parketlentes (šukuotas). Teisingo interjero taisyklė – vientisumas, tad visoms erdvėms parinkau tą patį atspalvį. Prie šių natūraliai atrodančių parketlenčių derinau šią tapetų nuotaiką pagal kambarius:

1. Vaikų kambarys: tapetai Decor Maison, kolekcija Maison Babette Dotty 3702-07. Melsva bazė sukurs jaukumo įspūdį, o balti taškučiai – minkštumo. Tokia nuotaika tinkama ir mažo vaiko, ir jaunuolio interjere. Netgi nesvarbu, ar tai mergaitės, ar berniuko kambarys.


2. Miegamasis: tapetai Scion, kolekcija Lohko Wallpapers Modul 111305. Jei jau nusprendėte naudoti miegamojo erdvėje tapetus, tokiu atveju siūlyčiau juos derinti pagal savo charakterį. Juk miegamasis yra ta vieta, kur mes ilsimės, svajojame. Kad interjeras taptų dar jaukesnis, kaip bazinę spalvą pasirinkau pilką, o kitos spalvos – pelenų, rožės ir juoda ). Tokie derinai ir raštai sukurs detalių įspūdį.


3. Svetainė: tapetai Eco, kolekcija Black&White Brick 6070. Šį derinį, grafiškai primenantį plytų sieną, parinkau pagal tai, kad svetainėje norisi įspūdžio. Svetainė – ta vieta, kur praleidžiama daug laiko, čia ateina svečių. Tad tokie raštai turi būti priimtini visiems. Juoda-balta derinys – klasika, prie jo nesudėtinga derinti kitus elementus. Tuo pačiu toks derinys gali išryškinti interjero detales.


4. Darbo kambarys: tapetai Eco, kolekcija Dimensions Crossline 8102 . Šių tapetų derinį norėjau priartinti prie bendros namų nuotaikas. Tad šis pasirinkimas – tarsi kuriamo interjero pratęsimas. Tapetuose esantys atspalviai labai nuosaikūs ir ramūs. Toks derinys netrukdys kuriant ir dirbant.

Daugiau idėjų Jūsų namams:

Tapetus ir grindis galite įsigyti 2DI salonuose ir e. parduotuvėje 2di.lt

Žurnalas: Interjeras.LT