Interjerų projektavimu ir jaukių namų įrengimu užsiimu daugiau nei 20 metų. Per tą laiką susiklostė savi darbo principai bei metodai. Drąsiai galiu teigti, kad interjeras sulauks sėkmės, jei bus gerai atlikti du esminiai kūrybiniai etapai.

Dalius Regelskis
Architektas, VDA Architektūros ir interjero dizaino katedrų lektorius,
www.dgd.lt, www.oikos.lt.

Išsprendus šiuos klausimus ruošiamas detalus projektas, o lygiagrečiai prasideda antras svarbus etapas, kuris man yra labai malonus – tai interjero stilistikos ir tematikos parinkimas. Įrengdamas namo ar buto interjerą, susikuriu konkrečias kambarių temas, tarsi kodinius jų pavadinimus. Kartais tas temas padiktuoja pačios patalpos ar supanti aplinka, kartais jos gimsta bendraujant su užsakovais, aiškinantis jų pageidavimus bei svajones. Būna, kad temą suteikia interjero detalė, audinio ar tapeto raštas, o kitąsyk – tiesiog mėgstamos dainos žodžiai.

Interjero medžiagų parinkimas prasideda nuo grindų ir sienų. Apsisprendus, kuo bus dengiami paviršiai, renkamos konkrečios grindlentės, keraminės plytelės, tapetai, sienų dažai. Visada pasidarau išrinktų medžiagų rinkinuką – paprašau meistrų atpjauti parketlentės galą ar atrėžti plytelės kampą. Taip pat atsikerpu tapeto, užsitepu sienų dažų ant balto kartono. Toks medžiagų koliažas labai praverčia ir jį turiu su savimi, kai važiuoju rinkti baldų, šviestuvų, užuolaidų ar kilimų. Tai ne tik padeda išvengti klaidų, bet ir palengvina, paspartina patį pasirinkimo bei apsisprendimo procesą.

Svetainė Svečių kambarys

Gavęs šią užduotį – dekoruoti keturis kambarius – apsiribojau vieno gamintojo, tačiau skirtingų kolekcijų tapetais. Tai britų kompanijos „Scion“ produkcija, kuri mane kaskart nustebina ir labai žavi. Subtili grafinė stilizacija, gaivus koloritas, puikūs spalviniai deriniai, nostalgiškai vintažinė estetika – visa tai tiesiog spinduliuoja jaukių namų idėją! Kiekvienam kambariui parinkau po du tarpusavyje derančius tapetus: vienas yra skirtas pagrindinei sienai, kitas – aplinkinėms. Kadangi tai tų pačių namų patalpos, grindų dangą siūlau vieną, bet tinkančią kiekvienam tapetų variantui. Tai kokybiškos čekiškos „Magnum“ ąžuolo parketlentės „Agate“, pabrėžiančios grindų natūralumą ir šiltą jaukumą.


Miegamasis Vaikų kambarys

Daugiau idėjų Jūsų namams:

Tapetus ir grindis galite įsigyti 2DI salonuose ir e. parduotuvėje 2di.lt

Žurnalas:Interjeras.lt pataria