Trys parodos Vakarų Lietuvoje: nuo namų interjero ir dizaino, statybų iki sodo aplinkos puoselėjimo

Balandžio 14 – 17 d. Klaipėdos „Švyturio arenoje“, 3725 kv. m. plote, vyko trys parodos vienu metu – „Namų interjero ir dizaino Inter Deco“, „Tarptautinė statybų verslo“ bei „Sodo aplinkos puoselėjimo ir praktinių idėjų mugė“. Renginiai sukvietė per 20 tūkst. lankytojų.Pirmąją dieną į parodą atvykusių žmonių dėmesį traukė kasmet portalo Interjeras.lt organzuojamos „Specialisto dienos“ renginiai. Vakarų krašto architektai ir interjero dizaineriai palankumą ir palaikymą šiai iniciatyvai, kurios metu savo srities profesionalai dalinasi pažangiomis idėjomis ir moderniais sprendimais būstams, išreiškė gausiai dalyvaudami. Jaukiai ir patogiai įsikūrę išskirtinėje „Švyturio arenos“ klubo zonos erdvėje svečiai išklausė penkių pranešimų apie aktyvaus sėdėjimo koncepciją, įsitvirtinančią šiuolaikiškų įmonių biuruose, apželdinimo sistemos projektavimą, potinkinių modulių pakabinamai keraminai panaudojimo galimybes, linijines apšvietimo sistemas bei naujoves apdailos sprendimuose.


Sėdimas darbas – (ki)toks požiūris

Vaidas Bernotas iš MB „Aktyvus sėdėjimas“ seminare kalbėjo apie tai, kad „taisyklinga sėdėsena“ yra atgyvenęs mitas ir ilgo sėdimo darbo padarinių nebesprendžia. Anot jo, sena tiesa, kad sveikas žmogus yra aktyvus žmogus. Aktyvumą ir judėjimo laisvę sukūrus darbo vietoje, žmogus nebepatiria ilgo sėdėjimo žalos. Renginio svečiams buvo pristatytas inovatyviausias pasaulyje biuro baldų ir įrangos gamintojas Humanscale.


Trosų žalioji simfonija.
Vittorio Peretto: mūsų žalia aplinka – tai muzika

Pranešėjas Vitalijus Valiukevič, iš bendrovės „In pleno prekyba“, kalbėjo apie JAKOB GREEN SOLIUTIONS sprendimus fasadams, interjerams ir eksterjerams. Kalbėdamas apie „žaliąją ateitį“, arba kas įmanoma susitikus architektūrai, augalams ir inovacijoms, kėlė klausimus, kodėl verta būti „žaliam“ ir paaiškino, kaip susiprojektuoti apželdinimo sistemą, pasitelkdamas „One Central Park – Sydney“ projektą kaip pavyzdį.

Klausytojai turėjo galimybę iš pirmų lūpų išgirsti sėkmingų tarptautinių pavyzdžių apie tai, kaip teisingai suplanuotas eksterjero apželdinimas keičia suvokimą apie modernius pastatus ir griauna mitus apie tai, kad augalai gali pakenkti pastatui – „trosų žalioji simfonija“ patvirtina, kad teisingai įkurdinti augalai nedaro jokios žalos – jie kuria aplinką, kurioje paprasta rūpintis sodinukais.

 

Regimantas Mikučionis, atstovaujantis „TECE Baltikum“, pristatė potinkinių modulių pakabinamai keramikai panaudojimo galimybes ir informavo apie tai, ką turėtų žinoti dizaineriai apie vandens nuleidimo plokštelių įvairovę bei jų montavimo būdus.

Lektorius taip stipriai motyvavo auditoriją, kad ir po paskaitos niekas neskubėjo skirstytis, mat buvo įdomu kalbėtis apie tai, kas naujo santechnikos pasaulyje. „Nesvarbu, ar Jums reikalinga vandenį taupanti dviejų ar vieno vandens kiekio technologija, ar nuleidimo plokštelė turi būti iš priekio ar iš viršaus, ar modulio aukštis standartinis ar pažemintas, visi nuplovimo bakeliai viduje įrengti vienodai, visas TECE nuleidimo plokšteles galima sujungti su visais TECE nuplovimo bakeliais“, – pasakojo R. Mikučionis.

 

 

Šviesos diodai ir linijinių sistemų renesansas 2016 metais!

Giedrius Melnikas iš UAB „Energy Green” seminaro svečiams atskleidė, kokios inovacijos šiemet buvo pristatytos Frankfurte, parodoje  „Light+Building`16“. Jis aptarė visuomeninėse ir biuro patalpose naudojamas inovatyvias linijines apšvietimo sistemas. Papasakojo, kaip LED linijinių sistemų integravimas į privačius objektus virsta kūrybiniu įrankiu inovatyvių dizainerių ir architektų rankose bei patarė, ką daryti, kad dizaino idėjos virstų materialiais šviesos techniniais sprendimais. Pranešėjas papildė paskaitą pavyzdžiais ir naudingais sprendimais, skirtais apšvietimo instaliacijų kūrimui, papasakojo apie aukštos kokybės gaminius, sukurtus ir pagamintus Lietuvoje.

Pastatų vidinio šiltinimo sistemas bei naujoves apdailos sprendimuose aptarė Gintautas Barzdaitis (UAB „Caparol Lietuva“). Jis priminė, kad WDVS šiltinimo sistemos montavimo procesas pradedamas tik tuomet, kai visi horizontalūs paviršiai tinkamai apdengti, suformuotos lietui sandarios jungtys, kad montavimo metu į sistemą nepatektų vanduo. Pranešėjas išsamiai papasakojo apie polistireno izoliacinių plokščių montavimą, o margas plokštes palyginęs su savo paties margais marškiniais, pradžiugino klausytojus ir taip dar kartą patvirtino klaustyojams, kad SPECIALISTO DIENOS paskaitas skaito tikri savo srities žinovai, turintys puikų humoro jausmą.

 

 

Parodų naujienos ir sprendimai namams

Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonės pristatė naujienas, bei sprendimus namams. Interjeras.lt taip pat ieškojo išskirtinių sprendimų. Iš daugelio parodoje eksponuojamų gaminių kartu su projekto „Interjeras.lt rekomenduoja“ komisija išskyrė šiuos gaminius:

Klasikinis židinys-krosnisgamintojas Tulikivi.

TEKSTILINIAI ORTAKIAIpristatė UAB „RIMOTEX“ (Prihoda atstovas Lietuvoje).

Įėjimo grotelės TOPWELL – pristatė UAB „RIMOTEX“, pagaminta Lietuvoje.

„Novasonar“ nematomos garso kolonėlės – radome salono „Garso harmonija” stende.

Lauko ekspozicijoje atkreipėme dėmesį į dar vieną lietuvių gamintoją: viršutinio degimo kieto kuro katilas LIEPSNELĖ, UAB „VAKARO RASA“.

Garbingą projekto „Interjeras.lt rekomenduoja“ dalyvių gaminių vertinimo komisiją sudarė: arch. Giedrius Garjonis, UAB „Klaipėdos komprojektas“, interjero dizainerė Agnė Milašiūtė iš UAB „Juneka“, arch. Ina Sviderskienė, Kretingos rajono savivaldybės administracija, arch. Alvydas Ubarevičius, UAB „Siena“ ir interjero dizaineris Pranas Jokubauskas (studija OTRUS).

Daugiametis parodos „Inter Deco“ informacinis partneris – portalas www.interjeras.lt – dalyvavo parodoje pristatydamas 11 konkurso „Metų interjeras/Auksinė paletė‘15“ geriausių darbų parodą,  bei kvietė lankytojus balsuoti ir rinkti labiausiai jiems patinkantį interjerą.

 

   

 

Tradicinis balsavimas, kuriame dalyvavo 456 nariai,  buvo kaip niekad aktyvus, o Vakarų krašto gyventojų nuomone, geriausiais išrinkti šie interjerai: daugiausia balsų (80) surinko Rimanto Špoko interjeras „Butas Ežerų terasose“. 51 balsu parodos lankytojų nuomone buvo įvertintas Architektūros ir interjero studijos PRUSTA darbas „Namas tarp pušų“. 49 balsus ir trečiąją vietą parodos lankytojai skyrė Jelenos Bisikirskienės darbas – naujos statybos nuosavas namas.

 

   

 

Interjeras.lt