Fotografijų autorius: Leonas Garbačiauskas

Artūras Čižiūnas

Kauno Lampėdžių rajone 73 kv. m restoranas sužibo didmiesčio stilistika. Picerija, norintiems ne tik išsinešti maistą į namus, bet ir pavalgyti vietoje, kur alsuoja Londono, Paryžiaus ir kitų didmiesčių dvasia. „Tokia interjero stilistika būdinga didmiesčių restoranams, barams“, – teigia interjero autorius Artūras Čižiūnas.

Užsakovo pageidavimas buvo sutalpinti visą gamybinę zoną šiose patalposes tam, kad būtų pakankamai vietos paruošti užsakymams, gautiems telefonu. Didžioji dalis ploto – 48 kv. m – yra skirta sandėliavimui ir virtuvei, o klientų aptarnavimo zonai beliko 25 kv. m. „Teko pasistengti sukurti ne tik virtuvę ir gamybinę zoną, tačiau įtikinti užsakovus, kad reikėtų ir bent kelių staliukų ar sėdimų vietų pačiame bare. Beveik iš dvylikos pateiktų galimų variantų užsakovui pavyko išsirinkti tinkamiausią variantą, kuriame pavyko viską sutalpinti, paliekant vietos ir interjero sprendimams“, – pasakoja interjero dizaineris Artūras Čižiūnas.

Interjero stilistiką dizaineris parinko, kaip pats sako, neįprastą, tačiau paties labai mėgstamą ir po truputį populiarėjančią Lietuvoje – urbanistinę. Interjero dizaineris jau yra ją pritaikęs keliuose anksčiau kurtuose barų bei restoranų interjeruose, ne išimtis buvo ir ši picerija. Projektuojant atsižvelgta į patalpas bei jų konstrukcijas. „Palikau betonines lubas, pastaruoju metu itin populiarias interjeruose, virtuvės zonoje sienų apdailai naudotos neglaistytos plytos – jos nudažytos, o klientų zonoje viena siena buvo dekoruota panaudojant derančią klinkerinių plytų apdailą, suteikiant tekstūros interjere“, – pasakoja interjero autorius. Grindims buvo parinktos šešiakampės plytelės. Sienos sutvisko graffiti piešiniais.

Graffiti kūrinio autorius – dekoratorius Andrius Lekevičius. Su šiuo menininku Artūras Čižiūnas bendradarbiauja jau beveik dešimtmetį. „Jis įgyvendina visus įnoringiausius mano sumanymus – nuo klasikinių sienos dekorų iki moderniausių betono ir surūdijusio metalo imitacijų“, – džiaugiasi interjero dizaineris. Piešinys ant picerijos sienos tarsi atspindi didmiesčio gatvės ritmą. Šiose gatvėse gausu įvairiausių graffiti piešinių, kurie susijungia, persipina ir netgi dengia vieni kitus. „Tai tarytum nenutrūkstantis, nuolat pulsuojantis jaunatviškos saviraiškos būdas. Būtent toks dekoras ir buvo pasirinktas šiam greito maitinimo restoranui, kuris orientuotas į jaunesnį ar vidutinio amžiaus pirkėją“, – teigia šio jaunatviško, išsiskiriančio interjero autorius Artūras Čižiūnas.

Daugiau nuotraukų:


Žurnalas: „Centras“