Pasilepinti vandeniu

Projekto autoriai: OHLAB, Paloma Hernaiz, Jaime Oliveris
Vieta: Palma, Ispanija
Įgyvendinta: 2016 m.
Nuotraukos: José Hevios
Tekstas: Gintautės Kisieliūtės 

 

Harmonija, natūralumas, darna – tokie žodžiai pirmiausia šauna į galvą, pažvelgus į Puro Hotel interjerą. Ispanijoje įsikūręs butiko tipo viešbutis neprimena populiariosios pietietiškos egzotikos su ryškiais akcentais ir prašmatniu dekoru. Itin subtilus, jaukus kambarių interjeras bemat nuteikia poilsiui, malonumams, ramybei. Tai kitokia Ispanija – netriukšminga, nerėkianti, neekstravagantiška, tačiau žavinti kitais išskirtinumais ar kraštutinumais.

 


Dizaino studija Ohlab bei pagrindiniai projekto autoriai Paloma Hernaiz ir Jaime Oliveris, buvo atsakingi už 22 kambarių viešbučio, įsikūrusio pačioje La Lonchos (La Lonja) šerdyje, Palmos istorijos epicentre, interjerą. Vietovės įvaizdis turėjo įtakos viduje perteikiamoms emocijoms. Spalvinis koloritas pasirinktas atsižvelgiant į miestovaizdį: besiilsinčius viešbučio svečius jis tarsi ragina nepamiršti, jog jie yra pačioje Palmoje. Gelsvą ar smėlinį mūrą primenantys tonai derinami su šviesia mediena ir jos dirbiniais, subtilūs pilki, tamsiai rudi ar raudonmedžio akcentai bei baltas fonas, padedantis išryškinti detales, – visa kompozicija sudaro harmonija alsuojančią atmosferą, kurioje gera atsipalaiduoti.

 

 

 

Pats viešbučio pastatas – unikalios konfigūracijos, todėl visi kambariai yra skirtingos formos. Kiekvienoje patalpoje reikėjo vis kitaip išdėstyti baldus, rasti tinkamą dekoravimo būdą. Interjero autoriams šis iššūkis buvo lyg gairės, padėjusios pasirinkti tinkamą kryptį. Visi kambariai skiriasi. Panašūs jie nebent Viduržemio jūros kultūroms būdingomis apdailos medžiagomis ir požiūriu į vandens teikiamus malonumus. Vienu iš dekoro elementų tapo  miegamųjų sienas puošiančios Pedro Oliverio tapytos modernios sienų freskos, primenančios rievėtą nupjauto medžio kamieno vaizdinį.

 

 

 

Interjero autoriai suderino du vienas kitam priešingus interjero stilistikos principus – paprastumą bei išskirtinumą. Kitoniškumas kambariuose labiausiai išryškėja per tekstūrą. Pagrindiniais dekoro elementais tampa medinės, ornamentiniais drožiniais puoštos ažūrinės širmos ar pertvaros. Šis natūralios medžiagos rankų darbo kūrinys sukelia prabangos bei nostalgijos jausmą, mat kadaise daugelio šeimose būdavo gausu medienos dirbinių. Kiti puošybos elementai – tai iš vytelių pinti kilimai, suformuojantys geometrinius raštus, ar įtemptų virvių eilė, atstojanti laiptų turėklų ritmą. Tokios išskirtinės detalės itin gražiai atsiskleidžia, kai kiti baldai yra aiškios struktūros, lakoniškos formos ir subtilaus, dėmesio neblaškančio kolorito.

 

  

 

Paprasta, rami žemės tonų paletė ir natūralios medžiagos – raktas į harmoningą viešbučio įvaizdį. Natūralus ąžuolas, cementiniai praustuvai, juo dekoruotos vonios kambarių sienos, renovuotos ir atidengtos natūralios faktūriškos sienos iš tradicinio kalkakmenio, virvės, pintos iš pluoštinių kanapių, nerūdijantis plienas, sendinta oda, linas, medvilnė, pagal specialų užsakymą atgabenti audiniai ir gobelenai – visa tai sukuria interjerą, pasakojantį apie vietos kultūrą.

 

 

 

Svarbus būsto ypatumas – visuose kambariuose laisvai pastatomos vonios. Vanduo asocijuojasi su atsipalaidavimu, ramybe, atostogomis, o tokios mintys, supamos ramaus kolorito ir subtilaus dekoratyvumo, sukelia SPA lygio poilsį. Minimalistinių formų vonios dubenys puikuojasi erdviuose vonios kambariuose. Juos galima sujungti su bendromis patalpomis nustūmus medines sistemas arba netikėtose kambarių vietose, kone erdvės centre. Tai lyg užuomina, jog čia būtina pasimėgauti maudynėmis. Vonios kambariuose išlaikomas minimalistinis dizainas – sienos, lubos bei grindys dengtos vientisu dekoratyviniu glaistu, kurio fone balta keramika atrodo itin švariai, o šviesaus medžio elementų tekstūra kontrastuoja su baltos ir pilkos spalvos deriniu, tampa sodri, suteikianti gaivos.

 

  

 

Puro Hotel atspindi projekto autorių ideologiją apie istorijos, kultūros paveldo puoselėjimą ir siekį visa tai perteikti atvykusiems svečiams. Vienas pagrindinių uždavinių buvo sukurti aplinką, kurioje vyrautų ramybės, poilsio atmosfera ir kuri skatintų lepinti savo kūną vandens procedūromis. Modernumo suteikia piešiniai ant sienų, minimalistiniai baldai, o prabangos – rankų darbo apdaila bei dirbiniai iš medienos ar audinių. Viešbučio interjeras kviečia savita harmoninga aplinka pažinti Palmos miestą ir ispaniškas tradicijas. 

 

Žurnalas: „Centras“