Svetainės siena dekoruota moderniu dailininko Arūno Mėčiaus paveikslu.

Grindų plytelės www.linea.lt
Sofa www.renlena.lt
Kieti baldai www.renlena.lt

Užduotis – sukurti prabangų, šviesų, funkcionalų poilsio būsto interjerą šeimai.

Interjero dizainerė Liubovė Budiuk, interjerus kurianti daugiau nei 10 metų, specializuojasi į privačių gyvenamųjų namų aplinką. Klaipėdietė dizainerė, dažniausiai kurianti poilsiui, atostogoms skirtų namų interjerus, ne vieną interjerą sukūrė Klaipėdoje ir Klaipėdos rajone, Vilniuje, Druskininkuose, Kaune, Kaliningrade. L. Budiuk vertina visus savo projektus, nes tai ne tik erdvė – „tai bendravimas su skirtingais žmonėmis, įvairių profesijų, požiūrių, gyvenimo būdo, charakterių.“ Anot dizainerės, interjero dizainas – tai psichologija. „Turi suprasti žmogų, kuriam darai interjerą, sukurti tokias erdves, kuriose jis jaustųsi patogiai, kuriose jo niekas neerzins, nebus nereikalingų daiktų ar detalių“, – pasakojo interjero autorė. Prieš kurdama kiekvieną interjerą, L. Budiuk stengiasi pažinti savo užsakovą, išgirsti jo norus, svajones...
Šis 65 kv. m. buto Palangoje interjeras gimė spontaniškai ir netikėtai. Pirmiausia užsakovai į L. Budiuk kreipėsi patarimų dėl langų apipavidalinimo, tačiau viskas pasibaigė taip, kaip matote...
Butas naujos statybos name buvo nupirktas su daliniais baldais, tačiau užsakovams toks apstatymas netiko. Čia trūko komforto, funkcionalumo. Pradėjus kalbėti dėl langų apipavidalinimo, kilo idėjų, kurios vėliau bute buvo realizuotos: išgriauta ir perstatyta buto vidinė siena ir pakeistos senos grindys, įrengtas grindų šildymas, o galiausiai kardinaliai pakeistas ir visas butas.
Dizainerė nedideliame bute norėjo sukurti erdvės pojūtį, todėl čia vyrauja šviesių spalvų gama su ryškesniais LED apšvietimo akcentais. Daugiausiai darbo pareikalavo lubų suformavimas ir apšvietimo instaliacijos kūrimas. Siekiant, kad ir taip neaukštos lubos dar labiau nesumažintų būsto erdvės, jos buvo nuleistos tik ten, kur reikėjo uždengti komunikacijų vamzdžius. Atsižvelgdama į užsakovo pageidavimus, kad bute vyrautų balta ir pilka spalvos, L. Budiuk turėjo nemenką užduotį atrasti netradicinių, šiai erdvei tinkančių apšvietimo sprendimų, žaisti linijomis, formomis.
Interjero užsakovai – šeima, turinti gerą skonį, mėgstanti tvarką, neapsikraunanti bereikalingais daiktais, todėl šis neperkrautas interjeras jiems labai tinka.

Visame bute buvo stengiamasi išvengti nereikalingų, blaškančių daiktų, todėl tiek valgomajame, virtuvėje, tiek kitose erdvėse buities prietaisai, technika integruota korpusiniuose balduose, kiti smulkesni daiktai – spintelėse „magic box“.

Sofa www.renlena.lt
Sienų spintelės „magic box“ www.revalbaldai.lt
Grindų plytelės www.linea.lt


Šviesus valgomasis – bendroje erdvėje su virtuve. Butui apšviesti panaudotos dienos šviesos lempos, kurios lubose integruotos taip, kad svečiams sudėtinga suprasti, kas skleidžia šviesą.

Mažoje virtuvėje atsisakyta virtuvės zoną vizualiai perkraunančių pakabinamų spintelių, todėl ši zona atrodo subtiliai.

Stalas, kėdės www.renlena.lt
Virtuvės baldai www.revalbaldai.lt
Sienų spintelės „magic box“ www.revalbaldai.lt
Grindų plytelės www.linea.ltĮdomus faktas: miegamojo lova atsirado anksčiau už interjerą. Kad ji išsiskirtų baltų sienų fone, panaudoti antracito spalvos tapetai, imituojantys smulkią mozaiką.
Sienoje dėl esančios laikančios konstrukcijos buvo sugalvota niša lovai bei dekoratyvinės nišos, kuriose buvo sudėtos iš poilsinės kelionės atvežtos dekoratyvinės kaukės. Taip buvo sukurtas spalvotas akcentas miegamajame.

Grindų plytelės www.linea.lt
Lova www.renlena.lt
Šviestuvai www.topolina.lt
Tapetai www.retroforma.lt

Vonioje panaudota vienintelė ryški detalė – oranžinis stalviršis.

Pirmą kartą dizainerė panaudojo stiklines duris. Joms buvo padarytos angos iki lubų. Vyrių mechanizmai įmontuoti grindyse ir lubose, dėl to atidarytos durys atrodo lyg kabančios ore. Durų stiklas – baltas, matinis. Įėjimo į butą durys taip pat uždengtos baltu stiklu, kad būtų tarsi nematomos.

Grindų ir sienų plytelės www.linea.lt
Santechnika www.sanistal.lt
Baldai www.revalbaldai.lt


Buto svetainės akcentu tapo tamsūs, sodrių spalvų minkšti baldai. Minkšti baldai, pagaminti pagal specialų užsakymą, aptraukti rudu gobelenu. Pagalvėlėms panaudotas juodas dirbtinis kailiukas ir juoda lakuota oda. Nepaisant to, kad butas skirtas tik poilsiui, šiuolaikiškiems baldams ir buitinei įrangai užsakovai skyrė ypatingą dėmesį.

Grindų plytelės www.linea.lt
Sofa www.renlena.lt
Kieti baldai www.renlena.lt

Projekto autorė : dizainerė Liubovė Budiuk.
Nuotraukos :
Vadimo Fasijaus.

Parengė : Agnė Rutkauskaitė

Žurnalas: interjeras.LT pataria