Parengė: Gabrielė Šermukšnytė
Interjero autorė: Rasa Balkienė
Fotografijų autorius: Dainius Stankus

Nuomai skirtą 46 m² butą užsakovai pageidavo paversti šiuolaikiškais, patogiais, funkcionaliais ir jaukiais namais, kad tiktų įvairaus amžiaus, profesijų ir pomėgių žmonėms. Vilniaus „Antakalnio terasų“ gyvenvietėje esančiam butui dizainerė Rasa Balkienė sukūrė svetingą, pušynu kvepiantį interjerą. Kaip ir prašyta, sprendimas – universalus, nes kam gi gali nepatikti gamta?


Pro langus atsiveriantis nuostabus vaizdas į pušyną padiktavo natūralų, ramių gamtos spalvų koloritą. Dizainerė grindims parinko sendinto ąžuolo parketlentes. Jos pereina ir ant virtuvės sienos plokštumos – taip išsaugomas erdvės vientisumas ir pabrėžiamas ryšys su gamta. Šiltus medienos atspalvius virtuvės ir svetainės zonoje vėsina keletas detalių: pilkšvi pakabinamųjų lentynų kubai, sofa, lengvos it rūkas užuolaidos. Vyraujančios spalvos – balta, natūrali ąžuolo medienos ir pilka – tarpusavyje persipina visose funkcinėse zonose: svetainėje, virtuvėje ir miegamajame. Taip sukuriamas vientisas interjeras. Jį pagardina keletas akcentų – raudonas raštuotas kilimas, geltoni staliukai, kelionių alkiu alsuojančios užuolaidos su Amsterdamo naktinio gyvenimo motyvais.

Interjero dizainerė pataria nedideliuose būstuose atkreipti dėmesį į tinkamą spalvų, detalių, daiktų ir baldų išdėstymą. Kad maži namai būtų erdvūs, geriausia jų neperkrauti, pasirinkti dvi tris pagrindines spalvas. Paprastai tai būna šviesus koloritas, optiškai praplečiantis erdvę, tačiau šio buto miegamajame nepabijota pilkos. Rasa Balkienė dėkinga užsakovams, leidusiems skleistis fantazijai ir pažaisti su pilkais atspalviais. Rezultatas pradžiugino visus: erdvė nesusitraukė ir buvo išsaugota bendra spalvinė gama. Taip pat, pasak dizainerės, mažą patalpą optiškai padidina tinkamai sudėlioti veidrodžiai. Pavyzdžiui, vonioje, ties praustuvu, galima įkomponuoti impozantiškų gabaritų veidrodį – kambarys vizualiai prasiplečia.

Nedidelio ploto butuose reikėtų vengti sunkių užuolaidų, ryškių, stambių, gėlėtų tapetų raštų. Nepatartina rinktis ir itin masyvių baldų.

Interjero galerija>>

Projektas dalyvauja konkurse: „Metų interjeras / Auksinė paletė'16“