Šiuolaikiniai pirkėjai žino, kokio būsto ieško. Atlikę šeimos poreikių, savo asmenybės ir finansų analizę, peržvelgia rinkoje esančius projektus. Radę svajonių namus, ieško kuo daugiau naudingos informacijos. Vystomi projektai išsamiai pristatomi specialiose svetainėse, tačiau yra informacijos šaltinių, padėsiančių įvertinti ne tik pasirinktą vietą, bet ir jos potencialą ateityje. Drauge apžvelkime kelis tokius pirkėjo pagalbininkus.


Savivaldybės planai

„Vieta, vieta ir dar kartą vieta“, – tarytum mantrą kartoja NT ekspertai. Nepriklausomai nuo to, dėl ko pasirinkote projektą (jo patrauklumas, įperkamumas, vieta ar kt.), jūs jau žinote savo būsimų namų vietą, tad verta panagrinėti apylinkes. Miesto ir mikrorajonų plėtra aiškiausiai matoma bendruosiuose ir specialiuosiuose planuose. Juose galite pasitikrinti, kokios paskirties gretimi sklypai, kur suplanuotos komercinės veiklos zonos, gal netoliese yra viešosios erdvės – skveras ir parkas, kur artimiausia dviračių trasa ir net koks artimiausių vaikų darželių užimtumas.

Kur ieškoti informacijos? Savivaldybių puslapiuose, pavyzdžiui, www.vilnius.lt, http://atviras.vilnius.lt/vilniaus-zemelapiai, www.kaunas.lt, www.klaipeda.lt ir kt.

Registrų centro atviri duomenys

Registrų centro sukurta platforma leidžia žemėlapiuose greitai rasti artimiausius visuomeninius objektus, pasitikrinti NT vertės zoną, nustatyti, kas atsakingas už šalia esančio miško priežiūrą ar kokios susisiekimo galimybės ir inžinerinė infrastruktūra arčiausiai jūsų namų.

Kur ieškoti informacijos? www.regia.lt


Vystomų projektų žemėlapis

Ieškantiems savo svajonių būsto ar tiesiog besidomintiems, kas planuojama kaimynystėje, itin patogus įrankis – interaktyvūs planuojamų projektų žemėlapiai. Kol kas tokie žemėlapiai sukurti tik Vilniaus ir Kauno miestams.

Kur ieškoti informacijos? www.remaps.lt ir Kauno projektų žemėlapis

Forumas miestai.net

Miestas.net forumas – tai vieta, kurioje susitinka miesto plėtros klausimais besidomintys asmenys. Būtent čia galite pamatyti naujausius planuojamus projektus ar jų vizijas Lietuvoje, taip pat išvysti įkvepiančius projektus užsienyje. Skirtingos nuomonės, diskusijos, įžvalgos, vertinimai ir pasiūlymai sugula forumo narių komentaruose.

Kur ieškoti informacijos? www.miestai.net

Turto banko nuotr.


Infostatybos atviri duomenys

Besidomintiems, kas greta jūsų namų baigė ir kas pradeda statyti naujus projektus, pagelbės informacinės sistemos Infostatyba teikiami atviri duomenys. Svetainėje patys galėsite sužinoti apie išduotus leidimus jus dominančiu adresu ar registruotus užbaigimo aktus. Jei namus kuriate savo jėgomis, tuomet sistemoje patys galite pasirūpinti namo registravimu ar kitų dokumentų tvarkymu.

Kur ieškoti informacijos? www.planuojustatyti.lt


Aplinka, kurioje gyveni

Mėgstate sportuoti, bet gal bėgiojate greta judrios gatvės? Ar saugu jums ir artimiesiems tamsiu paros metu grįžti į namus? Į šiuos klausimus atsakyti padės svetainės aplinka.lt ir kurgyvenu.lt. Jūs ne tik sužinosite, kokia fiksuojama oro kokybė, kur artimiausias švarus vandens telkinys, bet ir kaip kiti vertina pasirinktą mikrorajoną, koks nusikalstamumo lygis apylinkėse.

Kur ieškoti informacijos? www.kurgyvenu.lt ir www.aplinka.lt

Papildomai

Verta pasinaudoti socialiniuose tinkluose teikiama informacija. Prisijungę prie viešų grupių gausite visas naujienas ir kitus aktualius pranešimus, komentarus ir atsakymus. Tai gali būti jus dominančio projekto pirkėjų forumas ar mikrorajono gyventojams skirta grupė. Aktyvūs bendruomenės nariai galės atsakyti į jums kilusius klausimus ir pasidalyti savo patirtimi.

Informacija parengta pagal lntpa.lt pateigtus duomenis.

Interjeras.lt

#NT rinka

2017-11-10