Parengė Žydrė Dargužytė.

Interjero autorė – Ernesta Statkutė.

Nuotraukos – Dariaus Gumbrevičiaus.

Dizainerė Ernesta Statkutė, pristatydama šiuolaikiško 50 kv. m būsto interjerą Antakalnyje, pastebi, kad pagrindinė idėja, kurią siekta realizuoti, – priversti skubantį žmogų namuose pasijausti ramiu ir laimingu, tarsi būtų užkluptas meilės jausmų. Meilė, atrodo, sklinda iš kiekvieno kampelio, nes čia išraiškingos spalvos ir ypač grafinis piešinys ant sienos, perteikiantis dviejų skirtingų gamtos polių, dviejų jėgų – vyro ir moters – tarpusavio ryšį ir išskirtinumą, provokuoja visą interjerą kibirkščiuoti romantišku jausmu.

„Įgytas pasitikėjimas suteikia plačią kūrybinę laisvę, kur gali realizuoti savo kūrybines idėjas, įsiklausant į užsakovo pageidavimus, rasti tinkamiausią išraiškos formą ir sukurti harmoningą aplinką“, – įsitikinusi dizainerė E. Statkutė.

Užsakovų pagrindinis reikalavimas kūrėjai buvo gana paprastas – kad buto erdvė būtų originali ir išraiškinga, tačiau tokia, kuri nevargina. Anaiptol vilioja grįžti po darbų ir čia leisti laiką. „Naujos statybos bute reikėjo racionalių sprendimų, kad jie visiškai atitiktų šeimininkų poreikius, kad būtų sukurta harmoninga visuma, kur estetinis grožis derintųsi su funkcionalumu ir užtikrintų žmogaus gyvenimo kokybę. Taigi butą teko šiek tiek perplanuoti. Miegamajame buvo nuspręsta mažinti visas rūbų spintas, iškeliant jas į koridorių ir paliekant daugiau erdvės bendrai svetainės ir virtuvės patalpai. Svetainę ir miegamąjį skirianti pertvara padaryta lenkta, taip sumažinant aštrių kampų kiekį bute bei vizualiai sutrumpinant ilgą tamsų koridorių. Ši siena tapo pagrindiniu interjero akcentu – ant jos dailininkas Andrius Naraškevičius perkėlė mano kurtą grafinį piešinį, vaizduojantį vyro ir moters veidus“, – kūrybinio proceso etapus pristato jaunoji kūrėja.

Svetainė

Buto planas

Juodai baltos grafikos elementai pasikartoja ir kitose patalpose: pagrindinė miegamojo siena dekoruota raštuotais juodai baltais tapetais. Čia išryskėja manieringas raudonos spalvos galvūgalis ir sidabrinės spalvos kailinė antklodė.

Dizainerė E. Statkutė džiaugiasi, kad užsakovai interjero projektą įvertino labai gerai. Anot jos, iš pradžių jiems buvo gana keista matyti ryškų grafinį vaizdą ant 8 m sienos, tačiau dabar šis elementas tarsi įsiliejo į jų gyvenimą.

Vonios kambarys nedidelis: baltame fone atsiradęs raudonas akcentas suteikia patalpai gyvybingumo, o raštuotos juodai baltos plytelės jaukumo bei žaismingumo.

Interjere dominuoja šviesių spalvų paletė, nes jos vizualiai didina erdvę, pozityviai veikia mūsų nuotaiką ir savijautą. Kad erdvės nesisiniveliuotų, atsiranda juodos, pilkos, aktyvios geltonos ir raudonos spalvų. Būsto jaukumui kurti naudojamos skirtingos medžiagos: dekoruotos ir vienspalvės sienos, raštuoti tapetai, blizgūs baldų paviršiai. „Virš vonios esantį langą uždengiau medžiagine užuolaida. Audinys padengtas nano danga, tad visai nesugeria drėgmės. Tai plytelėmis išklotai patalpai suteikia jaukumo“, – savo sprendimus interjere komentuoja E. Statkutė.

Geram apšvietimui sukurti buvo derinami keli šviesos šaltiniai: naudotos LED juostos bei lemputės, toršeras, pakabinama lempa. Įdomus apšvietimas sukurtas pagal išlenktos sienos dalį su grafiniu vaizdu: šilta geltona šviesa stipriai išryškina dekoruotą sieną.

Baltai derinami prie bendro erdvės konteksto – šviesūs, lengvi baldai komponuojami su ryškiais akcentais: žaisminga svetainės lentyna, spalvotas pufas, organinės valgomojo kėdės.

Žurnalas: „Interjeras.lt"